خاص ترین دریاچه‌های دنیا + عکس

خاص ترین دریاچه‌های دنیا + عکس

دریاچه عروس دریایی

دریاچه عروس دریایی

این دریاچه در میان اقیانوس و درون جزیره ای به نام “پالائو” قرار داره. این جزیره به عنوان یکی از کوچیکترین کشورای دنیا هستش که نام اون کمتر می گن. دریاچه عروس دریایی دارای زیبایی خاصیه چون که هزاران عروس دریایی در اون زندونی شدن و تموم فضای اب رو پوشونده ان. این موجودات روزانه چندین بار عرض دریاچه رو به امید راهی واسه فرار از اون طی می کنن و محیطی باحال رو به وجود آورده ان.

دریاچه جوشان

دریاچه جوشان

در جمهوری “دومنیک” دریاچه ای قرار داره که هیچکی نمی تونه وارد اون شه. این دریاچه دمایی بالاتر از ۲۰۰ درجه فارنهایت داره و همیشه در نقطه جوش خود قرار داره. دلیل این گرمی اینه که دریاچه براثر فعالیتای آتیش فشانی به وچود اومده. در این دریاچه تنها باکتریا زندگی می کنن چون هیچ موجودی نمی تونه به خاطر گرمای زیاد وارد اون شن.

دریاچه متان

دریاچه متان

روسیه میزبان دریاچه “بایکال” است که به عنوان دریاچه متان شناخته میشه. این دریاچه همیشه حلقه هایی از متان رو در دور و بر خود بوجود میاره. این حلقه ها البته نزدیک به ۴ کیلومتر قطر دارن و از روی زمین نمیشه دیدشون. گاز متان این دریاچه منطقه رو از نظر زیستی آلوده کرده ولی درنوع خود یکی از حیرت انگیزترین دریاچه های دنیا هستش.

دریاچه خونین

دریاچه خونین

یکی از متفاوت ترین دریاچه های دنیا در بولیوی قرار داره، این دریاچه به نام “لاگو” شناخته می شه و آب اون به شکل عجیبی قرمزه. دلیل اصلی این رنگ انه که جلبک و موجودات قرمز بسیاری در این دریاچه زندگی می کنن. درون این دریاچه جزیره ای از جنس سدیم بورات که یه ماده شوینده س دیده میشه و شکل جالبی به دریاچه داده. “لاگو” یکی از زیستگاهای اصلی واسه فلامینگوهاست چون اونا به رنگ قرمز علاقمندهستند.

دریاچه آسفالت

دریاچه آسفالت

یکی از متفاوت ترین دریاچه های دنیا در “ترینیداد و توباگو” قرار داره. دریاچه “پیتچ” به عنوان بزرگترین دریاچه آسفالت مایع در دنیا شناخته می شه چون به جای اب درون اون تنها قیر واسفالت مایع دیده میشه. کارشناسان دلیل اصلی به وجود اومدن این دریاچه رو فشارهایی می دونن که لایه های زیرین زمین به منابع نفت وارد کردن بعد این نفتا از دل زمین خارج و وارد این دریاچه شدن. با در نظر گرفتن نفتی بودن این دریاچه تا حالا فسیلای مختلفی هم در ان پیدا شده.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *