جوانان ایرانی که دنیا را تغییر خواهند داد + عکس

جوانان ایرانی که دنیا را تغییر خواهند داد + عکس

دوهفته نامه فوربز فهرستی از افراد زیر ۳۰ سال رو منتشر کرده که به نوشته این نشریه، دنیا رو تغییر میدن. این فهرست که به ۳۰ زیر ۳۰ مشهوره، در بخش های پونزده گانه ای چون رسانه، هنر، انرژی، اقتصاد، ورزش، فناوری و مواردی دیگه تقسیم و در هر کدوم از این دسته ها ۳۰ نفر فرد تأثیرگذار همراه با زندگینامه ای کوتاه معرفی شده ان. در فهرست بخش فناوری نام چند ایرونی نسل زیر ۳۰ سال به چشم می خورد.

داریان شیرازی

داریان شیرازی که بابایی ایرونی و مادری آمریکایی داره الان ۲۶ ساله س. اون از ۱۵ سالگی کار خود رو در شرکت eBay شروع کرد و به سرعت به شرکت فیس بوک ملحق شد. پس از اون با بنیانگذاری سایت ها و شرکت های نوپایی چون Fwix، Fotodunk و iCast در بخش های روزنامه نگار شهروندی و شبکه های اجتماعی به موفقیت های بزرگی رسید.

شرکت اون، Radius Intelligence الان یکی از موفق ترین سامانه های جمع بیاری اطلاعات کسب و کارای کوچکه که ساماندهی اطلاعات و به روزرسانی بیشتر از ۲۰ میلیون شرکت کوچیک رو انجام می دهد.

بابک پهلوان

اون با ۲۹ سال سن مدیرعامل اجرایی شرکت Clever Senseه. اون به ایجاد برنامه Arthur کمک کرد. یه برنامه خاص گوشی های آیفون که به کاربران واسه پیدا کردن غذاخوری ها و کافه های مورد علاقه شون کمک می رساند.

اون در سال ۲۰۱۱ به گوگل ملحق شد تا به پیشرفت پروژه Google Place کمک کنه. این سرویس گوگل هم واسه پیدا کردن مکان های مورد علاقه کاربران طراحی شده. اون الان سرپرست نرم افزار آمار گوگل یا Google Analyticsه.

آرش فردوسی

آرش فردوسی یکی از بنیانگذاران سایت دراپ باکس Dropboxه که یه ارائه کننده خدمات میزبانی فایل ها در وبه و امکان همگاه سازی (synchronization)‏ پرونده ها روی چند رایانه جور واجور یا بین چند کاربر متفاوت رو از راه اینترنت جفت و جور می کنه. آرش فردوسی شرکت دراپ باکس رو همراه با یکی دیگه از علم آموختگان دانشگاه ام آی تی ساخت.

کاربران الان پس از نام نویسی در این سایت فضای رایگان ۲ گیگابایتی در اختیار دارن اما می تونن حجم بیشتری رو در صورت نیاز بخرند. این فضا به کاربران امکان می دهد تا به فایل ها خود از نقاط جور واجور و از کامپیوترای متفاوت دسترسی داشته باشن یا اونا رو با بقیه به اشتراک بذارن.

فهرست کارآفرینان و نوآوران دوهفته نامه فوربز به طور هرساله منتشر می شه. شرکت فوربز هر سال چندین فهرست جور واجور منتشر می کنه که از میانشون می توان به فوربز ۵۰۰ (فهرست ۵۰۰ شرکت آمریکایی برگزیده)، فوربز جهانی ۲۰۰۰ (۲۰۰۰ شرکت برگزیده جهان) و فهرست قدرت مندترین زنان جهان اشاره کرد

باشگاه خبرنگاران دنیا

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *