دانستنی درباره رابطه عاشقانه

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost؛ در بیشتر روابط، مسائلی هست که هیچ یه از دو طرف رابطه درباره اونا حرفی نمی زنند و بهتر می دونن نگفته باقی بمونن.

اما دونستن این موارد به شما کمک می کنه در آخر رابطه بهتری داشته باشین. پس، ما اینجا ۶ تا از این حقایق رو واسه شما رو می کنیم:

وقتی که وارد رابطۀ بعدی خود شید، تبدیل به کسی می شید که در رابطۀ قبلی با اون بهم زدید. شما اون کسی بودین که صرفه جویی می کرد و حساب هر تومن رو داشت؟ همیشه به دنبال ارزون ترین راه واسه هر کاری بودین؟ در رابطۀ بعدی، شما قراره شروع به ولخرجی کنین و واسه راحتی خود تا جای ممکن خرج کنین.

شما کسی بودین که تمیز بود و همیشه ظرف ها رو می شست؟ در رابطۀ بعدی، طرف شما آشپزخانه رو به حدی تمیز نگه می داره که واسه یه عمل جراحی بروی اعصاب هم مناسب باشه و شمائید که متهم به نشستن ظرف ها می شید.

می ایستید واسه توجه التماس می کردین و طرف شما در جواب می گفت که نیاز به کمی فضای شخصی داره؟ فقط منتظر بمونین: در رابطۀ بعدی شمائید که گردن خود رو از ماشینِ رابطه بیرون می گیرید تا کمی هوای تازه بخورین.

یکی از دو طرف رابطه به طور مخفی باور داره که طرف دیگه کنترل رابطه رو داره و بیشتر قدرت رو تسلیم می کنه. حتما مردهایی رو دیده اید که می می گن “من نمی توانم بدون اینکه اون بدونه من کجا هستم و چیکار می کنم، هیچ جائی برم.”

یا زن هایی که در این مورد ناله می کنن “اون اگه من زیاد از خونه دور باشم دمدمی مزاج میشه و به شکل عجیبی رفتارش از روی دشمنی میشه.”

ممکنه این کلمات واسه شمام آشنا باشن “ما همیشه دوستان تورو می بینیم! خانوادۀ تو کسائی هستن که باید سخت تلاش کنیم تا خوشحال نگهشون داریم و هیچوقت باهاشون خوش نمی گذره! همیشه وقتی کاری که من می خوام رو می کنیم تو انقدر این کار رو سخت می کنی که آخر کاری که تو می خوای رو می کنیم و با اینحال به نظر می رسه که داریم کار منو می کنیم.”

دلیل عاشق افراد اشتباه شدن

اگه شما دربارۀ این موضوع که فقط “دوستان معمولی” هستین صحبت دارین، در واقع “دوستان معمولی” نیستین. دوستان معمولی اینجور صحبت هایی ندارن. همۀ ما در دور و بر خود دوستائی داشته ایم و می دانیم که هیچوقت نیاز نیس که خود رو به عنوان “دوستان معمولی” معرفی کنیم. این موضوع صحبت هیچ کس نیس مگه کسائی که جذب همدیگه شده ان.

خودتون رو گول نزنین و درباره اون فکر کنین: وقتی که دندانپزشک خود رو می ببینن، احساس می کنین باید اعلام کنین “متوجه هستین که ما فقط یه رابطۀ کاری خوب داریم اما قرار نیس بیشتر از این پیش بریم؟” شاید نه.

فرانسوی ها می می گن: “در هر رابطه ای، یکی هست که می بوسد و دیگری هم لپش رو پیش می برد.” همیشه یکی بیشتر عشق می ورزد؛ در بین هر جفتی، یکی هست که تلاش می کنه چیزی ارائه دهد و دیگه ایه که تصمیم می گیرد اون رو قبول کنه یا نه.

ممکنه که بگید فرهنگ فرانسوی ها یه فرهنگ غربیه و به ما ربطی نداره.

اما مطمئن هستم که شمام می تونید در امتحان روابط بقیه، چه یه رابطۀ کوتاه باشه و چه یه ازدواج طولانی (با امید به اینکه این دو همزمان نباشن)، می توان دید که کی می بوسد و چه کسیه که بوسیده می شه.

فقط درون رابطه س که مسائل مبهم می شه و در نتیجه عباراتی مثل “رابطۀ ما متعادله” یا “ما معامله می کنیم، بعضی وقتا به نفع من و بعضی وقتا به نفع اون” در مورد رابطه به کار برده می شن.

عشق دردسر بسیار داره، اما مطمئنا ارزش این همه دردسر رو داره.

درسته که همه این موارد و سختی ها وجود دارن و واسه حل همۀ اونا واقعا باید تلاش کرد. اما در آخر ارزشش رو داره که واسه رابطه عاشقانه و به کمال رسوندن اون وقت بذارین، و تلاش خود رو بکنین.

اختصاصی عشق هافینگتن پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *