خانواده با محبت، کلید کاهش اضطراب بچه‌هاست

خانواده با محبت، کلید کاهش اضطراب بچه‌هاست

Loving-family

تحقیقات نشون می دهد، در خونه هایی که خشونت والدین هست، روابط قوی با بقیه اعضای خونواده می تونه موجب افزایش اعتمادبنفس و کاهش اضطراب در بچه ها شه. کاترین ناتون از دانشگاه لیمریک در ایرلند می گوید:” با در نظر گرفتن مخفی سازی که درمورد خشونت هست، مهمه که والدین، خونواده بزرگ تر و ارئه دهندگان خدمات، اثرات پشتیبانی گرانه روابط خانوادگی محکم رو بفهمن. اینجوری، می تونن جوانان رو تشویق به تاثیرپذیری ازحس ذاتی تعلق به خونواده کرده وآن رو حفظ کنن تا در آخر مورد پشتیبانی مثبت روانی قرار گیرند.

در این مطالعه، ۴۶۵ جوون بین ۱۷ تا ۲۵ ساله شرکت داشتن و تو یه بررسی اون لاین از اونا درمورد تجربیات شون از خشونت والدین، اتحاد خانوادگی و سلامت روانی پرس و جو شد. تحلیل ها نشون داد در مقایسه با اونایی که در خونه های بدون خشونت بزرگ شده بودن، در برابر خشونت والدین بودن، با کم شدن اعتمادبنفس، افزایش اضطراب، و اتحاد ضعیف خانوادگی در جوانان رابطه داره.

وجود روابط محکم و درست خانوادگی نقش حائل و ضربه گیر رو داره، برخلاف اونایی که در خونواده های خشن رشد می کنن، بعضی از جوونایی که رابطه خوب با اعضای خونواده دارن، اعتمادبنفس شون بیشتر و اضطراب شون کمتره.

درمان طبیعی اضطراب شدید چیه؟

همه چیز درباره بدبینی و اضطراب

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *