خاصیت های زردچوبه برای پوست صورت

خاصیت های زردچوبه برای پوست صورت

زردچوبه ادویه ای شناخته شده با خاصیت ضد التهابیه. مصرف زردچوبه به عنوان دم نوش یا اضافه کردن به مواد غذایی موجب بهره بردن از خواص اون می شه. هم اینکه واسه استفاده موضعی می توان اون رو با آب یا روغن نارگیل مخلوط کرده و خمیر بدست اومده رو روی محل مورد نظر قرار داد.

اگه احساس کردین که پوستتون به طور غیرمعمولی تیره شده وتلاش می کنین که رنگ اون روشن و نورانی شه، می تونید واسه رسیدن به هدفتون به ادویه زردچوبه اعتماد کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا؛ شبکه خبری تورنتو نیوز در مقاله جدیدی دراین باره آورده: زردچوبه اثرات درمانی بسیاری داره و یکی از پرمصرف ترین ادویه ها در غذاهای هندیه. در این مقاله به خصوص روی تاثیر مطلوب این ادویه بر سلامت و شفافیت پوست تمرکز شده.

اینطوری اگه مایلین تیرگی پوست خود رو برطرف کنین، مقدار کمی پودر زردچوبه رو با آب خیار و آب لیمو مخلوط کرده و این مخلوط رو روی پوست خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه پوستتون رو با آب بشورید. اگه می خواهید از این روش نتیجه مطلوب رو بگیرین، هر روز اون رو تکرار کنین تا تماشاگر تغییرات زیادی باشین. هم اینکه مالیدن مخلوطی از زردچوبه و مقدار کمی خامه روی پوست این بافت رو نرم و انعطاف پذیر می کنه.

درمان جوش با زردچوبه و خمیر دندون

تقریبا هممون این تجربه رو داریم که یه روز صبح از خواب بیدار شیم و در حالی که استرس یه قرار مهم رو داریم، یهو در مقابل آیینه فهمیده که یه جوش بزرگ و وقت ناشناس با ظاهری ناخوشایند روی بینی مون بیرون زده که شاید حتی بتونه موجب کاهش اعتماد به نفسمون در طول اون روز شه.

کارشناسان بهداشت عمومی پوست در کانادا در مقاله ای به چند راه حل خونگی ساده و با این وجود موثر واسه مقابله با این جوش های بی موقع و ناخوشایند اشاره کرده ان که به کار بردن اونا تقریبا واسه هر فردی شدنیه.

به گزارش تورنتو نیوز، این کارشناسان پیشنهاد می کنن:

– با مالیدن مقدار کمی خمیر دندون روی جوش می تونید به سریع تر خشک شدن اون کمک کنین.

– هم اینکه می تونید مقداری خمیر زردچوبه جفت و جور کرده و اون رو قبل از خواب روی جوش بمالید و هنگام صبح با آب بشورید.

– عسل هم واسه درمان جوش های بزرگ خوبه چون خاصیت ضد باکتریای قوی داره و عفونت رو درمان می کنه.

– روغن درخت چای رو هم می تونید امتحان کنین. این روغن هم خاصیت ضد باکتریایی داره و محصول هستشرالیا هستش. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک می کنه و مانع زخم شدن محل جوش می شه.

– مراقب باشین از مصرف صابون هایی که موجب بروز حساسیت و عکس العمل های آلرژیک می شن، دوری کنین و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه دار دوری کنین چون در بروز بثورات جلدی و جوش ها تاثیر فوق العاده ای دارن.

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

خواص زردچوبه واسه پوست صورت

ایسنا زردچوبه زیبایی صورت زیبایی پوست

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *