حرکت زننده مرکل، خشم مردم آلمان را دوچندان کرد!/ عکس

حرکت زننده مرکل، خشم مردم آلمان را دوچندان کرد!/ عکس

رهبران و بزرگان ارشد هر کشوری نشون دهنده فرهنگ و تمدن اون کشور و اعتقادات اونا،نمایانگر رفتارای غالب مردم شونه.این وقتی بیشتر خودشو نشون میده که این فرد بوسیله مردم انتخاب شده باشه و در واقع نماینده مردم کشورش باشه.در واقع مثال قدیمی ایرونی “مشت نمونه خرواره” هم در این باره به طور کامل نمونه داره.

 

آلمان،یکی از کشورهائیست که با نظر متفق مردم واسه خودشون بالاترین جایگاه اعظمی انتخاب کرده و در واقع اون رو نماینده خودشون قرار میدن.

از طرفی دیگه، بحران اقتصادی اروپا و کلا غرب، معظلیه که نمیشه چشم روی اون پوشوندین و از کنار ان خیلی راحت گذشت.بیکاری و فقر و … در بعضی کشورای اروپایی بیداد کرده و مردم دسته دسته واسه تظاهرات به خیابانها می ریزن.المان یکی از خوش شانس ترین کشورای اروپایی بود که درزمان ۲ سال گذشته که بحران شروع شده بود، بازم قدرت مالی اش رو حفظ کرده و ارزشای سهامی اون در بورس بین الملل با تغییرات ناچیزی رو به رو بود.

اما از اونجائیکه این بحران خانمان سوز منزل به منزل در اروپا در حال سوزوندن بود، قرعه اینبار به نام کشور المان افتاده و اون هم مثل بقیه کشورها باافت یهویی شاخص بورس و بحران شدید مالی رو به رو شده و همه رو غافلگیر کرد.

مرکل، بالاترین جایگاه بزرگ کشوری وسیع مثل آلمان که این روزا احوالات کشورش خیلی مناسب نیس، اما بازم مراسمای پر ریخت و پاش و میهمانی پر هزینه خود رو برگزار کرده و از سذان ممالک دیگه هم واسه شرکت در این میهمانیا دعوت می کنه، که این اعمال بر خشم مردم این کشور اضافه و مردم خواهان لغو این جور مراسمای پر هزینه در بحران اقتصادی هستن.

روز گذشته هم خانوم مرکل بی توجه به اعتراضات مردم، در نمایشگاه  Abensberg در جنوب آلمان حضور یافته و از بعضی بزرگان کشورای دیگه هم واسه بازدید از این نمایشگاه و هم اینکه حضور در جشن برگزاری نمایشگاه دعوت به عمل اومده بود.

اما چیزی که نظر رسانه ها رو شدیدا به سمت خود معطوف کرد،عمل بیریخت نوشیدن جامی بزرگ از شراب در مقابل دید همه خانوم مرکل، بالاترین جایگاه بزرگ آلمان بود که باعث شد تا انتقاد صریحی به ان شه.

به گفته خبرگزاری NBC بانوی اول المان در برخورد با بزرگان دیگه جامی بزرگ از شراب رو پر کرده و یه نفس تا ته نوشید.بعد به میان جمع رفته و حرکاتی ناشایست از خود نشون داد تا به همه حالی کنه که مشکلی در کشورش نیس و اونا از بحران اقتصادی رنج نمی برن.

البته این اولین باری نبود که یه فرد ارشد کشوری در مقابل دید همه به مگساری بپردازه.قبلا هم اوباما، رئیس جمهور امریکا فیلمی از مراحل جفت و جور شراب خونگی رو در اشپزخانه منزلش جفت و جور و مبادرت به منتشر کردن اون کرده بود.

می گن که منتقدین مسائل سیاسی ،عمل نوشیدن شراب در مقابل دید همه شدیدا نفی کرده و از رفتار صدراعظم المان هم شوکه شدن.

 

آلمان روزگار نو بالاترین جایگاه بزرگ

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *