حمله حاد قلبی چیست؟ ACS یا سندروم حاد کرونر

حمله حاد قلبی چیست؟ ACS یا سندروم حاد کرونر

حمله زیاد قلبی چیه؟

سندروم زیاد کرونر که در گویش عامیانه از اون به عنوان حمله زیاد قلبی یاد می شه. ایجاد یه وضعیت زیاد قلبیه ، که در بیشتر اوقات به دلیل مشکل خون رسانی به عضله قلب اتفاق می افته. درواقع وقتی که عرضه اکسیژن به عضله قلب کمتر از اندازه نیاز به اون هستش. دلیل اصلی تنگی تو یک یا چند رگ قلبه.

علایم حمله زیاد قلبی چیه؟

درد در فضای زیر جناق

– تغییر در شدت و یا آستانه ایجاد درد در کسی که سابقه مریضی کرونر و تنگی داره ، پس در کسی که سابقه مریضی قلبی نداره هر درد جدیدی که در حد فاصل ناف تا فک تحتانی بروز کنه نیازمند ویزیت دکتر حسن آبادی و بررسی بیشتره. کاملا معلومه افراد با خطر بالا واسه دچار شدن به مریضی عروق کرونر در اولویت هستن مانند تموم افراد با سن بالای ۳۵ سال ، افراد دارای دیابت، دارای مریضی پرفشاری خون، مشکلات چربی و افراد با سابقه مریضی عروق کرونر در فامیل درجه یه.

درمان حمله زیاد قلبی چیجوریه؟

اگه فردی با یکی از علایم نامبرده بالا مواجه گردید چه کارایی رو باید انجام بده؟

پیشنهاد بر اینه که این بیماران در صورت در دسترس بودن، از ترکیبات شامل نیترات(قرص زیر زبانی)استفاده کنن. بدون این دست اون دست کردن با اورژانس تماس حاصل کنن. و یا شخصا به اولین مرکزی درمانی مراجعه کنن. در اورژانس قلب بعد از جفت و جور نوار قلب و آزمایشات مربوط براساس توضیح حال و معاینه مریض خطر مریضی تعیین و براساس اون درمان شروع می شه.یکی از اشکال سندروم زیاد قلبی سکته قلبی یا آنفاکتوس میوکارد (MI) است که خوى به دو دسته تقسیم می شه.

الف)با صعود قطعه ST در نوار قلب

ب)بدون صعود ST در نوار قلب تقسیم می شه.

در فرم همراه با صعود قطعه ST د رحال حاضر در مراکز درمانی پیشرفته به صورت آنژیوگرافی اورژانس و بازکردن رگ مسوول مریضی به کمک بالون و استنتای قلبیه که به اون اصطلاحا Primary PCI می گن.انجام می شه.

متخصص قلب تهران

مطب دکتر مهدی حسن آبادی ، یکی از پرشکان معتبر و مطرح در این بخش به عنوان متخصص قلب واقع در پاسداران تهرانه و واسه اطلاعات بیشتر می تونین از مطالب سایت ایشون استفاده کنین.

عادات و کارای مضر واسه قلب

پاکسازی رگای خونی بدن

چیه

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *