شاید شمام دایناسورها رو بزرگ الجثه ترین موجوداتی که روی کره زمین زندگی کردن، می دونین؛ اما ما به شما می بگیم این طور نیس!

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: خیلی از ما شنیده ایم که میلیون ها سال قبل اینکه آدم روی کره زمین زندگی کنه، دایناسورهای بزرگ زندگی می کرده ان و در حافظه ما اون ها بزرگترین موجودات روی زمین بوده ان، اما واقعا این طور نیس! باستان شناس ها و محققان دست از تحقیق و تحقیق ورنداشته ان و درباره گونه های جور واجور جانوری بررسی هایی رو روی فسیل های به جا مونده انجام داده ان و به نتیجه های جالبی رسیده ان.

در این فسیل های به جا مونده محققان گونه های جدیدی رو کشف کرده ان که دایناسور نبوده ان اما بسیار بزرگ بوده ان. در زیر تعدادی از این موجوات بزرگ الجثه ای که روزگاری روی کره زمین زندگی می کرده ان رو می ببینن.

تیتانوبوآ

با بزرگترین، سنگین ترین و طولانی ترین ماری که تا حالا روی زمین خزیده، آشنا شید! این موجود طولی بیشتر از ۱۵ متر و وزنی بیشتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم داشته و با زهر بسیاری سمی حیوانات دیگه رو شکار میکرده س. محققان می می گن اون خیلی راحت می تونسته یه تمساح رو به عنوان غذای کامل میل کنه.

شتر سوریه ای

براساس فسیل های پیدا شده این شترها بسیار بزرگتر و سنگین تر از گونه امروزی بودن. در کنار فسیل های این موجوادات که تقریبا به صد هزار سال قبل برمیگرده، استخون هایی از آدم ها هم پیدا شده و باستان شناسا می گن این شترهای بزرگ علاقه ای به رام شدن نداشته ان و بیشتر وحشی بوده ان.

موساساروس

اگه فیلم های پارک ژوراسیک دیده باشین، حتما با موساساروس آشنایی دارین! اون کوسه ها و ماهی های بزرگ رو به عنوان وعده غذایی می خورده و وزنی بیشتر از ۴.۵ تُن داشته!

لیوپلوردون

محققان فکر می کردن لیوپلوردون ها خزنده های غول پیکری هستن، اما با کشف فسیل اون ها در دریا فهمیدن در دو محیط زندگی می کرده. این موجود وقتی بالغ باشه وزنی در حدود ۹تُن داشته.

بزرگترین حیوانات تاریخ

سوپر کروک

نام علمی سختی داره، اما به سوپر کروک معروفه. اون از خونواده تمساح ها بود، فرقش اینه که وزن ۹ تُنی داشته و البته براساس تحیقات در ۴۰ سالی که عمر می کنه، هیچوقت رشدش متوقف نمی شه!

بزرگترین حیوانات تاریخ

پاراکراتریوم

امروزه فیل های افریقایی رو بزرگترین پستانداران زمین می دونن، اما دهه ها قبل پاراکراتریوم ها با اندام ای بسیار بیشتر این عنوان رو در اختیار داشتن! اون ها گردن های درازی داشتن تا بتونن از درختان و گیاهان تغذیه کنن و بیشتر در جنگل های آسیانه میونه زندگی می کرده ان.

بزرگترین حیوانات تاریخ

کوسه نهنگ

این حیوان که هنوزم هست و جزو اون هایی نیس که نسلشون منقرض شده ان، بسیار آروم و متین رفتار می کنه و غواص های خوش شانسی بوده ان که شانس سواری روی اون رو بدست آورده ان. اما این موجود به دلیل اینکه بسیار بزرگه، هربار که دهن خود رو باز می کنه، می تونه حجم خیلی از حیوانات کوچکتر رو ببلعد!

لیدز ماهی

شاید کوسه ماهی امروزه بزرگترین ماهی در جهان باشه، اما مطمئنا این عنوان در تاریخ به لیدز ماهی می رسد که تا ۲۸ متر طول داشته و در حدود ۲۰ تُن هم وزنش بوده. اون هم واسه تغذیه مانند کوسه ماهی رفتار می کرده و با بازکردن دهن خود تو یه راه تموم چیزی که موجود رو می بلعیده س.

بزرگترین حیوانات تاریخ

مگالودون

مطمئنا رکورد بزرگترین کوسه واسه همیشه به نام مگالودون باقی می موند! این کوسه تقریبا ۳۰ برابر بزرگتر از یه کوسه سفید بوده. از نظر کارشناسان این موجود دلفین ها و نهنگ ها رو به عنوان غذا می خورده.

بزرگترین حیوانات تاریخ

آرژنتیناسور

آرژانتیناسور نه فقط یکی از موجودات بزرگ روی زمینه، بلکه در دسته قدبلندترین ها هم قرار می گیرد! اون با ۱۰۰ تُن وزن قدی ۷ متری داشته.

بزرگترین حیوانات تاریخ

نهنگ آبی

اگه فکر کرده اید دیگه موجودات بزرگ رو می شناسید، در اشتباهید! نهنگ آبی که هنوزم جایی در دریاها زندگی می کنه، بین ۲۰ تا ۲۸ متر طول داره. واسه اون شنا با این هیکل بسیار بزرگ خیلی راحت نیس و با در نظر گرفتن شکارچیان نهنگ شاید امکان دیدن اون ها خیلی نباشه اما اون ها در دل اقیانوس لونه دارن و بچه های ۸ متری که روزانه ۱۰۰ گالن شیر می خورند رو به دنیا می بیارن.

بزرگترین حیوانات تاریخ

پیرترین حیوانات دنیا + عکس

گالری عکس مارهای قشنگتر و ترسناک

خبرگزاری مهر عکس حیوانات مجله مهر