حمایت ستارگان فوتبال جهان از غزه

حمایت ستارگان فوتبال جهان از غزه

نفرت و انزجار از اقدام صهیونیست ها در بمباران غزه در فلسطین اشغالی، صدای چهره های مطرح فوتبال جهان رو درآورده س. این گزارش مروری داره بر این عکس العمل های فوتبالی به موشکباران غزه.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ رژیم صهیونیستی سه شنبه هفته گذشته حملات هوایی خود رو با عنوان « صخره سخت» به سمت نواز غزه شروع کرد. از این حملات خبرها و تصاویر دلخراشی منتشر شد. اما بازم در سایه جام جهانی فوتبال قرار گرفت تا بازم شکست برزیلیا در سه شنبه شب گذشته و گریه کودکان برزیلی از این شکست، دلخراش تر از از به خاک و خون نشستن کودکان فلسطینی باشه. اما بعضی از ستارگان فوتبال سایه سنگین جام جهانی و سکوت خبری رسانه ها رو تاب نیاوردند و در صفحات مجازی و بعضی رسانه ها پشتیبانی شون رو از مردم مظلوم فلسطین نشون دادن. اشکان دژاگه فوتبالیست تیم ملی کشورمون یکی از این چهره ها بود که با منتشر کردن تصویری در صفحه شبکه اجتماعی اش، به حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه عکس العمل نشون داد. اما این عکس العمل تنها عکس العمل این روزا به فاجعه غزه نبود.

ریوفردیناند

این مدافع انگلیسی و مشهور تیم فوتبال منچستریونایتد قبلا اینجور اظهارنظری درباره موضوعات این چنینی نکرده بود. اما با شروع حملات نظامی به غزه، ۹ جولای مطلبی رو در این مورد در صفحه توئیترش قرار داد.

فردیناند در صفحه توئیترش نوشت: « جام جهانی واقعا مهم تر از فلسطینه؟ عشق، سلامت و ایمنی این مردم، همه لغو شده»

فردریک کانوته

کانوته مهاجم مسلمون فرانسوی هم به حملات هوایی نیروهای صهیونیستی عکس العمل نشون داد.

اون هم در صفحه توئیترش نوشت: «بمباران غزه، یه مجازات دسته جمعی و غیرقانونیه. جهان در سکوت به تماشای این بی عدالتی و کشتار کودکان فلسطینی نشسته س.»

سفیان فغولی

بازیکن مسلمون و ستاره تیم ملی الجزایز که در این دوره از جام جهانی به همراه تیمش نمایش درخشانی داشت هم از جمله کسائی بود که اعتراضش رو به کشتار مردم بی گناه در غزه نشون داد. فغولی به همراه دیگه بازیکنان تیم ملی الجزایر تموم جایزه ۹ میلیون یورویی فیفا رو به مردم غزه اهدا کردن.

فغولی بیشتر از بقیه بازیکنان به وقایع غزه عکس العمل نشون داده است. اون عکس و پست های زیادی رو واسه پشتیبانی از مردم مظلوم این کشور در صفحات اجتماعی مخصوصا صفحه توئیترش قرار می دهد.

فغولی در یکی از پست هاش از کریس رونالدو بازیکن تیم ملی پرتغال تشکر کرده و نوشته:«کریس، دوست عزیزم! ازت تشکر می کنم که از مردم فلسطین پشتیبانی کردی. این کار تو سرمشق بزرگی واسه دیگرونه.»

جیان لوئیجی بوفون

دروازه بان تیم ملی ایتالیا هم دوباره حمایتش رو از مردم فلسطین اعلام کرده. چند روز پیش عکسی از بوفون منتشر شد در حالی که شالی با نقش پرچم کشور فلسطین بر گردنش انداخته بود.

در گذشته هم بعضی ستارگان پشتیبانی خود رو از مردم فلسطین در برنامه های جور واجور اعلام کرده ان و با گذاشتن عکس از خود و یا سفر به مناطق جنگ زده پشتیبانی شون رو نشون داده ان.

کریس رونالدو

کریس رونالدو ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید و بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۴، کفش هاش رو واسه پشتیبانی از مردم فلسطین فروخته و پول اون رو واسه ساخت مدارس و موسسه خیریه در این کشور فرستاده س.

از کریس رونالدو دو عکس منتشر شده که در عکس اول به همراه چند نفر شالی با نقش پرچم فلسطین رو برگردن دارن و در عکس دوم رونالدو در پلاکاردی دست گرفته که روی اون به اسپانیولی نوشته شده : « همه همراه فلسطین»

ادین هازارد

ستاره بلژیکی تیم فوتبال چلسی دو سال قبل به برگزاری جام ملت های اروپا زیر ۲۱ سال در فلسطین اشغالی عکس العمل نشون داد.

اون و ۶۲ نفر دیگه در طوماری خواهان تغییر میزبان مسابقات بودن. دلیل این مخالفت حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به عزه در طول برگزاری مسابقات بود. اونا این موضوع رو خلاف ارزش های ورزشی می دونستن.

لیلیان تورام

تورام، بازیکن سال های نه خیلی دور تیم ملی فرانسه هم چند سال پیش در پشتیبانی از برنامه های آموزشی و پرورشی به یکی از اردوگاه های پناهندگان فلسطینی با نام « قلندیا» در نزدیکی بیت المقدس رفت.

تورام در این اردوگاه به کودکان فلسطینی آموزش فوتبال داد و با اونا فوتبال بازی کرد. این حرکت تورام یه جور پشتیبانی از مردم مظلوم این کشور به حساب اومد.

noindex خبرگزاری مهر

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *