حکم اعدام سعید ملک پور (مدیر سایت مستهجن) صادر شد!

حکم اعدام سعید ملک پور (مدیر سایت مستهجن) صادر شد!

پس از گذشت هزار روز از شروع بررسی پرونده سعید ملک پور (مدیر سایت غیراخلاقی آویزون) و یه بار لغو حکم اعدام ایشون، در آخر دیوانعالی با تائید رد نواقص پرونده حکم اعدام اونو صادر کرد.

حکم اعدام سعید ملک پور

 

به گزارش خبرگزاری مهر، در روزای آخر سال ۸۷ سپاه پاسداران و دستگاه قضا خبر ویرانی سایتهای غیراخلاقی فارسی زبون و دستگیری عوامل اصلی این سایتها رو منتشر کردن.

یکی از این مجرمان، شخصی به نام “سعید ملک پور” با نام مستعار “سیاوش حسین خانی” گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای پورنو فارسی به نام “آویزون” و حامی چندین سایت مستهجن معروف دیگه بود. که در بیرون مرز کشور زندگی می کرد و در مهرماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.

سعید ملک پور پس از طی مراحل قانونی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام توهین به مقدسات و اصول و ارزشهای دینی، توهین و فحاشی به معصومین (ع) و اعتقادات اسلامی، جمع آوری و منتشر کردن محتوای ضداخلاقی و ضددینی خارجی، جمع آوری، تولید و منتشر کردن محتوای ضداخلاقی و ضددینی ایرونی (به زبون فارسی)، آموزش مسائل غیراخلاقی و غیررسمی، تولید و منتشر کردن محتوای روابط نامتعارف جنسی مانند روابط جنسی با محارم، ضربدری، همجنسگرایی، فتیشیسم و…، تحریک جوانان در مسائل جنسی و عضوگیری از اونا واسه ایجاد گروه های اینترنتی، جفت و جور و منتشر کردن تصاویر تجاوز جنسی و زورگیری از دختران و بانوان ایرونی و منتشر کردن تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرونی از راه دوربین مخفی و هک وب کم از طرف قاضی مقیسه محاکمه و به اعدام محکوم شد.

براساس این گزارش رسانه های بیگانه مانند بی بی سی فارسی، شبکه های فیس بوکی و دولتمردان کانادایی بازداشت این متهم رو غیرقانونی و مخالف اصل حقوق بشر اعلام کرده و جریان رسانه ای بزرگی به راه انداختن تاجائیکه پای فاطمه افتخاری همسر سعید ملک پور هم در مصاحبه های تلویزیونی رسانه های غربی و ضد ایرونی باز شد. همسر این متهم حتی بانخست وزیر کانادا هم دیدار داشت و از ایشون درخواست کرد سعید ملک پور رو به عنوان یه شهروند کانادایی از زندانهای ایران رها کنه.

متهم این پرونده در اعترافات خود اعلام کرده: یکی از روشهایی که واسه تولید تصاویر مستهجن و هرزه نگاری استفاده می کردیم این بود که وب کم افراد رو با یه سری نرم افزارهایی که از کانادا یا انگلیس خریدیم، هک می کردیم. وب کم می تونه چیزایی که در اتاق خوابه رو نشون بده. وقتی ما وب کم رو هک می کردیم طرف فکر می کرد کامپیوترش خاموشه، ولی وب کمش روشن می مونه یا ما روشن می کردیم و می تونستیم خیلی چیزها رو ببینیم. خیلی چیزای مستهجن یا چیزایی که مربوط به حریم خصوصی افراد بود، این طوری در می آوردیم و روی سایت قرار می دادیم… بعد از گسترش مرحله مستهجن نگاری و هرزه نگاری گفتیم بیاییم، اعتقادات مذهبی رو تمسخر کنیم. مراسم مذهبی و شمایل مذهبی بود که عکسهای مستهجن روی اونا قرار می دادیم و حتی در نوشته، مراسم مذهبی رو مسخره می کردیم و هدف هم، ضربه زدن به اعتقادات مذهبی و دین مردم به خصوص جوانان بود. وقتی اعتقادات مذهبی یه جوون از بین بره، واسه خیلی کارای دیگه آماده می شه.

نکته قابل تامل اینجاس که خود متهم در مورد اعمال خودش میگه: اگه از بیرون بخوام به سعید ملک پور یا سیاوش حسین خانی نگاه کنم هیچ رحمی نمی کنم. می گم مفسد فی الارضه و باید اعدام شه.

نیمه خردادماه حکم اعدام این متهم و راهزن جنسی از طرف دادگاه انقلاب واسه تائید به دیوانعالی ارائه شد ولی دیوان حکم اعدام رو لغو کرد. که دلیل اون مشکل تحقیقات و ضرورت روبرو شدن ایشون با بعضی از مرتبطان با سایتهای مستهجن بود و پرونده دوباره به دادگاه انقلاب عودت شد.

در همین رابطه محمود علیزاده طباطبایی وکیل ملک پور هم اعلام کرد: برخورد دیوان عالی کشور در این مورد بسیار خوب و منطقی بوده و حتی ما با امید به اینکه با دفاعیات دارای دلیل ما در دادگاه، حکم بیزاری واسه سعید ملک پور صادر شه!

قاضی مقیسه پس از بررسی دوباره پرونده و رفع نقایض حکم اعدام رو دوباره واسه تائید به دیوانعالی فرستاد تا اینکه پس از مدت هزار روز امروز محمد علی عارفی مدیر روابط عمومی دیوانعالی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: حکم اعدام سعید ملک پور رفع مشکلات شده و حکم اعدام به تائید و ابرام دادنامه صادر شده از طرف دادگاه انقلاب رسیده.

noindex

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *