خانه زیبا ومقاوم در برابر انفجار هسته‌ای /عکس

خانه زیبا ومقاوم در برابر انفجار هسته‌ای /عکس

خونه باید محلی امن باشه اما بهترین خونه های ساخته شده در جهان هم نمی تونن در مقابل انفجار و بمب مقاومت کنن. حالا اما خونه ای ساخته شده که بر خلاف ظاهرش در واقع یه پناهگاه تموم عیاره که می تونه از ساکنانش در مقابل حتی بمب هسته ای مراقبت کنه!

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: معمولاً چیزی که از یه پناهگاه مخصوصا از زمان جنگ به ذهن خیلیا در جهان میاد محلی کم نور و ساده س! که هیچ وسیله رفاهی در اون وجود نداره. در کلرادو اما خونه ای ساخته شده که یه پناهگاه نظامی تموم عیار هستش اما داخل اونم مانند یه خونه لوکس و باشکوه راحته. این خونه با مساحت ۴۰۰ متر مربع در شهری صحرایی در ایالت کلرادو آمریکا ساخته شده و قیمت پایه اون واسه فروش ۱۱/۵ میلیون دلار(نزدیک به ۳۴ میلیارد تومن) در نظر گرفته شده. اگه پول خرید خونه رو ندارین می تونین ماهی حدود ۶۰ میلیون تومن واسه اجاره اون بپردازید. بنای خونه از راه بتن مسلح ساخته شده که از راه یه لایه ورقه فولادی هم حفاظت می شه. براساس برآورده های اولیه و آزمایشای انجام شده این خونه توانایی اونو داره تا از یه حمله با بمب هسته ای هم ساکنانش رو نجات دهد.

سقف خونه و سیستم تهویه اون طور در نظر گرفته شده تا در صورت انفجار هسته ای یا حمله شیمیایی در منطقه هیچ ماده سمی از بیرون وارد هوای خونه نشه.  بر همین پایه حوادث طبیعی دیگه هم روی این خونه تقریباً خنثی هستن. این خونه واسه ارتباطات در موقع حوادث یه دکل ۱۰۰ متری مخابراتی داره و یه باند فرود بالگرد هم واسه اون ساخته شده. چهار سیستم تولید برق جدا از هم در این خونه هست که می تونه واسه مدتها انرژی و روشنایی لازم خونه رو مخصوصا با به کار گیری نور خورشید و بدون نیاز به برق شهری  تأمین کنه.  واسه آب آشامیدنی هم واسه اینکه نیاز به شبکه آب شهری نباشه یه برج ۷ طبقه تصفیه آب در نظر گرفته شده که می تونه آب چاه خونه رو واسه نوشیدن آماده کنه. هر چند سازه های محکم مشابه  در جهان هست اما این خونه با وجود اینکه یه پناهگاه نظامی تموم عیار هستش از دید دکوراسیون داخلی طوری طراحی شده که فرقی با یه خونه لوکس نداره و همین مسئله اونو از بقیه موارد جدا کرده.

noindex

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *