حمله شیمیایی داعش به کوبانی

رییس شورای دادگاه های عمومی در شهر عین العرب (کوبانی) سوریه از بروز بیماریای پوستی و مشکلات داخلی غیر طبیعی در منطقه، بعد از استفاده عناصر داعش از اسلحه شیمیایی و میکروبی خبر داد.

فرحان حاج عیسی روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با شبکه العالم تاکید کرد، نیروهای مردمی دفاع کُرد هیچ بیانیه ای در این مورد صادر نکرده ان؛ اما موارد زیادی از حالات عجیب و خاص در منطقه روی داده که به ثبت رسیده.

ایشون گفت، مبارزان و شهروندان کُرد در مناطقی که این سموم منتشر شده به زخمای پوستی، ناراحتیای گوارشی و سوزش چشم دچار شدن.

حاج عیسی اضافه کرد: این بیماریها بوسیله یه کمیته خاص پزشکی در حال بررسیه و بعد از ارائه گزارش بوسیله این کمیته یافته ها به اطلاع عموم می رسه.

رییس شورای دادگاه های عمومی شهر کوبانی گفت: بعضی از مجروحان درمان شدن و ضمن بررسی بوسیله کمیته پزشکی، آزمایشگاها هم از اونا نمونه گرفتن تا موادی که باعث بروز این حالتا شده شناسایی شه.

فرحان حاج عیسی اضافه کرد: داعش گروهی تروریستیه که کارش سر بریدن و کشتار بیگناهانه و به کار گیری این مواد بوسیله اونا دور از انتظار نیس.

جالبه بدونین مبارزان کُرد در شهر عین العرب (کوبانی) سوریه گروه تروریستی داعش رو به به کار گیری اسلحه شیمیایی و میکروبی در جریان جنگ شهری در این منطقه متهم کردن.

نشریه اشپیگل آلمان به نقل از شاهدان عینی نوشت: خیلی از ساکنان عین العرب که در شهر مونده ان سه شنبه شب دچار حالت غش و تنگی نفس شدن و یه سری های دیگه هم احساس سوزش در پوست خود داشتن و آبریزش چشم و تورم لبا رو هم تجربه کردن.

یه منبع محلی در شهر عین العرب اعلام کرد که قربانیان به یه بیمارستان ترکیه ای در شهر سوروج در جوار مرزهای مشترک سوریه و ترکیه منتقل می شن.

داعش از کوبانی عقب نشینی کرد

حمله دوباره داعش به کوبانی!

العالم داعش کوبانی