خاطرات جالب از بازیگران وطنی و هالیوودی درباره زایمانشان + عکس

خاطرات جالب از بازیگران وطنی و هالیوودی درباره زایمانشان + عکس

شاید براتون باحال باشه بدونین با ۲۵ بازیگر خانوم ایرونی تماس گرفتیم و هیچ کدوم حاضر نشدن درباره نوع زایمانشان با خبرنگار ما گفت وگو کنن که در ادامه به تعدادی از اونا می پردازیم.

بازیگران وطنی و هالیوودی

س. ت: به نظر من این سوژه بسیار بی اهمیتیه که فلانی با چه روشی زایمون کرده. ای کاش به دنبال سوژه های به درد بخور باشین!

ر. ت: فکر می کنم من و همه هم سن و سال ام به روش طبیعی زایمون کرده ایم. اما فکر نمی کنم پرسیدن این سوالات خصوصی خیلی مورد پسند باشه. بهتر نیس درباره مشکلات کاری بازیگران و سلامت اونا با هم گفت وگو کنیم؟

ش. ف: این چه سوالیه که من طبیعی زایمون کرده ام یا سزارین؟! متاسفم انگار روزنامه نگارا هم دچار کمبود سوژه شده ان! (و بدون این دست اون دست کردن گوشی رو قطع می کنه)

آ. ح: من طبیعی زایمون کرده ام وآن قدر هنگام زایمون درد کشیدم که هر لحظه فکر می کردم در حال مرگ هستم. البته می دانم که این روزا زایمون های طبیعی با کمترین درد ممکن انجام می شه. اما عقیده دارم سزارین روش بهتر و مطمئن تریه و مادر درد زیادی رو تحمل نمی کنه و اذیت نمی شه. از طرفی تحقیقات نشون داده، بچه های سزارینی باهوش تر از بچه هایی هستن که با روش طبیعی به دنیا اومده ان. (این گفت وگو رو که با اسم خودم چاپ نمی کنین؟!)

ب. ر: این روزا انجام زایمون سزارین به یه مد در بین بازیگران مطرح شده چون که در بیمارستان های لوکس انجام می شه. البته من خودم به دلایل پزشکی تنونستم زایمون طبیعی داشته باشم؛ اما اگه هم می تونستم بازم سزارین رو انتخاب می کردم چون که زایمون راحتی داشتم (بریم سر اصل مطلب. یه وقت این حرف ها رو چاپ نکنیدها!)

ثریا قاسمی

سزارین کلاس داره!

وقتی که من صاحب بچه شدم ۹۹ درصد خانوم ها بدون هیچ مشکلی، طبیعی زایمون می کردن و چیزی به عنوان زایمون سزارین مطرح نبود اما چند سالیه که بیشتر خانوم ها به صورت سزارین زایمون می کنن چون که به قول خودشون هم کلاس داره و هم مجبور نیستن خیلی درد بکشن.

البته من عقیده دارم لذت مادر شدن به همون درد زایمونه و بی حکمت نیس که بهشت رو زیر پای مادران گذاشته ان. راستش نه من و نه هیچ کدوم از هم سن و سال ام هنگام زایمون مشکلی نداشتیم و معلوم نیس این همه مشکل این روزا از کجا آمده!

گوهر خیر اندیش

به چه دلیل سزارین؟

 

در دوران بارداری تغییرات زیادی در روند زندگی مادر ایجاد می شه و درست وقتی که نوبت به زایمون می رسد، بیشتر خانوم ها به این موضوع فکر می کنن که به دلیل درد زایمون طبیعی به سراغ سزارین برن.

حال سوال من اینجاس که به چه دلیل وقتی یه خانوم باردار می تونه طبیعی زایمون کنه، سزارین رو انتخاب می کنه تا بیهوش شه، شکمش رو بشکافند و بخیه بزنن و تا مدت ها بعد از عمل درد داشته باشه؟ مشکل جامعه ما نبود تبلیغات مناسب درباره زایمون طبیعیه.

مگه من و امثال من که همه زایمون طبیعی داشته ایم، مشکلی برامون ایجاد شده؟ این روزا چشم و هم چشمی هاست که باعث شده همه خانوم ها به فکر سزارین و بیمارستان لوکس و… بیفته اما اگه درباره مشکلات بعد از سزارین در رسانه ها اطلاع رسانی شه خیلی از خانوم های باردار خودشون به دکتر شون اصرار می کنن که زایمون طبیعی داشته باشن.

مهتاب نصیرپور

سزارین ممنوع!

در بیشتر کشورای پیشرفته چیزی به عنوان سزارین انتخابی وجود نداره و همه خانوم های باردار با در نظر گرفتن خطرات سزارین بهتر می دونن در صورت امکان طبیعی زایمون کنن.

البته در این کشورها روش های متنوعی واسه کاهش درد هنگام زایمون طبیعی هست و همیشه هم از راه رسانه ها و افراد مشهور زایمون طبیعی بدون درد تبلیغ می شه. در واقع همین موضوع باعث جلب اطمینان خانوم های غربی شده و اونا رو به سمت این نوع زایمون جهت می دهد؛ مگه اینکه دلایل منطقی پزشکی وجود داشته باشه که خیلی هم شایع نیستن.

هالیوودی ها  از سزارین فراری هستن

فابیان و کارتون های والت دیسنی

فابیان، مدل فرانسوی که تازگیا هم مسلمون شده، هنگام بارداری اعلام کرد که اگه مشکل خاصی پیش نیاد، حتما به صـورت طبیـعی زایمون می کنه؛ چون که نمی خواهد با سزارین سلامت خود و فرزندش رو به خطر بندازه.

ایشون پس از زایمون هم اعتراف کرد واسه کاهش درد زایمون و واسه اینکه آرامش داشته باشه، هنگام انجام زایمون مانند خیلی از خانوم های سرشناس هالیوودی به آهنگ های کارتون های مورد علاقه اش گوش داده و زایمون بسیار راحتی هم داشته.

آنجلینا جولی و سزارین اجباری

آنجلینا جولی، بازیگر هالیوودی در بارداری دوم مانند بارداری اولش زایمون طبیعی رو انتخاب کرده بود ولی این بار هم به دلیل دوقلو بودن بچه ها و وزن تقریبا بالای اونا پزشکان ایشون رو از انجام زایمون طبیعی منع کردن و ایشون مجبور به سزارین شد و سه ماه بعد از زایمانش هم اعتراف کرد که با وجود بهره بردن از کارشناسان مجرب و معروف، انجام زایمون سزارین اون بسیار دردناک بوده و مصرف مسکن های قوی هم تاثیر چندانی در تخفیف دردها نداشته.

جی.کی.رولینگ و زایمون در آب

جی.کی.رولینگ، نویسنده مجموعه کتاب های هری پاتر طی دوران بارداری ۲۵ پوند (حدود ۵/۱۲ کیلوگرم) به وزنش اضافه شد ولی به گفته خودش مطمئن بود که با انجام زایمون طبیعی تموم وزن اضافی اش رو از دست میده.

این نویسنده مطرح در تولد یه سالگی دخترش اعتراف کرد که تا حدودی از زایمون طبیعی وحشت داشته اما با زایمون در آب، درد زیادی حس نکرده و خیلی خوشحاله که در دام سزارین گرفتار نشده.

هالی بری و ترس از عواقب سزارین

هالی بری، برنده اسکار و بازیگر هالیوود در دوران بارداری اش اعتراف کرد که از زایمون سزارین می ترسه و فکر اینکه ممکنه شکمش بعد از زایمون بخیه بخوره، اون رو آزار می دهد.

هر چند این بازیگر سینما به گفته پزشکان و به دلیل وزن بالای نوزاد حق انتخاب سزارین رو داشت اما به کمک فوت وفن های ریلکسیشن و یوگا تونست زایمون طبیعی و بدون دردی داشته باشه و از این واسه بسیار خوشحاله.

اوپرا وینفری و تبلیغات علیه سزارین

اوپرا وینفری، مجری تلویزیون از جمله افراد سرشناسیه که در مراسم جور واجور علیه سزارین حرف می زند و زایمون طبیعی بدون درد رو حق مسلم هر خانوم باردار می دونه.

خانوم وینفری خودش هم طبیعی زایمون کرده و تنها هفت هفته بعد از به دنیا اومدن فرزندش در برنامه تلویزیونی معروفش حضور پیدا کرد و از امتیازات زایمون طبیعی و خطرات سزارین صحبت کرد.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *