حکم اعدام برای ۲ زورگیر پایتخت صادر شد

حکم اعدام برای ۲ زورگیر پایتخت صادر شد

فیلم سرقت محکومان قبل از این هم در اینترنت منتشر شده بود که عکس العمل رئیس قوه قضاییه و مسئولان نیروی انتظامی رو به دنبال داشت.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم، یازدهم آذر امسال مردی با حضور در اداره پلیس آگاهی تهران علیه چهار زورگیر خشن به اتهام سرقت اموالش شکایت کرد.

شاکی گفت: روز حادثه پس از دریافت پول از بانک در حال برگشت به محل کارم در خیابون خردمند بودم که چهار سرنشین دو دستگاه موتورسیکلت راهم رو سد کرده و با حمله به من، اموالم رو دزدیده و با دسته چاقو به سرم ضربه زده و متواری شدن.

در حالی که تحقیقات در این باره شروع شده بود، ماموران اطلاع پیدا کردن فیلم این دزدی خشن در سایت های مجازی منتشر شده و موجی از وحشت رو واسه مردم ایجاد کرده.

در مرحله بعدی با دستور خاص رئیس قوه قضاییه مبنی بر برخورد قاطع با این اوباش و دستگیری اونا، تحقیقات گسترده پلیس از سر گرفته شد تا این که کس دیگه ای با حضور در مرکز پلیس، علیه چهار جوون که با سد کردن راه خودرویش در شمال تهران، گردنبند طلایش رو سرقت کرده و باعث ایجاد وحشت واسه خونواده اش شده بودن، شکایت کرد.

با اطلاعات به دست اومده از شاکیان، چهره نگاری رایانه ای از متهمان فراری انجام شد و تحقیقات تکمیلی در این مورد ادامه پیدا کرد تا این که تصویر متهمان هنگام سرقت از محل دیگری که مجهز به دوربین مدار بسته بود، در اختیار پلیس قرار گرفت و اینطوری مخفیگاه اونا شناسایی شد و هر چهار جوون شرور دستگیر شدن و به پنج فقره دزدی مقرون به آزار و ایجاد ترس و ترس با قمه اعتراف کردن.

به دنبال اعتراف متهمان، پرونده اونا با ارسال کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران فرستاده شد و اونا روز نهم دی امسال در این شعبه به طور علنی محاکمه شدن.

متهمان در حالی محاکمه می شدن که دو متهم ردیف اول و دوم در برابر اتهام های سنگینی مثل محاربه و افساد فی الارض، سرقت با اسلحه سرد و ایجاد ترس و ترس و ایراد ضرب از قصد نسبت به شکات قرار گرفته بودن.

در جلسه دادگاه، متهمان در جایگاه دفاع قرار گرفتن و با قبول کردن دزدی های خشن، نسبت به اعمال اجرایی خود بیان ندامت کردن.

پس از پایان این جلسه و انتقال متهمان به زندان، قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران روز گذشته متهمان ردیف اول و دوم پرونده رو به اعدام و هر کدوم از متهمان ردیف سوم و چهارم رو به ۱۰ سال حبس، پنج سال تبعید و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد؛ علاوه بر این، هر چهار متهم پرونده به رد اموال مسروقه به شاکیان محکوم شدن.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *