فرانسه رسما امریکا رو متهم کرد که حملات سایبری علیه این کشور قبل از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه انجام داده.
و امریکا هم خیلی زیاد هر نوع حمله سایبری رو علیه زیرساختهای اینترنتی حکومت فرانسه رو رد کرده. اکسپرس به نقل از منابع آگاه دیروز نوشت: حملات ماه می به وب سایتها و سرورهای حکومتی فرانسه کار امریکاییا بوده. به گفته این منابع ، حملات چند روز قبل از مراسم انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته.

مشاور ارشد سارکوزی در این حملات طعمه هکرها شده و با کلیک روی لینک جعلی از راه ایمیل الیس پالاس پسوردش به سرقت رفته و اطلاعات ایمیل و کامپیوترش بوسیله هکرها امریکایی به سرقت رفته.

نقشه های هدف دار سارکوزی که به عنوان note  و یادداشت به مشاور خود داده شده بود هم به سرقت رفته. پس اگه این موضوع درست باشه امریکا کاری رو با نزدیک ترین متحد خود کرده که نباید انجام می داده؟

منابع آگاه انگیزه این حمله سایبری رو اعلام نکردن ام تایید کردن که امریکا هم می دونسته سارکوزی رفتنیه و شاید می خواسته از بعد از سارکوزی خبردار شه. تا الان اخبار حملات سایبری امریکا و چین علیه همدیگه و هم حملات سایبری امریکا و اسرائیل علیه ایران شنیده شده بود اما این خبر اولین بار منتشر می شه که امریکا به نزدیکترین متحد خود حمله سایبری انجام داده.

مایکل موس سخنگوی سفارت امریکا در پاریس ضمن رد این موضوع به اکسپرس گفت فرانسه یکی از بهترین متحدان ما هستش و ما علیه افراطیون با هم همکاری داریم.

حملات سایبری خبرآنلاین