خانه ای در مرز انفجار از باربی! / عکس

خانه ای در مرز انفجار از باربی! / عکس

زنی آلمانی به نام بتینا دورفمن به زودی نام خود رو در گینس ثبت می کنه. خانوم دورفمن صاحب کلکسیونی تشکیل شده از ۱۵۰۰۰ عروسک باربیه. اون که جمع آوری عروسکا رو از سال ۱۹۹۳ شروع کرده میگه تا آخر عمر به جمع آوری اونا ادامه میده.

تخمین زده می شه که از سال ۱۹۵۹ یعنی وقتی که اولین عروسک باربی ساخته شد ۱ میلیارد عروسک تولید شده. حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر در سراسر دنیا به عروسکا علاقمند هستن و اونا رو به صورت کلکسیون نگهداری می کنن. ولی به نظر می رسه بتینا دورفمن گوی سبقت رو از بقیه دزدیده باشه، چون در طول ۱۹ سال ۱۵۰۰۰ عروسک جمع آوری کرده. کلکسیون اون شامل کم پیدا ترین و هم مدرن ترین عروسکای باربیه.

این زن ۵۲ ساله میگه “من از کودکی عاشق باربیا بودم. اونا بسیار دوست داشتنی هستن. می تونین موهاشون رو بشورید، لباس هاشون رو عوض کنین یا براشون لباسای نو بخرین. مدل موهای جور واجور، رنگ موهای جور واجور و لباسای رنگارنگ این عروسکا رو دوست دارم. هرچه بیشتر عروسک می خرم، بیشتر به اونا علاقمند میشم . حتی از افراد می پرسم که عروسک دارن یا نه، و اگه دارن اون رو به من میفروشن یا خیر. “

از اونجایی که جا دادن ۱۵۰۰۰ عروسک تو یه خونه سخته، خانوم دورفمن میگه که دفتر کارش رو که در طبقه بالای خونه اش قرار داره انگار گالری تبدیل کرده و باربیا رو اونجا نگه می داره. البته این رکورد واسه خانوم دورفمن ارزون تموم نشده چون این عروسکا ارزون نیستن. جالبه بدونین که یکی از عروسکا ۱۰۰۰۰ دلار (حدود ۲۳ میلیون و هفتصد هزار تومن) قیمت داشته.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *