20
سپتامبر

جنجالی‌ترین کارت قرمزهای جام جهانی

کارتای زرد و قرمز در طول بازیای جام جهانی همیشه جنجال ساز بودن اما این وسط بعضی بیشتر از دیگر کارتا جنجال سازتر می شن که در ادامه به ۴ کارت قرمز جنجالی می پردازیم:

فرانچسکو توتی Francesco Totti (ایتالیا-کره جنوبی ۲۰۰۲)

حضور کره جنوبی در جام جهانی ۲۰۰۲ رو کلا میشه جنجال برانگیز و پر از ابهام دونست اما شاید جنجال برانگیزترین این حوادث در بازی این تیم مقابل ایتالیا در مرحله یه هشتم پایانی شکل گرفت و  جنجالی ترین حادثه این بازی هم اخراج ستاره ایتالیا، فرانچسکو توتی، از زمین بود.

فرانچسکو توتی

بعد از اینکه بازی  این دو تیم با تساوی ۱-۱ به وقتای اضافه کشیده شد، در اول گل ایتالیاییا که به باور خیلی از کارشناسان درست بود، آفساید اعلام شد اما این پایان بداقبالی لاجوردی پوشان نبود و بعد از اونم داور کارت قرمز دوم رو با این بهونه که توتی قصد فریب داور رو داشته و شیرجه رفته،  به ستاره تیم ملی ایتالیا نشون داد، تا این بازیکن مجبور به ترک زمین شه و ایتالیاییا ده نفره به بازی ادامه.

اما فیلمایی که از این صحنه گرفته شد، نشون می داد که فرانچسکو توتی قصد فریب داور رو نداشته و به طور طبیعی و با پیچ خوردن پایش به زمین خورده.

خوزه باتیستا José Batista (اروگوئه ـ اسکاتلند۱۹۸۶)

باتیستا رکورد سریع ترین اخراج در تاریخ جام جهانی رو به نام خود ثبت کرده. اون تنها ۵۶ ثانیه پس از ورود به میدون در بازی مقابل اسکاتلند به دلیل خطای وحشتناکش روی گوردون استراکان با کارت قرمز «خوئل کینیو» روبرو شد.

پلاسیدو گالیندو Plácido Galindo (پرو ـ رومانی ۱۹۳۰)

کارت های زرد و قرمز از سال ۱۹۷۰ در فوتبال استفاده شد اما قبل از اون بازیکنان به دلیل خطاهای خشن شون مستقیماً راهی رختکن می شدن. گالیندو با اخراج در اولین بازی اش در جام جهانی در مقابل رومانی، اسمش رو در کتاب رکوردها ثبت کرد. اون کمی پس از شروع نیمه دوم به دلیل بازی خشن و ناجوانمردانه از بازی اخراج شد البته خشونت اون موجب درگیری بازیکنان دو تیم شد طوری که واسه آروم کردن شرایط پلیس مجبور به دخالت شد.

David Beckham (انگلیس ـ آرژانتین ۱۹۹۸)

جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه تورنمنتی بود که ستاره های جوون انگلیس می خواستن در اون خودی نشون بدن. اما سیر حوادث سرنوشت دیگری رو واسه ستارگان جوون و کم تجربه انگلیسی رقم زد.بعد از کارکرد نورانی انگلیسیا در مرحله گروهی، این تیم در مرحله یه هشتم به مصاف حریف دیرینه اش، آرژانتین، رفت.

در دقایق اولیه نیمه دوم، ستاره جوون انگلیسی دیوید بکهام، از پشت روی دیگو سیمئونه تکل رفت و سیمئونه رو نقش زمین کرد. داور دانمارکی بازی، کیم میلتون نیلسون هم که در صحنه حاضر بود، بدون این دست اون دست کردن کارت قرمزش رو از جیب بیرون آورد.

در آخر این بازی به ضربات پنالتی کشیده شد تا آرژانتین، انگلیس ده نفره رو در این ماراتن نفس گیر شکست دهد و انگلیس حذف شه. یکی از نشریات جنجالی جزیره تیتر زد«۱۰ شیر و یه پسربچه ابله»! دیوید بکام به دلیل دریافت کارت قرمز، بکام فصل کابوس واری رو در جزیره سپری کرد و مدتا گذشت تا طرفداران تیم ملی انگلیس، حرکت بکهام رو به دست فراموشی بسپارن و اون رو ببخشند

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتان های برنده جام جهانی/عکس

باشگاه خبرنگاران جام جهانی ۲۰۱۴