نوتیفیکیشنا امروزه یکی از حیاتی ترین وسایل تلفن های هوشمند هستن. اگه به نظر شما این اعلانا خیلی اهمیتی ندارن، فقط کافیه تصور کنین که باز کردن هر اپلیکیشن و بررسی اونا واسه بروزرسانی جدید چقدر زمان بر و کسل کننده س. اگه حوصله این کار رو نداشته باشه، ممکنه از ایمیلا و پیامکای مهم و حیاتی غافل شید که شاید شغلتون به خاطر این کار به خطر بیفته!

نوتیفیکیشنا فقط رسیدن یه ایمیل یا اس ام اس جدید رو به شما خبر نمی دن. امروزه تقریبا هر اپلیکشنی از وسیله نوتیفیکیشنا واسه اطلاع رسانی به کاربر استفاده می کنه. اپای خرید، تخفیف خوردن اجناس مورد علاقه شما و اپلیکیشن رستورانا، آماده شدن سفارش تون رو به شما خبر میدن.

اپلیکیشنای ورزشی و تناسب اندام هم می تونن برنامه رژیمی و ورزشی روزانه تون رو به شما یاد بیاری کنن. بیشتر که دقت کنیم، می بینیم نوتیفیکیشنا نه فقط قسمت مهمی از تلفن هوشمند، بلکه بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستن.

همه این نوتیفیکیشنا در منوی کشویی بالای صفحه جمع می شن، و هر زمان که بخوایم می تونیم نگاهی به اونا داشته و ببینیم چه بروزرسانیای جدیدی واسه اپلیکیشن هامون اتفاق افتاده. اما بعضی وقتا بی دلیل یا در اثر تصادف، ممکنه بدون خوندن همه اونا پاکشون کنیم و بدیش اینه در صورت این کار، بیشتر نوتیفیکیشنا دیگه تکرار نمی شن. این جا هستش که حسرت می خوریم و می گیم ای کاش یه بار هم که شده نیم نگاهی به اعلانا مینداختیم.

اما نگران نباشین، هیچ مشکلی بدون راه حل نیس. اگه می خواین بدونین چیجوری میشه به گذشته نوتیفیکیشنا در سیستم عامل اندروید دسترسی داشت، در ادامه با سایت ما همراه باشین.

به کار گیری تنظیمات داخلی اندروید

شاید عجیب باشه، اما اولین روش واسه بررسی گذشته نوتیفیکیشنا نیاز به هیچ اپ جانبی ای نداره، بلکه ابزاری از خود سیستم عامل اندرویده که خیلی مقابل چشم و در دید نیس! واسه بررسی همه نوتیفیکیشنا با وسیله خود اندروید باید قدمای زیر رو طی کنین:

۱- یه فضای خالی روی صفحه خونه اندروید رو انتخاب و اونو واسه یه مدت بفشارید تا منوی اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی رو ببینین. البته روند اضافه کردن ویجت ممکنه براساس برند موبایل و لانچر نصب شده روی اون کمی فرق داشته باشه.

۲- در میان ویجتا دنبال میان بر تنظیمات یا Settings Shortcut بگردین و اونو به یکی از صفحات اصلی گوشی خود اضافه کنین.

1

۳- پس از اضافه شدن این ویجت، از شما خواسته می شه مشخص کنین این میانبر واسه کدوم یکی از بخشای تنظیماته. میان گزینه های در دسترس Notification Log رو انتخاب کنین.

2

بسیار خوب، کار تمامه. حال هر بار خواستین اعلانای پاک شده خود رو چک کنین، کافیه با فشردن این ویجت وارد گذشته نوتیفیکیشنا بشوید. همه اعلانا و زمان ثبت اونا در منوی باز شده نشون داده می شن و با کلیک روی هر کدوم اطلاعات اپ مربوط به هر اعلان رو می بینین.

3

هر چند این وسیله کار ما رو راه میندازه، اما زیادتر از اندازه ابتداییه و امکانات و گزینه های زیادی واسه ویرایش و شخصی سازی اعلانا در اختیارمون قرار نمی ده؛ مانند نبود نمایش بعضی نوتیفیکیشنای به خصوص برا جدا سازی اعلانای کم اهمیت از بقیه اعلان ها. دومین راه، به کار گیری اپلیکشنای شخص ثالثه.

به کار گیری اپلیکیشنای شخص سوم

یکی از بهترین اپلیکیشنای فعلی در دسترس، Past Notificationه که ما اونو به شما پیشنهاد می کنیم و ادامه این مقاله براساس این اپ تنظیم شده.

۱- پس از نصب این اپ از شما اجازه دسترسی و ثبت تک تک اعلانا گرفته می شه. بدون ارسال فرمون دسترسی به اعلانا، این اپلیکیشن نمی تونه نوتیفیکشینا رو ذخیره کنه.

۲- در تنظیمات تلفن هوشمند خود، وارد بخش Security و بعد وارد Notification Access بشوید.

۳- در میان گزینه های موجود، اپ Past Notifications رو انتخاب کنین.

4

حال این اپ می تونه همه اعلاناتون رو ثبت کنه و حالا خوبیش اینه اونا رو هم براساس زمان ثبت و هم طبق اپ گروه بندی می کنه. هم اینکه می تونین از اپ بخواین که اعلان بعضی اپلیکیشنا و سیستم عامل مانند کاهش باطری رو ندیده بگیره.

این دو روش روشای ردیابی اعلانا در تلفن های هوشمند اندرویدی هستن که اگه به هر دلیلی تمایل به تماشای دوباره یه اخطار داشتین، می تونین از اونا بهره بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *