حلزون از صداوسیما دل نمی کند!

حلزون از صداوسیما دل نمی کند!
snail

رسانه ها امروز خبر از ممنوع بودن پخش تبلیغات کرم حلزون از صداوسیما دادن. اما پخش تبلیغات این محصول متوقف شده؟

مجله مهر : حلزون، بازم از تلویزیون دل نمی کنه. «الانتونین و کلاژن». این روزا کمتر کسی هست که دست کم یه بار این کلمات به گوشش نخورده باشه. اصلی ترین مواد تشکیل دهنده یه نوع کرم پوستی که ادعا می شه از ترشحات حلزون به دست امده و در این کرم پوستی هست. تبلیغات پشت سر هم این محصول هم دلیل شده تا بینندگان تلویزیونی بارها نام اون  و اثرات ادعاشده اون رو در این پیامای تبلیغاتی شنیده باشن.

اما امروز رسانه ها از توقف ساخت کرم حلزون در ایران خبر دادن. معاون امور غذایی و آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  به خبرگزاری «فارس»گفت: «به دلیل ضعف نظارت در تولید کرم حلزون و ادعاهای اثبات نشده در تبلیغات این کرم، تولید این محصول آرایشی در کشور متوقف شد.»محمدرضا فاضلی البته این رو هم گفت که کرم حلزون در گذشته از سازمان غذا و دارو مجوز داشته اما به دلیل ضعف نظارت دانشگاه علوم پزشکی البرز کمیته فنی قانونی سازمان غذا و دارو هفته گذشته رأی به توقف تولید این محصول داد.

معاون سازمان غذا و دارو با اشاره به این که  هنوز مجوز تولید این محصول باطل نشده، از بررسی در مورد تولید این محصول و ادعاهای اون که در تبلیغات تلویزیونی دیده می شه هم صحبت کرد تا ماجرای کرم حلزون وارد مرحله تازه ای شه.

اما نکته مهم سخنان فاضلی، ممنوع بودن پخش تبلیغات این محصول از صداوسیما بود.اون طور که معاون سازمان غذا و دارو گفته، طرف این سازمان نامه ای هم به سازمان صدا و سیما فرستاده شده که تبلیغات این محصول فعلاً متوقف شه.

فاضلی گفته :تبلیغات این محصول در صدا و سیما در مورد اثرات کرم حلزون کاذب و غلطه و ادعاهایی که در این تبلیغات می شه، اثبات نشده ضمن اینکه مستندات لازم واسه تولید این محصول و اثرات آ ن به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی البرز ارائه نشده.

ایشون گفت: البته پخش این محصول آرایشی در شبکه رسمی پخش و داروخونه ها وجود نداشته و فقط از راه تبلیغات تلویزیونی و به صورت تلفنی این محصول فروش داشته.

حلزون از صداوسیما جدا نمی شه

معاون سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درحالی از فرستان نامه ممنوع بودن تبلیغات کرم حلزون در صداوسیما سخن گفته که تبلیغات این محصول تلویزیونی بازم به روال قبلی در حال پخشه. مثلا امروز پس از پخش اخبار ورزشی نیمروزی شبکه سوم سیما، بازم از مردم خواسته می شد که با فرستادن اس ام اس یا تماس با یه شماره تلفنف بسته اجناس حلزون رو در محل تحویل بگیرن. اتفاقی که با وجود تاکید مسئولان وزارت بهداشت برغیرقانونی و غیرعلمی بودن این محصول، کمی عجیب به نظر می رسه.

شاید مسئولان وزارت بهداشت، نامه رو با همون سرعت حلزون به صداوسیما ارسال کرده. شاید هم چسبندگی حلزونی، تبلیغات صداوسیما رو به خود دچار کرده.

noindex

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *