مدیرعامل تخفیفان: بازار تجارت الکترونیکی در ایران مسیر بلندی را پیش رو دارد

مدیرعامل تخفیفان: بازار تجارت الکترونیکی در ایران مسیر بلندی را پیش رو دارد

«نازنین دانشور» مدیرعامل سایت تخفیفان تازگیا در مرحله پایانی جایزه کارآفرین جوون کنفدراسیون اتاقای بازرگانی و صنعت آسیا-اقیانوسیه مقام اول رو کسب کرده و اولین ایرونی بوده که تونسته به این رتبه برسه. به گفته اون مجموعه تخفیفان در این دوران اقتصادی رشد صد در صدی رو داشته و سال آینده هم همین رشد رو خواهد پیمود. دانشور باور داره که تجارت الکترونیکی در ایران هنوز به جایگاه اصلی و واقعی خود نرسیده و به خاطر همین هنوز راه رشد و تعالی واسه کسب وکارها هست.

در نشست خبری امروز دانشور با اصحاب رسانه اون جایزه ای که برده رو افتخار اکوسیستم ایران نامید و گفت که تخفیفان الان با بیشتر از ۱۷۵ نیرو کار می کنه و بیشتر از ۴۰ هزار کسب وکار رو درگیر کار خود کرده. مدیرعامل تخفیفان خبر میده که این سایت در بخشای گردشگری به صورت متمرکز کار می کنه و تلاش داره تا هزینه های جاری مردم رو تا حد امکان کم کنه: «کدهای تخفیف ۵۲۰ کار و کاسبی دیگه هم در تخفیفان هست و ما تبدیل به یه هاب واسه حل مشکل ارائه تخفیف از طرف همه کسب وکارها به کاربران شده ایم.»

اون با تاکید به رشد صد در صدی تخفیفان در سال گذشته و سال جاری به خبرنگار سایت ما میگه:

«شاید در نگاه اولیه به نظر بیاد که سایتای تخفیف گروهی در جهان دیگه با رشد روبرو نیستن اما حقیقت ماجرا اینجاس که مجموعه هایی مثل Groupon بیشترین رشد یهویی رو در بازار تجارت الکترونیکی در جهان داشتن ولی الان با یه نوع اشباع در بازار جهانی روبرو هستیم. همین اشباع باعث شده که روند رشد یهویی اینجور شرکتایی در دنیا متوقف شه و تبدیل به یه خط صاف و یا پیشرفت کندی شه؛ این در حالیه که در ایران هنوز جای کار بسیاری واسه این نوع تجارت هست و به خاطر همین باور داریم که تخفیفان می تونه راه رشد خود رو بازم ادامه بده.»

مجموعه تخفیفان هم مانند خیلی از کسب وکارها با بعضی تهدیدات روبرو شده اما تا الان دچار فیلترینگ نشده. دانشور خبر میده که در چند سال گذشته به اونا از طرف پلیس فتا اخطار داده شده که در مورد تورهای سفر خارجی نباید کار کنن و دلیل خاصی هم واسه این اخطار به اونا داده نشده. دانشور از دست دادن قوانین رو مشکل بزرگی واسه کسب وکارها عنوان می کنه و باور داره که دولت و خیلی از نه هادها هنوز با این اکوسیستم ناشناس هستن.

اون درباره جایزه ای که تونسته از اتفاق CACCI دریافت کنه اینطور میگه که تا الان هیچ فردی از ایران نتونسته اونو به دست آورد و تنها آدمایی به مرحله فینال اون رسیده بودن. به گفته دانشور این اتفاق بین ۲۸ کشور دنیا برگزار می شه و امسال سی و دومین دوره اون بوده و فینال مسابقات در استانبول برگزار شده:

«اتاق بازرگانی کشور از همه بخشا آدمایی رو دعوت می کنه و بعد از یه رقابت بین این آدما که حدود ۵۰ شرکت بودن، گزینه های پایانی خود رو به منطقه می فرستد و در آخر افراد بعد از پذیرش به فینال می رن. هر کدوم از ما بیست دقیقه وقت داشتیم تا طرحا و صحبتای خود رو ارائه بدیم و امتیاز بندی داورها که خود از جوامع بین الملل بودن بر این پایه بود: نتیجه های بیزینس چهل درصد نمره رو داشت و بقیه نمره به دو بخش کیفیت راهبردی و اندازه تغییراتی که اون کسب وکار در جامعه و نگاه جامعه به وجود آورده تقسیم می شد.»

دانشور در آخر این نشست خبر میده که تخفیفان می خواد به بخش سرمایه گذاری هم ورود پیدا کنه و در کار و کاسبی های نوپای موفق ولی کمتر دیده شده سرمایه گذاری مالی و مشاوره ای بکنه.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *