حمله شیمیایی داعش در کوبانی

حمله شیمیایی داعش در کوبانی

حمله شیمیایی داعش به کوبانی

رییس شورای دادگاه های عمومی در شهر عین العرب (کوبانی) سوریه از بروز بیماریای پوستی و مشکلات داخلی غیر طبیعی در منطقه، بعد از استفاده عناصر داعش از اسلحه شیمیایی و میکروبی خبر داد.

فرحان حاج عیسی روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با شبکه العالم تاکید کرد، نیروهای مردمی دفاع کُرد هیچ بیانیه ای در این مورد صادر نکرده ان؛ اما موارد زیادی از حالات عجیب و خاص در منطقه روی داده که به ثبت رسیده.

ایشون گفت، مبارزان و شهروندان کُرد در مناطقی که این سموم منتشر شده به زخمای پوستی، ناراحتیای گوارشی و سوزش چشم دچار شدن.

حاج عیسی اضافه کرد: این بیماریها بوسیله یه کمیته خاص پزشکی در حال بررسیه و بعد از ارائه گزارش بوسیله این کمیته یافته ها به اطلاع عموم می رسه.

رییس شورای دادگاه های عمومی شهر کوبانی گفت: بعضی از مجروحان درمان شدن و ضمن بررسی بوسیله کمیته پزشکی، آزمایشگاها هم از اونا نمونه گرفتن تا موادی که باعث بروز این حالتا شده شناسایی شه.

فرحان حاج عیسی اضافه کرد: داعش گروهی تروریستیه که کارش سر بریدن و کشتار بیگناهانه و به کار گیری این مواد بوسیله اونا دور از انتظار نیس.

جالبه بدونین مبارزان کُرد در شهر عین العرب (کوبانی) سوریه گروه تروریستی داعش رو به به کار گیری اسلحه شیمیایی و میکروبی در جریان جنگ شهری در این منطقه متهم کردن.

نشریه اشپیگل آلمان به نقل از شاهدان عینی نوشت: خیلی از ساکنان عین العرب که در شهر مونده ان سه شنبه شب دچار حالت غش و تنگی نفس شدن و یه سری های دیگه هم احساس سوزش در پوست خود داشتن و آبریزش چشم و تورم لبا رو هم تجربه کردن.

یه منبع محلی در شهر عین العرب اعلام کرد که قربانیان به یه بیمارستان ترکیه ای در شهر سوروج در جوار مرزهای مشترک سوریه و ترکیه منتقل می شن.

داعش از کوبانی عقب نشینی کرد

حمله دوباره داعش به کوبانی!

العالم داعش کوبانی

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *