حقایقی باحال درباره عطسه و رابطه اون با شخصیت! یه تحقیق نشون داده که روش عطسه کردن، اطلاعات زیادی رو در مورد شخصیت آدم می دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، به گفته دکتر آلان هیرچ، متخصص مغز و اعصاب بنیاد تحقیق و درمان بویایی و چشایی آمریکا، یه عطسه بلند و انفجاری شاید از طرف یه شخصیت برونگرا و اجتماعی رخ می دهد، در حالیکه یه فرد خجالتی بیشتر تلاش می کنه تا عطسه آرامتری داشته باشه.

هیرچ اضافه کرد: عطسه کردن مانند خندیدنه، بعضی خنده ها بلند و بعضی نرمتر هستن. هم اینکه این حالتها مثل هم بوده و بیشتر از جوونی به بعد به یه شکل باقی می موند.

این متخصص مغز و اعصاب اعلام کرد: چگونگی عطسه کردن بیشتر یه مسأله روانیه و بیان کننده شخصیت اصلی یا ساختار شخصیتیه.

عطسه کردن یه عمل واکنشیه که در زمان نفوذ محرکهایی مانند، میکروبها، مواد آلوده و غبار به دیوار بینی ایجاد شده و مغز پیامی رو واسه خلاصی از اونا ارسال می کنه. در ادامه فرد یه نفس عمیق می کشد که در ششها حبس شده و منتهی به تنگ شدن قفسه سینه و ایجاد فشار می شه. بعد زبون در بالای سقف دهن قرار گرفته و راه تنفس رو به سمت بینی راهنمایی می کنه که به دنبال اون فرد عطسه می کنه.

خواندنی هایی درباره عطسه:

  • یه عطسه ۱۰۰ هزار میکروب به جو دور و بر می افزاید.
  • سرعت یه عطسه عادی برابر ۱۶۰ کیلومتر در ساعته.
  • آدم نمی تونه در زمان خواب عطسه کنه.
  • ایگواناها بیشتر از همه حیوانات در جهان عطسه می کنن.
  • آدم نمی تونه با چشم باز عطسه کنه.
  • رکورد طولانی ترین عطسه جهان به دونا گریفیث ۱۲ ساله از انگیس تعلق داره که ۹۷۷ روز از ژانویه ۱۹۸۱ تا سپتامبر ۱۹۸۳ عطسه کرد.

ایسنا عطسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *