حیوانات کمیاب در استرالیا

حیوانات کمیاب در استرالیا

animals

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ کشور استرالیا طبیعت بکر و نامعلوم ای داره که واسه خیلی از طبیعت گردان و علاقه مندان به سفر می تونه جذاب و هیجان انگیز باشه.

جاده ساحلی ایالت ویکتوریا در کشور استرالیا، یکی از زیباترین و معروف ترین جاده های دنیا هستش که در میونه جنگل و اقیانوس قرار گرفته. در دل جنگل های منطقه، جانوران کم پیدا و بعضی وقتاً رو به نابودی بسیاری زندگی می کنن و به همین جهته که بسیاری، طبیعت و حیات وحش استرالیا رو بسیار غنی و کم پیدا می دانند.

از کوآلاهای دوست داشتنی گرفته تا ببرهای قشنگتر و البته قوی اندام و ترسناک و کانگوروهایی که فت و فراوون در کنار جاده های جنگلی به چشم می خورند، همه از جانوران بومی جنگل های استرالیا هستن.

در ادامه با تعدادی از گونه های جانوری جنگل های استرالیا آشنا میشین.

کوئول دم خالدار

حیوانات استرالیایی

«کوئول دم خالدار» (Tiger Quoll) که به نام های کوئول خالدار، کوئول ببری یا گربه ببری هم شناخته می شه. دم خالدار یکی از گونه های ستبر دم ها هستش. اندام تقریبا کوچیکی در حد یه گربه خونگی با دمی بزرگ و خال های سفید روی بدن خود داره. دم خالدار جانوری رو به انقراضه که در جنگل های ویکتوریا زندگی می کنه. البته گروه های محافظ محیط زیست تحت برنامه های حفاظتی تلاش بر حفظ نسل این جونور دارن. ولی الان این جونور در گروه جانوران رو به نابودی قرار گرفته.

کوآلا

«کوآلا» (Koala) جانوری شناخته شده و بومی هستشرالیا هستش که شک نداشته باشینً تا حالا تصویر اون رو دیده اید. تصور بسیاری بر اینه که کوآلاها یه جور خرس هستن. اما به طور کاملً باور اشتباهیه. در واقع کوآلاها یه جور کیسه دار هستن. برخلاف تصور همه مردم که فکر می کنن کوآلاها بسیار آروم و بی خطر هستن، پنجه های بلند اونا وسیله دفاع این جانوره و بهتره در صورت روبه رو شدن با کوآلاهایی که اکثراً از درخت های قدم (Gum Tree) که بومی استرالیا هستن آویزون هستن، فاصله خود رو از اونا حفظ کنین. در سفر به ایالت ویکتوریا، در نزدیکی شهر Kennett river، تعداد خیلی از کوآلاها رو می تونید ببینین.

کانگورو خاکستری شرقی

حیوانات استرالیایی

خیلی از مردم وقتی نام استرالیا رو می شنوند، کانگوراهایی که همیشه بالا و پائین می پرند هم در ذهنشون تداعی می شه. البته این تصور ذهنی به طور کامل درستیه چون که در هیچ جای دیگری از دنیا شما نمی تونید به اندازه استرالیا کانگورو ببینین. مطمئنا هنگام عبور از جاده ساحلی ویکتوریا، تماشاگر کانگوروهایی هستین که از جاده عبور می کنن یا در کنار جاده وایس تاده ان.

والابی گردن قرمز

«والابی گردن قرمز» (Red- Shouldered Wallaby) در ظاهر بسیار مثل کانگوروه و بسیاری در نگاه اول ممکنه به اشتباه اون رو کانگورو تصور کنن. والابی ها با اینکه مثل کانگوروها جاندارانی کیسه دار و درازپا هستن، با کانگوروها فرق دارن و پراکندگی جمعیت کمتری هم دارن. محل زندگی والابی های گردن قرمز بیشتر مناطق شرقی استرالیا از جمله تاسمانیه و در مناطق پربارش تر استرالیا می تونید شانس دیدن این جاندار کم پیدا رو در علفزارها یا مراتع داشته باشین.

طوطی رزیلا قرمز

حیوانات استرالیایی

«طوطی رزیلا قرمز» (crimson Resella) بومی استرالیا (بیشتر مناطق شرقی) است. در جنگل های نزدیک شهر Anglesea در ایالت ویکتوریا استرالیا می تونید این طوطی های کم پیدا رو در حال پریدن در میان شاخه درختان ببینین.

اکیدنا

«اکیدنا یا مورچه خورک» (Echidna) جانوری کم پیدا و بومی هستشرالیا هستش که در مراتع و علفزارها می تونید اونا رو ببینین. اکیدناها از نظر خارهای روی بدنشون کمی به جوجه تیغی ها شباهت ظاهری دارن. ولی ظاهر خارها و اندام بدنی متفاوت اونا دلیل تشخیص راحت اونا از جوجه تیغی می شه. غذای کلی اکیدناها، مورچه ها و جانوران ریز هستن که اکیدناها با کمک زبانشون اونا رو گرفته و تغذیه می کنن. بهترین مکان واسه دیدن اکیدنا پارک ملی Port complell در ایالت ویکتوریا هستش.

وامبت

حیوانات استرالیایی

«وامبت» ( Wombat) پستانداری کیسه داره که نزدیک ترین خویشاوند اون کوآلاه. اما وامبت ها برخلاف کوآلاها، در تونل های زیرزمینی که حفر می کنن زندگی می کنن و اصلاً از درختان بالا نمی روند. وامبت ها جانوران شب زیست هستن؛ به این معنا که کلی فعالیت اونا هنگام شب و در تاریکی هوا هستش. پس شایدً شانس دیدن اونا از نزدیک کمه. با این حال پارک ملی Tower Hill state Geme reserve در ایالت ویکتوریا که ۲۷۵ کیلومتری غرب شهر ملبورن واقع شده بهترین مکان واسه دیدن این جانوران کمیابه.

شترمرغ استرالیایی

«شترمرغ استرالیایی» (Emu) بومی استرالیا و از بزرگ ترین پرندگان استرالیا است. بهترین مکان واسه دیدن شترمرغ های استرالیایی منطقه Tower Hill در جنوب غربی ساحل ویکتوریا هستش.

بادپر شکری

حیوانات استرالیایی

«بادپر شکری» ( Sugar gliders) جانداری کم پیدا با ظاهری دوست داشتنیه که بیشتر مثل شخصیت های کارتونیه. این جاندار با اندام ریز خود می تونه به سرعت از شاخه های درختان بالا بره و از شاخه ای به شاخه دیگه جهش کنه. بدن بادپری شکری از خز پوشیده شده. بادپری شکری ها به صورت گروهی زندگی می کنن و بیشتر در گروه های ۱۲ تایی دیده می شن. منطقه Grey River Picnic در شهر Kennett river در ایالت ویکتوریا بهترین مکان واسه دیدن این جانوره.

پلاتی پوس نوک اردکی

«پلاتی پوس نوک اردکی» (Duck-Billed platypus) رو در جنوب شرق استرالیا و مخصوصا در جزیره تاسمانی می تونید ببینین. هرچند در پارک ملی Otway در جنوب ویکتوریا هم می توان تماشاگر این جاندار بود. هنگام طلوع یا غروب خورشید بهترین زمان واسه مشاهده پلاتی پوس نوک اردکیه که از مخفیگاه های خود خارج می شن.

پنگوئن

حیوانات استرالیایی

در Twelve Apostles واقع در ساحل پارک ملی port Campbell ایالت ویکتوریا، هنگام غروب آفتاب می تونید تماشاگر کلنی هایی از پنگوئن ها باشین که با جفت و جور غذا واسه پنگوئن های کوچیک تر از آب خارج می شن و در ساحل به اونا غذا میدن. شما می تونید عکس های زیبایی از این پنگوئن ها ثبت کنین.

شکل های جور واجور ویزاهای استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا با صبا پلن

تور استرالیا عکس حیوانات سایت ما

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *