حقایقی تلخ درباره میوه شیرین تابستانی

حقایقی تلخ درباره میوه شیرین تابستانی

هندوانه Watermelon

یه متخصص تغذیه گفت:مصرف زیادتر از اندازه هندوانه با وجود داشتن خواص بسیار به درد بخور می تونه مشکلات جدی رو به همراه آورد.

خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ گفت:مصرف زیادتر از اندازه هندوانه با وجود داشتن خواص بسیار به درد بخور می تونه مشکلات جدی رو به همراه آورد.

ایشون اعلام کرد:خوردن بیشتر از یه واحد هندوانه در روز می تونه منتهی به مشکلات گوارشی مانند تهوع،اسهال و استفراغ شه.هم اینکه به دلیل فیبری که داره ، استفاده بیشتر از اندازه اون نفخ رو به همراه داره. مصرف روزانه زیادتر از اندازه این میوه به دلیل داشتن پتاسیم،موجب به هم خوردن تعادل الکترولیتا شده که دلیل ناراحتیای قلبی_عروقی می شه.

این متخصص تغذیه پیشنهاد کرد:دیابتیا از مصرف زیاد هندوانه دوری کنن.علاوه بر این افراد،کسائی که مقاومت انسولینی هم دارن، در به کار گیری این میوه احتیاط کنن.هم اینکه خوردن بیشتر از ضرورت اون در مبتلایان به چربی خون موجب افزایش تری گلیسرید می شه.

ایشون بیان کرد:آدمایی که دچار آلر‍‍‍‍‍ژی هستن یا زمینه آلرژی رو دارن از خوردن زیاد هندوانه دوری کنن.

رحمانی یاد آور شد: امکان نفوذ سموم شیمیایی به داخل هندوانه با وجود پوست کلفتی که داره، وجود داشته بنابرین زیاده روی در مصرف اون واسه سلامت بدن مضره.

تخمه هندوانه چه خاصیتی داره؟

آلبالو چه خواصی داره؟

باشگاه خبرنگاران خواص میوه

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *