خاصیت های وازلین برای پوست و زیبایی

خاصیت های وازلین برای پوست و زیبایی

Vaseline

به کار گیری وازلین واسه نرم کردن پوست دست چیزی نیس که وازلین به خاطر اون محبوب شده باشه در این مقاله با ما همراه شید تا بهترین کاربرده های وازلین در زیبایی رو معرفی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ خیلیا دنبال روشی موثر و ارزون واسه مراقبت از پوست و مو و زیبایی خود هستن. یکی از ارزون ترین روش ها به کار گیری وازلین است که می تونین از اون علاوه بر مصرف آرایشی واسه مراقبت از پوست و موی خود به کار ببرین. بدونیم شما رو با خاصیتای وازلین واسه زیبایی آشنا می کنه.

وازلین واسه سلامت پوست

برنزر: قبل از به کار گیری برنزر قسمتای خشک پوست (زانو و آرنج) رو با وازلین چرب کنین تا برنزر همه جای پوست رو برابر بپوشونه.

اسکراب نرم کننده: وازلین رو با نمک دریایی، نیشکر و قهوه ترکیب کنین و از اون به عنوان اسکراب بدن استفاده کنین.

اثبات کننده عطر: قبل از زدن عطر به مچ دست و گردن کمی وازلین به پوست بمالید. وازلین باعث می شه بوی عطر موندگاری بیشتری داشته باشه.

مراقبت از پوست کودک: قسمت عرق سوز شده پوست کودک در اثر پوشک رو با وازلین درمان کنین.پوست رو تمیز بشوئید و با هوله خشک کنین بعد وازلین بمالید. وازلین از پوست در مقابل رطوبتای همیشگی مواظبت می کنه.

وازلین واسه زیبایی صورت

آرایش چرب: قبل از به کار گیری سایه کمی وازلین به پلکا بزنین. با این کار هم سایه بیشتر روی پلک می مونه و هم براق تر و قشنگ تر می شه. وازلین هیچ ضرری واسه چشم نداره چون بوسیله پزشکا واسه مراقبت از چشم هم تجویز می شه.

این را هم حتما بخوانید :
حرکات کششی برای تقویت کمر

ابروها: کمی وازلین روی برس ابرو بزنین و ابروها رو برس بکشین. بعد از این که وازلین روی ابرو خشک شد حالت ابروها تموم روز ثابت می مونه.

مژها: قبل از خواب کمی وازلین به مژها بزنین تا مژها هم زود بلند شن و هم کلفت تر شن.

آرایش پاک کن: واسه پاک کردن آرایش کمی پنبه رو به وازلین آغشته کنین و به پوست بمالید. وازلین حتی لوازم آرایشی ضد آب رو هم خیلی راحت پاک می کنه. مصرف همیشگی وازلین مانع از چروک پوست می شه.

لبا: به کار گیری وازلین به عنوان بالم لب از خشکی و پوسته پوسته شدن لب جلوگیری می کنه.هنگام استفاده کمی دارچین به وازلین اضافه کنین و به لبا بمالید.

مراقبت از مو با وازلین

آرایش مو: واسه حالت دادن به موها مقدار کمی وازلین بین انگشتا بمالید و به موها بزنین.

درمان موخوره: کمی وازلین به نوک موها بزنین و بذارین ۱۵ الی ۲۰ بمونه. وازلین موخورها رو نابود می کنه.

ماسک مو: ۱ الی ۲ قاشق پر وازلین رو با چند قطره روغن طبیعی ترکیب کنین و روی تموم موها بزنین و بعد ۱ الی ۲ ساعت بشوئید. واسه این که وازلین راحت تر از موها پاک شه اول با دستمال کاغذی کمی موها رو خشک کنین و قبل از شستشو سشوار بکشین.

هنگام رنگ کردن مو: قبل از رنگ کردن موها کمی وازلین به پوست نزدیک ریشه موها روی صورت بمالید تا پوست صورت رنگ نگیره.

این را هم حتما بخوانید :
جوآنا پالانی؛ دختری که داعش برای سرش جایزه گذاشت+عکس

وازلین واسه زیبایی ناخن

هنگام مانیکور: هنگام لاک زدن اول کمی وازلین به کوتیکول ناخن بزنین تا مانع از رنگی شدن پوست هنگام لاک زدن شه.

مراقبت از کوتیکول ناخن: هر شب قبل از خواب کوتیکول ناخن رو با وازلین کمی چرب کنین تا مانع از خشکی اونا شه.

براق کردن ناخنا: اگه مرتب روی ناخنا وازلین بمالید کم کم ناخنا براق می شن.

مصرف خونگی وازلین

براق کردن: وازلین می تونه براقیت چرمای طبیعی یا مصنوعی مثل کیف و کفش رو به اونا برمی گردونه. اول یه لایه نازک وازلین روی اونا بمالید و بعد از ثانیه با دستمال تمیز و نرم پاک کنین.

واسه زیپ لباس: اگه زیپ لباس گیر می کنه کمی وازلین به اون بمالید تا راحت تر باز و بسته شه.

صیقلی کردن سطوح: واسه تمیز کردن سطوح چوبی مثل میز و مبل با دستمال به اونا وازلین بمالید. وازلین هم سطوح چوبی رو براق می کنه و هم مانع از نشستن گرد و غبار روی اونا می شه.

نابود کردن لکه های آرایشی: اگه لباسا با رژلب یا کرم پودر لکه دار شده کمی به اون وازلین بزنین و مثل همیشه به روش عادی بشوئید.

لاک: واسه این که درب لاک به شیشه اون نچسبد کمی وازلین به داخل درب لاک و روی شیشه بمالید و چرب کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

بدونیم زیبایی پوست سلامت پوست

edame

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *