جوانان ایرانی و رکورددار خیابان گردی

جوانان ایرانی و رکورددار خیابان گردی

یه جامعه شناس گفت: مشکلات نسل جوون ما به وجود اومده بوسیله از دست دادن مهارت مدیریت و نبود اشتغال به کار، ریشه میگیره و پدیده تاریخ خیابون گردیه.

جعفربای در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شاید جوون ایرونی از جمله جوونایی باشه که در دنیا رکورد خیابون گردی رو به خود اختصاص داده و بیشتر وقت خود رو در خیابون می گذرونه.

ایشون اضافه کرد: از دست دادن هدفگذاریای دقیق واسه زندگی سالم از طرف خونواده واسه جوانان اتفاق نمی افته و این به صورت یه عادت اجتماعی در میاد و این افراد معمولا بدون برنامه زندگی می کنن.

ایشون ادامه داد: افراد خیابون گرد به دلیل بی هدف بودن و نداشتن برنامه ریزی در زندگی بیشتر وقت خود رو در خیابون هستن که این باعث می شه به کارایی روی بیارن که با وجه اونا سازگاری داره و به اون به عنوان یه تفریح و سرگرمی لذت بخش نگاه کنن.

جعفربای گفت: افراد خیابون گرد در بیشتر مواقع با عناصری مثل خودشون روبه رو و گروه های چند نفره رو تشکیل داده و دست به حوادث احتمالی و از طرف دیگه چون به صورت گروهی و جمعی هستن تحت تاثیر تحریک و تلقین رفاقت و دست دوستی به اقدامات بزهکارانه میزنن.

این جامعه شناس اضافه کرد: آلودگیای محیطی و وجود عناصر ناپاک در جامعه در واقع جامعه پذیری اونا رو در برابر آسیب قرار میده.

بحث تشکیل شخصیت ناجور و خراب هستش و به دلیل دیگه چون از خونواده دورند و نظارت اجتماعی هم کاهش پیدا کرده اونا در خیابون ول شده و این سرگردانی خیابانی اونا رو دچار مشکلات زیادی می کنه.

ایشون در آخر خاطر نشون کرد: بعضی وقتا این گروه ها قربانیان باندهای خطرناک گناه کاری، تفرقه اجتماعی قرار می گیرن و اینا طعمه خوبی واسه باندهای مواد مخدر هستن.

تابناک

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *