نکاتی برای جذب ترافیک به سایت وردپرس جدیدتان

نکاتی برای جذب ترافیک به سایت وردپرس جدیدتان

در این مطلب نکاتی واسه جذب ترافیک به سایت وردپرس جدیدتون میگیم. همونجوریکه در پستای قبل گفتیم وردپرس از نظر ساختار سئو بسیار مطلوبه اما واسه رسیدن به ترافیک بیشتر نکاتی باید رعایت شه که در این مطلب به اونا می پردازیم.

سرفصل محتوا

 • ۱- ساختن لیستی از ایمیلا رو شروع کنین
 • ۲- نصب پلاگین سئو Yoast
 • ۳- پستای وبلاگتان رو بهینه سازی کنین.
 • ۴- به لینک دهی داخلی عادت کنین
 • ۵- استفاده وسایل سئو
 • ۶- از کلمات مهم در وردپرس استفاده کنین
 • ۸- مشارکت کاربران در رسانه های اجتماعی
 • ۹- به اشتراک گذاری خودکار در رسانه های اجتماعی
 • ۱۰- به اشتراک گذاری پستای قدیمی
 • ۱۱- مشارکت کاربران در کامنت گذاشتن
 • ۱۲- راه های افزایش انگیزه کاربر رو پیدا کنین
 • ۱۳- اضافه کردن تصاویر با کیفیت بالا
 • ۱۴- اضافه کردن ویدئوای بیشتر
 • ۱۵- سرعت سایتتون رو بهتر کنین
 • ۱۶- گواهی SSL رو به وبسایتتان اضافه کنین
 • ۱۷- اضافه کردن Google Analytics
 • ۱۸- تست A/B رو انجام بدین
 • ۱۹- ایجاد محتوای به درد بخور

۱- ساختن لیستی از ایمیلا رو شروع کنین

پبیش از ۷۵ درصد از آدمایی که سایت شما رو بازدید میکنن دیگه به سایتتون باز نخوان گشت. واسه همینه که میگیم اولین کاری که باید انجام بدین مبادرت به ساخت یه لیست از ایمیل هاست. ایمیل یه دسترسی مستقیم به کاربران رو به شما می ده، و این کار تاثیر بیشتری نسبت به بقیه وسایل بازاریابی امروزی داره.

حتما بخونین: پونزده نکته مهم درباره خبرنامه و ایمیل مارکتینگ

۲- نصب پلاگین سئو Yoast

اگه تا الان این کار رو نکردین. فورا به نصب و تنظیم پلاگین سئو Yoast دست به کار شین! این پلاگین، جامعترین پلاگین بهینه سازی سایت دردسترسه.

سئو

این پلاگین نه فقط در اضافه کردن متا تگا به شما کمک میکنه ، بلکه به شما امکان اضافه کردن گرافای فیس بوک، کارتای توییتر، نقشه سایت XML و Breadcrumbs و خیلی قابلیتای بیشتری رو می ده.

حتما بخونین: روش ساخت نقشه سایت (sitemap) و ثبت اون در گوگل

۳- پستای وبلاگتان رو بهینه سازی کنین.

یه وقتی رو صرف بهینه سازی هرکدوم از پستای وبلاگتان کنین. پلاگین سئو Yoast ابزاری جهت بررسی پست داره که به پست هاتون براساس کلمات کلیدی متمرکزی که به اونا اضافه میکنین یه امتیاز سئو اختصاص می ده. این پیشنهادا رو دنبال کنین تا امتیاز سئو هر پست رو به بهترین حالت ممکن بهتر کنین.

حتما بخونین: فوت وفنا‎ی پیشرفت سئو محتوای سایت

۴- به لینک دهی داخلی عادت کنین

متعجب هستین که به چه دلیل تموم وبسایتای موفق به مقالات قدیمیشان لینک دهی میکنن؟ لینک دهی داخلی به موتورهای جستجو کمک میکنه تا اهمیت محتوا و متن شما و چگونگی رابطه با بقیه محتواهای سایتتون رو بفهمن.

به تموم پستا و صفحات روی سایتتون لینک دهی کنین. این کار باعث افزایش کلی امتیاز سئو سایت شما میشه.

حتما بخونین: ساخت لینک طعمه link bait و تاثیر اون در سئو سایت

۵- استفاده وسایل سئو

وسایل سئو بسیاری هست که میتونه به شما در پیدا کردن منابع ترافیک کمک کنه. اما این اطلاعات واسه کاربران جدید میتونه کمی فنی باشه.

۶- از کلمات مهم در وردپرس استفاده کنین

کلمات مهم متادیتاهای مفیدی به پستای وردپرستان اضافه میکنه. موتورهای جستجو میتونن از این داده ها استفاده کنن تا سایت شما رو به شکل متفاوتی در یافته های جستجو نشون بدن. این موضوع باعث پیشرفت ترافیک روی سایتتون میشه.

این را هم حتما بخوانید :
حشره هایی که نظافت می کنند / عکس

حتما بخونین: کلمات کلیدی طولانی Long Tail Keywords و بهبود سئو
رسانه های اجتماعی منبع مهمی از ترافیک روی هر وبسایتیه. به همین خاطره که بیشتر سایتای محبوب، روی اشتراک گذاری هرچه آسون تر مطالب به وسیله کاربراشون تمرکز میکنن.

پلاگینای جور واجور زیادی وجود دارن که به شما امکان اضافه کردن سایتای رسانه های اجتماعی بیشماری رو می ده. اما یه نقطه ضعفی که این پلاگینا دارن اینه که سرعت سایت شما رو آهسته میکنن.
پلاگین Floating Social Bar علاوه بر آسون سازی به اشتراک گذاری مطالب این مزیت رو داره که سایت شما رو از جا در آورد نمی کنه. این پلاگین یه نوار برچسب رسانه ای اجتماعی رو بالای پستاتون اضافه میکنه.

۸- مشارکت کاربران در رسانه های اجتماعی

وبسایتای اجتماعی محل اجتماع مخاطبانیه که درمورد تاپیکای مربوط به وبلاگ شما بحث و گفتگو میکنن. تموم کاری که نیازه انجام بدین اینه که به این کاربران دسترسی داشته باشین و با اونا وارد بحث شید.با کاربرانی که لینکاتون رو به اشتراک میذارن در بحثای دور و بر مطالب وبلاگتان مشارکت داشته باشین.

حتما بخونین: رموز ایجاد محتوای جذاب؛ تشویق بقیه واسه به اشتراگ گذاشتن

۹- به اشتراک گذاری خودکار در رسانه های اجتماعی

خیلی از صاحبان وبسایتا زمان زیادی رو صرف به اشتراک گذاری محتواشون در رسانه های اجتماعی میکنن.

لازم نیس این کار رو به شکل دستی انجام بدین. شما می تونین محتوای خود رو بوسیله IFTT به شکل خودکار در رسانه های اجتماعی به اشتراک بذارین یا از Buffer واسه زمانبندی به اشتراک گذاری پستا در رسانه های اجتماعی استفاده کنین.

این وسیله ها باعث می شن وقتی رو که صرف به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی میکنین، ذخیره سازی کنین و اونو صرف رابطه با دنبال کنندگانتان کنین.

۱۰- به اشتراک گذاری پستای قدیمی

توییتر یکی از قطبای صحبت واسه وبه. همیشه توییتای زیادی در اون جریان دارن. این بدون معنیه که توییت شما فقط واسه چند دقیقه روی timeline کاربر نشون داده میشه و بعد با توییت دیگری جانشین میشه.
شما نمیتونین تموم وقت خود رو صرف توییت گذاشتن کنین تا همیشه بالا بمونین. حالا خوبیش اینه شما می تونین خیلی راحت سایت وردپرس خود رو تنظیم کنین که به صورت خودکار پستای قدیمیتان رو در فواصل وقتی منظم به اشتراک بزاره.

۱۱- مشارکت کاربران در کامنت گذاشتن

کامنتا دیگه قطب صحبت در سایت شمان.اونا یه راه آسون واسه ایجاد رابطه بین شما و کاربراتون هستن. باید مطمئن شید که بیشتر کامنتای کاربران در وبسایتتان رو جواب میدین.

۱۲- راه های افزایش انگیزه کاربر رو پیدا کنین

افزایش انگیزه کاربر، بازدید صفحات و زمان گذشته به وسیله کاربر، روی سایت رو افزایش می ده. یکی از عادی ترین راه هایی که واسه افزایش انگیزه کاربر استفاده میشه کامنتا هستن، اما راه های زیاد دیگری هست که می تونین انجام بدین.
هدف اینه که واسه کاربران کارایی که به انجام اون روی سایت شما علاقه دارن رو جفت و جور کنین. اضافه کردن ابزاری مانند نظرسنجی، ویدیوها، گالری تصاویر و … به شما کمک میکنه تا کاربر رو در سایت مشغول نگه دارین.

حتما بخونین: چیجوری با تولید محتوا مشتری جدید پیدا کنیم؟

۱۳- اضافه کردن تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر مشغولیت بیشتری نسبت به متن بوجود میاره. به کار گیری تصاویر با کیفیت بالا روی وبلاگ وردپرس نه فقط باعث میشه سایتتون بهتر بنظر برسه بلکه باعث میشه کاربر مدت بیشتری در سایت شما بمونه. البته این تصاویر نباید به شکلی باشن که سرعت سایت شما رو پایین بیارن.

این را هم حتما بخوانید :
نقد و بررسی باتری اصلی گوشی LG K10

ما به کار گیری Shutterstock رو واسه پیدا کردن تصاویر با کیفیت بالا واسه وبلاگ پیشنهاد میکنیم. هم اینکه وبسایتای دیگری هم واسه پیدا کردن تصاویر ممتاز واسه وبلاگ وردپرستان هست.

حتما بخونین: بهینه سازی تصاویر یا سئو عکس چیه؟

۱۴- اضافه کردن ویدئوای بیشتر

یوتیوب دومین موتور جستجوی دنیاس. به خاطر این که ویدیوها مشغولیت بیشتری نسبت به تصاویر و متن ایجاد میکنن.

از ویدوئوها روی وبسایتتان استفاده کنین تا به وسیله اونا مشغولیت و سرگرمی بیشتری واسه کاربران فرهم کرده و محتوای مفیدی رو به مخاطبان ارائه بدین. ما به کار گیری یوتیوب رو به خاطر این پیشنهاد میکنیم که یه جامعه بزرگ از کاربران رو داره و به شما کمک میکنه تا به یکی از بزرگترین اجتماعات مخاطبان در جهان سربزنید.

۱۵- سرعت سایتتون رو بهتر کنین

هیچکی یه سایت کنه رو دوست نداره. وبسایتای سریعتر نه فقط به وسیله کاربران بلکه به وسیله موتورهای جستجو هم ارجحیت دارن. با این حال، میفهمید که سایت وردپرستان پس از نصب تعدادی پلاگین و اضافه کردن تصاویر به شکل محسوسی کنه میشه . سایتتون رو با GTmetrix چک کنین و از نکاتی که به شما می ده پیروی کنین.

حتما بخونین: آموزش بهینه سازی سایت با جی تی متریکس GTmetrix

می تونین کار خود رو با نصب پلاگینای ذخیره سازی W3 Total Cache یا WP Super Cache شروع کنین. از فعال بودن فشرده سازی gzip مطمئن شین.

و یا از افزونه بسیار خوب  WP Rocket  استفاده کنین.
کار بعدی که نیازه انجام بدین اینه که تصاویر رو واسه وب بهینه سازی کنین. ما پیشنهاد میکنیم از یه CDN واسه استفاده پویا تصاویر استفاده کنین.

حتما بخونین: شبکه پخش محتوا CDN چیه؟ به چه دلیل باید از اون در سئو استفاده کرد؟

۱۶- گواهی SSL رو به وبسایتتان اضافه کنین

خیلی از وبسایتا گواهی SSL رو دریافت میکنن چون گوگل اعلام کرده به سایتایی که گواهی SSL دارن رنک بالاتری می ده. دریافت گواهی SSL تغییر بزرگی بوجود میاره چون تموم آدرسای URL سایت شما رو از http به https تغییر می ده.

۱۷- اضافه کردن Google Analytics

صاحبان وبسایتا لازمه بدونن که بازدیدکنندگان چیجوری از سایتشان استفاده میکنن. این وسیله به شما کمک میکنه تا بدونین کاربران به چه نوع محتوایی علاقه دارن و اینکه چه کاری باید انجام بدین. شما می تونین این داده ها رو بوسیله نصب رایگان Google Analytics روی سایت وردپرستان انجام بدین.

حتما بخونین: گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیه و به چه دلیل باید اونو نصب کنین؟

۱۸- تست A/B رو انجام بدین

همونطور که قبلا گفتیم، صاحبان وبسایتا واسه اراده کردن، به داده ها احتیاج دارن. تست تقسیم A/B به شما اجازه می ده دو نمونه از یه صفحه مشابه رو روی سایت خود تست کنین تا ببینین کدوم یکی بهتر موردقبول قرار میگیره.

اراده کردن

حتما بخونین: تست A/B چیه؟ افزایش فروش با طراحی متفاوت سایت

۱۹- ایجاد محتوای به درد بخور

مهمترین فاکتوری که باعث میشه همیشه در ذهنا باقی بمونین ارائه محتوای مفیدیه که به مخاطبان شما کمک میکنه و ارزش واقعی داره. میلیونا سایت در اینترنت وجود دارن و قابل اعتمادترین راه واسه رقابت با اونا ارائه محتوای به درد بخور و منحصر بفرده.

حتما بخونین: تاثیر محتوا با کیفیت و بهینه بر سئو سایت

این نکات کلیتی واسه سئو سایت وردپرس شما می تونه باشه. با امید به اینکه براتون به درد بخور واقع شده باشه.

منبع: wpstart.ir