حلال ترین شیر دنیا , شیر مادر

حلال ترین شیر دنیا , شیر مادر

هیچ غذا یا نوشیدنی دیگری جای شیر مادر رو نمی گیره .همه مادران می تونن کودکانشون رو با شیر خود تغذیه کنن به شرط اینکه هر وقت کودک میل داره به اون شیر بدن.

 

 

آمادگی مادر درزمان دوران بارداری و قبل از زایمون عامل مهمی در موفقیت مادر در کار شیر دهیه. باتوجه به اینکه تاریخ ۱۱ مرداد به نام روز شیر مادر در تقویم کشور ما ثبت شده نگاهی داریم به فواید شیر مادر واسه نوزاد و فواید شیردهی واسه مادر:

فواید شیر مادر واسه نوزاد

شیر مادر آسون الهضمه و خیلی راحت به مصرف می رسه. شیر خوار رو در برابر دچار شدن به عفونتا مواظبت می کنه و هم اینکه  منتهی به تکامل ضریب هوشی اون می شه شیر مادر شامل آب و ویتامینهای کافیه و آهن شیر مادر کم ولی جذب اون خوبه.

شیر مادر می تونه از یبوست نوزاد جلوگیری کنه و هچنین از بیماریای متفاوتی مانند دیابت دوران کودکی جلوگیری می کنه. یکی از مهم ترین نکاتی که در شیر مادر هست اینه که می تونه از بروز بیماریای آلرژیک در کودکان جلوگیری کنه.

کودکان در دوران گهواره ای ممکنه کمرگای یهویی شن که به اون سندرم مرگ یهویی یا مرگ گهواره ای می گن. شیر مادر می تونه از این مرگ یهویی تا حد زیادی جلوگیری کنه.

شیر مادر می تونه در کنار جلوگیری از مرگ یهویی و بیماریا موجب تکامل رشد آرواره و دندونای کودک می شه و هم اینکه به تکامل بهتر مغز کودک هم کمک می کنه.

فواید شیردهی واسه مادر

همونطور که شیرمادر می تونه به کودک بسیار کمک کنه، شیردهی هم واسه خود مادر خیلی خوبه. موقع شیردهی مادر به فرزندش بسیار نزدیک می شه و جدای از بحثا عاطفی این کار باعث می شه تا رحم مادر بعد از زایمون به اندازه طبیعی خودش برگرده.

شیردهی می تونه از بیماریا و مشکلاتی که ممکنه واسه مادر به وجود بیاد هم جلوگیری کنه. شیردهی باعث می شه تا اندازه ابتلای به سرطان سینه و تخمدان در مادران کاهش پیدا کنه.

از دیگر فایده هایی شیردهی واسه مادر میشه به تقویت استخوانای مادر اشاره کرد. تحقیقات جدی نشون دهنده اون هستش که شیردهی می تونه از پوکی استخون رو در مادران کم کنه.

در دوران بارداری چربیای اضافی در نقاط جور واجور بدن مادر جمع می شه . این چربیا اگرمادر به طور درست و منظم به بچه اش شیردهد از بین میره.

 

شیر سالم شیر پاک مشرق نیوز

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *