نگاهی به بازی Gears POP؛ بر باد رفته

نگاهی به بازی Gears POP؛ بر باد رفته

با اینکه موبایل گیمینگ رو بازم بازیکنای زیادی جدی نمی گیرن اما نمی تونیم منکر این قضیه بشیم که بازیای گوشی حالا به قطبی از صنعت بازیای ویدیویی تبدیل شدن. در این چند سال گذشته، درآمد حاصل از موبایل گیمینگ با اختلاف از عناوین کنسولا و رایانه های شخصی بیشتر بوده و تحلیل گران پیشبینی کردن که در سالای آینده این فاصله می تونه افزایش هم پیدا کنه.

موبایل گیمینگ حکم یه فرصت بادآورده رو داره. چه واسه شرکتای فیلم سازی که با گذاشتن شخصیتای محبوب شون تو یه بازی گوشی می تونن خیلی راحت پولی به جیب بزنن، چه واسه سازندگان بازیای کنسولی که با پورت عناوین شون می تونن جامعه طرفداران شون رو گسترش بدن و چه واسه پیشرفت دهندگان کنسولا که می تونن از بازیای گوشی واسه فروش بیشتر کنسول هاشون استفاده کنن.

معرفی Gears POP! در اتفاق E3 2018 نوید این رو می داد که مایکروسافت هم به در آخر به گروه های بالا پیوسته س. سری گیرز آو وار (Gears of War) یکی از مهمترین انحصاریای مایکروسافت هستش و حضور یه نسخه فرعی از اون روی تلفنای هوشمند می تونه این معنا رو بده که ردموندیا در آینده بازیای بیشتری رو به گوشی میارن.

رویاپردازی خوبی بود تا اینکه تجربه Gears POP! کاخ آزرزوهام رو خراب کرد. مایکروسافت با Gears POP! نشون داد که هنوز در گذشته گیر کرده. هسته اصلی گیم پلی گیرز آو وار پتانسیل زیادی واسه تبدیل شدن به یه بازی موبایل خوب رو داره اما در Gears POP! سازنده به ساخت یه کلون از کلش رویال روی آورده و نکته ناراحت کننده تر اینجاس که بازی اون قدرها هم جذاب نیس.

در سالی که پابجی موبایل و فورتنایت به خاطر ارائه یه تجربه کنسولی روی گوشی به موفقیت می رسن، تنسنت تلاش می کنه یه جور ترین کال آو دیوتی به نسخه های پلتفرمای خونگی رو واسه تلفنای هوشمند بسازه، بلیزارد دیابلو ایمورتال رو با همون هسته اصلی گیم پلی سری معروف می کنه، مایکروسافت هنوز می خواد با ساخت کلون از کلش رویال به موفقیت برسه.

Gears POP! دست کم در نسخه اولیه خودش نشون داده که یه کلون ضعیف از کلش رویاله. بازی تلاش کرده فرمول سوپرسل رو با بعضی ویژگیای کلیدی گیرز آو وار ترکیب کنه و با کمی چاشنی طنز، گیمرهای کژوال رو به سمت خودش بکشونه. با این حال نه تغییرات اون قدر کافی هستن و نه به کار گیری شخصیتای گیرز آو وار اون قدر دلیل موجهیه که مخاطب جذب Gears POP بشه.

در واقع بازی اون ویژگی که کلونا باید داشته باشن رو کم داره؛ South Park طرفداران خودشو پیدا کرد چون در کنار تموم ویژگیای مثبتش همون شوخیای آشنای کارتون رو به ارث برده بود و بدلند برول با استقبال خوب منتقدان مواجه شد چون سازنده با ترکیب درست قوانین فیزیک و فرمول کلش رویال یه تجربه جدید به وجود آورد. Gears POP هنوز نتونسته به همچین چیزی دست پیدا کنه.

در نبردهای Gears POP دو بازیکن روبه رو همدیگه قرار می گیرن و هر کدوم باید با کارتایی که دارن به حریف حمله کنن. بزرگترین فرق بازی نسبت به کلش رویال و بقیه عناوین مشابه به سیستم کاورگیری برمیگرده. بعضی از کارتای بازی می تونن پشت کاورها مخفی شن و اگه زنده بمونن، با این کار اون قسمت از منطقه در اختیار بازیکن قرار میگیره. پس شعاع گذاشتن کارتا بیشتر می شه.

با در نظر گرفتن اینکه بازیای سافت لانچ معمولا فرق خیلی زیادی با نسخه پایانی ندارن، بعیده Gears POP بتونه معجزه کنه. هرچند ساخت یه بازی نزدیک تر به نسخه های کنسولی نتیجه جذاب تری می تونست داشته باشه اما حتی اگه از این قضیه عامل بگیریم، باز Gears POP در رسیدن به هدفش موفق عمل نمی کنه.

بازی نمی دونه چیجوری مسیرش رو از بازیای مشابه جدا کرده و در عین ارائه یه تجربه سرگرم کننده متفاوت ظاهر شه. در آخر لازمه این نکته رو اضافه کنم Gears POP فعلا در منطقه های تایلند، اندونزی و فیلیپین عرضه شده و واسه دانلود اون نیازمند نرم افزارهای تغییر آی پی هستین.

Gears POP!

  • Gears POP!
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Microsoft Corporation
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۹۹٫۳۱ مگابایت

دانلود

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *