خالق شکلک های بامزه از آنها متنفر است! / عکس

خالق شکلک های بامزه از آنها متنفر است! / عکس

مهندس کامپیوتری که سی سال پیش شکلکای مورد استفاده در چت رومای امروزی رو اختراع کرد، حالا بعد از سی سال از اونا بدش میاد.
چه خوشتون بیاد و چه نیاد، این شکلکای دونست داشتنی مدت هاست که در زبون نوشتاری ما جا خوش کردن و خیلیا با انتخاب تنها یکی از این شکلکا حرفای زیادی میزنن و احساسات خود رو میگن.

 

این شکلکا رو ۳۰ سال پیش، در روز ۱۹ سپتامبر ۱۹۸۲ درست در ساعت ۱۱:۴۴ دقیقه صبح، مهندس کامپیوتری به نام اسکات فالمن با فرستادن یه ایمیل واسه اولین بار استفاده کرد و بنای به کار گیری اونا رو گذاشت.
هدف فالمن از خلق این شکلکا در اون زمان زیادی ساده و مشخص بود. اون میخواس با این کار میان ایمیلای طنز و بقیه ایمیلا تمایزی قائل شه تا کاربران خیلی راحت بتونن از بین انبوه ایمیل هاشون نوع ایمیل رو (شوخی یا جدی) تشخیص بدن.
اما حالا به کار گیری این شکلکا در چت روما و حتی شبکه های اجتماعی بسیار رایجه. البته در شبکه های اجتماعی، کاربران با به کار گیری مجموعه کاراکترهای تشکیل دهنده هر شکلک، منظور خود رو میگن.

در واقع کاربران کامپیوتر در سراسر دنیا از پشت سیستمای خودشون به کمک این صورتکای زرد رنگ که هر یک احساسی رو میگن، می تونن احساسات خود رو به بقیه منتقل کنن. اما فالمن، خالق این صورتکا، نظر دیگری داره و از اونا بدش میاد.
اون میگه:” من فکر می کنم این صورتکا بیریخت هستن و بر سر راه رقابت واسه پیدا کردن راه حلی خوب و موثر واسه بیان احساسات، مانع ایجاد کردن. اما شاید دلیلش این باشه که من مدل دیگری اونا رو نساخته ام.

شکلک چت روم

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *