حیوانات عجیب و غریب/عکس

حیوانات عجیب و غریب/عکس

در این گزارش می خوایم نگاهی کنیم به تعدادی حیوان دوست نداشتنی که در نگاه اول حتما از دیدن اونا متعجب میشین و در مواردی هم خواهید ترسید.

مجله مهر – شراره داودی: در قلمرو حیوانات میشه موجودات مختلفی رو دید که در میان اونا هم از اهلیا و دوست داشتنیا قرار میگیره، هم اون هایی که ترسناک هستن و از دیدن شون خیلی راضی به نظر نمی رسیم و در عین حال تشویق شون هم می کنیم. ممکنه در دنیا خیلی از حیوانای خطرناک رو بشناسیم، مانند شیره ها، پلنگا، کروکودیلا و دیگه گونه وحشیا. اما این وسط هستن موجوداتی که کمتر شناخته شده هستن و هر بار که اونا رو می بینیم، به شکلی غیر ارادی ماهیچه های وجودمون منقبض می شه و البته بیشتر این دیدارها در کتابا، فیلما و برنامه های تلویزیونی اتفاق میفته. این موجودات به طور قطع بچه ها، سالمندان و کسائی که مریضیای قلبی دارن رو می ترسونه ومطمئنا شمام در اولین روبرو شدن با اونا ابروهایتان بالا میره و ترجیح می دین در نزدیکی شون نباشین.

عنکبوت خرچنگی از ژاپن

با دیدن این موجود حتما خودتون رو واسه فرار آماده کنین. عنکبوت خرچنگی ترکیبی از دو موجودیه که در بیشتر اوقات سر از کابوسای شبونه ما درمیارن. این موجود تازه ابعاد بزرگی هم داره و معمولا تا بیشتر از ۳ متر می رسه. از نظر علمی اون یه عنکبوته که پاهای بلندی با اندازه بسیار غیر معمولی داره که دیدنش خیلی راحت می تونه باعث حمله قلبی شه. این خرچنگ هم اینکه توانایی شنا در آب رو هم داره.

حیوانات عجیب و غریب

هشت پایی با حلقه های آبی

در حالی که در بیشتر مواقع هشت پاها به نظر نفرت انگیز میان و یا حتی خیلی قشنگتر هستن که میشه ستایش شون کرد، هشت پای ابی حلقه دار درست مانند اسمش روی بدن خود حلقه های آبی رنگی داره که انگار ابزاری واسه اخطار هستن. این حلقه ها واسه این هستن که شکارچیان احتمالی بدونن هشت پا در حالت دفاعی قرار گرفته و نیشای سمی خودشو آماده کرده. بهتره بدونین هنوز واسه این سم این هشت پا پادزهری یافت نشده، پس در صورت مشاهده بهترین کار دور موندن از اون هستش.

حیوانات عجیب و غریب

آی آی

آی آی نام یکی از گونه های لموره که در جزیره ماداگاسکار زندگی می کنه. چشمای بزرگ و کشیده، انگشتان بلند و باریک که با اونا خودشو روی درختان نگه می داره، در شبا حتما ترسناک هستن، با اینکه هیچ آزاری نمی تونن برسانند.

حیوانات عجیب و غریب

گرگ یال دار

گرگا معمولا موجودات جالبی هستن که خیلیا اونا رو گونه های خاصی از موجودات روی زمین می دونن، این وسط گرگ یال دار در نوع خودش موجودی منحصر بفرده؛ با در نظر گرفتن رنگ و هیکلی که داره، بیشتر به سگ یا روباه می خوره، اما در عین حال پاهای بلند سیاهی دارن. با در نظر گرفتن استانداردهای پستانداران این پاهای بلند بسیار غیر عادی هستن و بیشتر در دسته حشرات میشه اینجور چیزایی دید. این گرگ هم مانند دیگه دسته گرگ هاست و بهتره اگه دور و برش قرار گرفتید، احتیاط کنین.

حیوانات عجیب و غریب

هشت پا دامبو

خیلی از موجودات هستن که در کارتونا اونا رو می بینیم و حتی خوشمون میاد، اما همونا در دنیای واقعی خیلی جذاب به نظر نمی رسن و حتی برعکس وحشتناک می شن! هشت پای دامبو یکی از این موجوداته که در کارتونای مختلفی حضور داشته، اون در عمق بیشتر از دو هزار متری دریا زندگی می کنه و محققان هم چیز زیادی درباره اش نمی دونن و بازم مانند یه راز باقی مونده. اما در ظاهر اون چشمای گرد و شاخکایی کوچیک و تیز در دور و بر خودش داره که در اعماق دریا خیلی دوست داشتنی به نظر نمی رسه.

حیوانات عجیب و غریب

موش برهنه مول

موش مول از نوع برهنه اش پستانداری علفخواره که هیچ مویی روی سطح بدنش نداره و علاوه بر این ظاهر عجیب و غریبی که داره، دو دندون جلویی اش هم که بیرون زده ان، به اندازه کافی ترسناک هستن. این موش در یکی از سایتای که حیوانات ترسناک رو براساس اندام دسته بندی می کنه، به عنوان هیولای کوچیک معرفی شده.

حیوانات عجیب و غریب

زرافه گردن

اگه قبل از این تصویری از «زرافه گردنم دیده باشین، حتما احتمال دادین که با یه تصویر فوتوشاپ شده روبرو هستین، اما شک نداشته باشین اشتباه می کردین. زرافه گردن یه جور بزکوهیه که در قاره افریقا زندگی می کنه و البته به اون «غزال زرافه ای» هم میگن.

حیوانات عجیب و غریب

مارماهی

اگه اختاپوسا به اندازه کافی واسه شماوحشت آور نیستن، مارماهیا بی برو برگرد هستن! این نوع از مارهایا ظاهری دقیقا مانند هیولاها دارن و آدم رو یاد فیلمای ترسناکی میندازن که موجودی واسه خوردن گروهی از آدما میاد. مارماهیا فَک ندارن و با داشتن دو باله در دور و بر بدن شنا می کنن. اونا به جای دهن ردیفی دایره ای دندون در کنار هم دارن. در زمان رومیان باستان از اونا به عنوان درمانای دارویی استفاده می شده و آدمایی با درجات بالا می تونستن از این مارماهیا داشته باشن.

حیوانات عجیب و غریب

موش ستاره پوزه

خیلی از افراد هستن که از نگهداری موجودات عجیب و متفاوت خوششون میاد، مخصوصا اونایی که از ترکیب چند گونه جور واجور به دست اومده باشه. موش ستاره پوزه یکی از این حیواناته که با در نظر گرفتن اسمش مشخصه که بینی ستاره ای شکل داره که مانند یه عنکبوت بزرگ صورتی روی صورتش چسبیده. با اینکه اونو ستاره نام گذاری کردن، اما از دید علمی پوزه این هست که به بوهای جور واجور هم حساسیت زیادی داره و حکم تعیین کننده راه واسه موشی که چشم نداره رو اجرا می کنه.

حیوانات عجیب و غریب

حباب ماهی یا قطره ماهی

یکی از موجوداتی که به واسطه عکسا و پستایی که در اینترنت از اون بسیار هست، ماهی حبابیه، ماهی که در اعماق دریا زندگی می کنه و صورتی بسیار مثل آدم داره. این موجود که به عنوان بیریخت ترین حیوان در جهان هم شناخته می شه، واقعا مانند یه قطره یا حباب در گوشه ای میفته و واسه غذا هم از هر چیزی رو که در دور و برش باشه، مصرف می کنه.

حیوانات عجیب و غریب

دیوماهی زگیل دار

این خزنده متفوات و عجیب و غریب رو تقریبا خیلی سخت میشه از نزدیک دید، چون به احتمال خیلی زیاد زنده باقی نمی مونید که بخواین از تجربه برخورد با این حیوان صحبت کنین. دیوماهی زگیل دار در اعماق ترین بخشای دریا زندگی می کنه و البته با نوری که بالای سر خودش روش می کنه، بیشتر شناخته می شه، اون از این نور واسه شکار استفاده می کنه. البته چگونگی شکاری هم که در پیش میگیره خیلی دوستانه نیس و با در آغوش گرفتن طعمه هاش، خون اونا رو با دندونای بلند و ناهمواری که داره، می مکد.

حیوانات عجیب و غریب

ماهی خفاشی با لبای قرمز

این نوع از ماهی درست مانند اینه که آرایش کرده و با اینکه شباهت زیادی به خرچنگ داره اما توانایی راه رفتن نداره و با بالهای منحصر به فردش جابه جا می شه. این بالها به شکلی هستن که اونو روی زمین نگه می دارن و به جابه جا شدنش کمک می کنن، چون در حالت عادی اون شناگر بسیار افتضاحیه.

حیوانات عجیب و غریب

دیوکوسه

یکی دیگه از مخلوقات اعماق دریا، دیو کوسه س که سطح تازه ای از ترسناک بودن رو به نمایش میذاره. این جور نادر از کوسها در اعماق دریا زندگی می کنن و اگه به نظر شما کوسهای معمولی به اندازه کافی ترسناک نیستن، شک نداشته باشین دیوکوسها با دندون های بزرگی که از دهن شون بیرون زده، وحشتناک هستن. از نظر جغرافیایی این موجودات رو یه جور فسیل زنده می دونن که از ۱۲۵ میلیون سال قبل با نام دیوکوسه گان شناخته می شن.

حیوانات عجیب و غریب

پلاتیپوس

پلاتیپوسا پستاندارانی آبزی و منقاردار هستن که در استرالیا زندگی می کنن و در حالی که دوست داشتنی می تونن باشن، چندش آور هم هستن. از اون جهت که قسمت بزرگی از ظاهر اونا مانند اردکه و بخشی دیگه شباهت زیادی به سمور داره. پلاتیپوسا حیوانات نادری هستن که در آبای استرالیا زندگی می کنن و با اینکه پستاندار هستن، تخم می ذارن. جالبه بدونین پلاتیپوسای نر سمی رو از راه خاری که پشت پاهای شون دارن وارد بدن حمله کنندگان می کنن که با اینکه کشنده نیس، اما درد زیادی رو به وجود می آورد.

حیوانات عجیب و غریب

مُلا مُلا

اونا رو به عنوان ماهیای دریایی می شناسن که بدنی صاف و بسیار استخوانی و سری تقریبا بزرگ داره. واقعا مولا مولا مانند اینه که یه سر ماهی جدا شده در آب شناوره. این ماهی هم اینکه سنگین ترین ماهی استخوانی در دنیاس که وزنی بیشتر از ۱۰۰۰ کیلوگرم در جوونی داره و بیشتر هم از عروسای دریایی تغذیه می کنه. کشورهایی مانند ژاپن، کره و تایوان فکر می کنن این ماهی درمان دارویی داره.

حیوانات عجیب و غریب

پیرترین حیوانات دنیا + عکس

گالری عکس مارهای قشنگتر و ترسناک

عکس حیوانات

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *