خانه سالمندان ویژه گربه‌ها +عکس

خانه سالمندان ویژه گربه‌ها +عکس

تازگیا در انگلیس موسسه ای واسه نگهداری از حیوانات تاسیس شده. این مرکز، مخصوص نگهداری گربه هاییه که سنی از اون ها گذشته و کسی حاضر به مواظبت از اون ها نیس!

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر ؛ یه موسسه انگلیسی که ادعا می کنه اولین خونه سالمندان مخصوص گربه در جهان است، هدفش رو از تاسیس اینجور مکانی، جفت و جور کردن محیطی واسه روزای سالخوردگی گربه ها می دونه تا اون ها زندگی خود رو با آرامش به اتمام برسانند و بخاطر این در این مرکز امکاناتی چون تخت و مبل راحتی و حتی شومینه به چشم می خورد.

این مرکز هم اینکه به صاحبان این حیوانات خونگی نوید اون رو می دهد که پس از مرگشون، از گربه هاشون مواظبت کنه و انگار نگرانی اون ها رو از تنهایی حیواناتشان برطرف می کنه. این موسسه در این باره در سایتش نوشته: «هممون دوست داریم این جوری فکر کنیم که تا همیشه زنده هستیم؛ اما باید به فکر حیوانات خانگیمون هم باشیم؛ چون که شاید اون ها بیشتر از ما عمر کنن.»

این مرکز، مکانی جانشین و امن رو واسه این گربه ها جفت و جور می کنه که بتونن سال های آخر زندگیشون رو در اون بگذرونن و در آرامش بمیرن. این موسسه خیریه عجیب و غریب، در زمینی هفت هکتاری در حومه روستای «اسگادبای» قرار گرفته و شامل سه اتاق نشیمنه که هر کدوم از این اتاق ها به سمت جنوب باز می شه. بنابرین گربه ها می تونن در این اتاق ها در برابر تابش نور خورشید قرار بگیرن و از حموم آفتاب لذت ببرن! این گربه ها از بهترین مواد غذایی تغذیه می شن و از امکانات رفاهی متنوعی مثل تخت، مبل و شومینه بهره مندند.

آدمایی که می خواهند گربه هاشون رو به این مرکز بسپارن، باید اول ۸۵۰ پوند (برابر ۱۳۰۰ دلار) پرداخت کنن و پس از اون خود موسسه تموم هزینه های اون ها رو مثل هزینه های درمانی یا حتی عمل های جراحی رو دوش می گیرد.

retirement-home-for-cats

«جین هیلز» مدیر این خونه سالمندان، درباره مرکزش می گوید: «ما می دانیم که مراکز زیادی واسه نگهداری از گربه ها وجود دارن؛ اما هیچکدام از اون ها کارایی که ما واسه این حیوانات می کنیم رو انجام نمی بدن. این مرکز هیچ قید و شرطی واسه کسائی که گربه هاشون رو به اینجا می بیارن، نمی گذارد یا حتی واسه کسائی که واسه تماشای این حیوانات می آیند. من فکر نمی کنم هیچ موسسه دیگری این اقدامات رو انجام بده و به همین خاطره که مردم از همه جای لندن با گربه هاشون به اینجا می آیند.»

این مرکز حتی از گربه هایی که از صاحبان خود دور افتاده ان هم مراقبت می کنه. تعداد این گربه ها حدودا به ۴۰۰ عدد می رسه. نکته خیلی مهم درباره خانوم هیلز اینه که اون در اصل به سگ ها خیلی بیشتر از گربه ها علاقه داره و خود در خونه پنج دونه سگ داره. اون درباره این اختلاف می گوید: «وقتی تموم روز رو با بیشتر از ۴۰۰ گربه می گذرانم، احتیاج دارم در خونه ام با سگ های خانگیم مواجه شوم. من می توانم موسسه ای واسه نگهداری از گربه ها احداث کنم؛ ولی هیچوقت نمی توانم مرکزی واسه مراقبت از سگ ها بسازم؛ چون که این کار منو شدیدا به دید عاطفی درگیر می کنه!» به نظر می رسه با وجود اینجور علاقه ای به حیوانات خونگی، شاید عجایب دیگری مثل پارک، شهربازی، سینما یا حتی مهدکودک مخصوص حیوانات هم به زودی ببینیم !

خونه سالمندان واسه گربه

دستگیری کثیف ترین پدر و مادر دنیا+عکس

این پیرزن تنها ۱۱ سال سن داره +عکس

noindex انگلیس خبرگزاری مهر عکس گربه

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *