20
سپتامبر

حقایقی برای ثروتمند شدن

پولدار شدن truths-millionaires

چی باعث می شه شخصی پولدار شه؟ راز کار ثروتمندها چیه؟ یافته های تحقیقات نشون داده که ثروتمندان جدا از داشتن روش ها و ترفندهای جور واجور واسه درآمدزایی، فلسفه و باورهایی هم دارن که در افراد عادی نمی توان یافت. در ادامه به ۷ موردی می پردازیم که ثروتمندان به اونا باور دارن.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ چیزی که می توان از تحقیقات و مقالات جور واجور در مورد درآمدزایی و اینکه چیجوری بتونیم به فرد ثروتمندی تبدیل شیم نتیجه گرفت اینه که باید در کنار فراگرفتن چگونگی درآمدزایی، باورها و تفکرات درستی رو هم تو ذهن خود پرورش بدیم. یکی از بهترین شگردها واسه به دست آوردن این تفکرات درست هم کسب تجربه از دونسته های ثروتمندانه.

استیو سایبولد، نویسنده کتاب «افراد پولدار چیجوری فکر می کنن» که از مصاحبه با بیشتر از ۱۲۰۰ پولدار از سراسر دنیا نوشته شده در این مورد گفته:

اگه شما باورها، فلسفه و روش هدف دار های افراد پولدار رو دنبال کرده و دست به کار شید شانس زیادی واسه موفقیت و در نتیجه پولدار شدن دارین.

مشکل اینجا هستش که خیلی از مردم این روش رو دوست ندارن یا نمی پذیرن و تلاش می کنن مانند دوران جوونی سایبولد به روش ای متفاوت از چیزی که ثروتمندان می می گن درآمدزایی کنن. ایشون در این مورد می گوید:

من ۲۵ سال اول جوونی خود رو مانند دیگه جوانان به تفکر در مورد پول و پولدار شدن سپری کردم که باعث می شد همیشه محتاج به پول باشم. بعد همین که روش تفکر خود رو تغییر دادم باعث شد تا به قدرت و پول برسم.

با این حساب پولدار شدن نباید خیلی سخت باشه و به تفکرات ما برمیگرده. واسه اینکه بتونین تفکرات خود رو تغییر بدید ۷ واقعیتی که ثروتمندان پذیرفته ان رو با شما در میان می گذاریم.

پولدار شدن

پول بیشتر مشکلات رو برطرف می کنه

ثروتمندان به پول نگاه متفاوتی نسبت به مردم عادی دارن. اونا با در نظر گرفتن شرایط و امکانات خوبی که می شه درست کرد به پول نگاه می کنن؛ مانند آزادی، رفاه، موقعیت و زیادی. ثروتمندها از این موضوع که پول می تونه خیلی از مشکلات رو برطرف کنه ترس ندارن و اون رو قبول کرده ان. سایبولد در کتاب خود نوشته:

میلیونرها می دانند که پول وسیله خوبی واسه ایجاد شرایط و فرصت های ایده آله. اونا هم اینکه به این باور رسیده ان که اگه شما بدون پول خوشحال نیستین با پول هم خوشحال نیستین. هرچند با اینکه پول در خوشحالی و لذت بردن از زندگی نقش کوچیکی داره؛ اما نباید از یاد برد که پول یکی از وسیله مهم واسه ادامه زندگیه.

این وسط افراد خاصی هستن که به پول به چشم یه دشمن و عامل بدبختی نگاه می کنن. سایبولد در مورد این افراد نوشته:

خیلی از مردم رابطه ای از روی دشمنی و به درد نخور با پول دارن. اگه می خواهید پول زیادی به دست بیارید بهتره پول رو به عنوان یه دشمن ندیده و اون رو بهترین متحد و دوست خود بدونین.

ثروت رابطه بسیار کمی با اندازه تحصیلات شما داره

موضوعیه که شاید بیشتر افراد عادی با اون مخالف باشن، اما سایبولد نظر جالبی داره:

ثروتمندان خودساخته با این موضوع به طور کامل موافق هستن که رسیدن به درآمد بالا رابطه بسیار کمی با اندازه تحصیلات فرد داره و بیشتر به دقیق شدن و فوکوس کردن واصرار واسه رسیدن به موفقیت برمیگرده.

ایشون می گوید ساخت یه آینده ی خوب حتما به باهوش تر بودن بستگی نداره:

رسیدن به موفقیت به این موضوع بستگی داره که بدونین چه می خواهید و روی رسیدن به اون تمرکز کنین حال هرچه می خواهد زمان ببره یا هرچه سخت باشه نباید مانعی واسه رسیدن شما به هدفتون باشه. این روشی ساده س!؛ اما باید در نظر داشته باشین که سخته.

جالبه بدونین که تعداد خیلی از افراد پولدار تحصیلات خود رو رها کرده ان و دارای اندازه تحصیلات کمی هستن. افراد پولدار علم خود رو نه از راه دانش اندوزی در دانشگاه بلکه از راه کسب تجربه به دست آورده ان. در کتاب سایبولد نوشته شده:

کافیه که به خونه ی فرد ثروتمندی برید تا یکی از اولین چیزایی که نظر شما رو به خود جلب کنه کتابخونه بزرگ و بزرگ ایشون باشه که طبیعتا مطالعه ی این کتاب ها به موفقیت اش کمک زیادی کرده.

پولدار شدن truths-millionaires

اگه به کاری که انجام می بدید عشق بورزید پول هم سرازیر می شه

هرچه شما کاری رو بیشتر دوست داشته باشین به اون اهمیت بیشتری می بدید و تلاش می کنین که بهتر و باکیفیت تر، حتی جدا از بقیه اون رو انجام بدین و همین امر باعث می شه تا شناخته تر شده و درآمد بیشتری داشته باشین. در نوشته های سایبولد می توان خواند:

بیشتر آدما به این موضوع فکر می کنن که اگه کاری رو بکنن چقدر پول به دشت می کنن و این در حالیه که افراد پولدار اول کاری که به انجام اون علاقه مند هستن رو پیدا کرده و بعد تلاش کرده ان تا از انجام اون کسب درآمد کنن.

اگه شما کاری رو که انجام می بدید با علاقه و عشق باشه بی شک موارد لازم واسه موفقیت آسون تر هستن. سایبولد در این مورد گفته:

به جای اینکه به دنبال کاری باشین که بیشترین درآمد رو واسه شما به همراه داره به دنبال شغلی بگردین که انجام دادن اون رو دوست داشته و می دونین که می تونید در انجام اون موفق شید. بعد از اینکه اینجور شغلی رو پیدا کردین تموم تلاش و تمرکز خود رو روی موفقیت تون در اون شغل بذارین تا بتونین به یکی از توانمندترین و شناخته شده ترین فرد در مورد ی شغلی خود تبدیل شید. بعد مشاهده می کنین که با اندازه خیلی از ثروت و درآمد رو به رو شده اید.

واسه کسب درآمد به داشتن سرمایه احتیاجی ندارین

برخلاف باور خیلی از مردم که پول، کسب درآمد رو به همراه داره ثروتمندان نظر متفاوتی دارن. سایبولد در کتاب خود نوشته:

باور کلیشه ای که واسه کسب درآمد نیاز به سرمایه دارین می تونه شما رو به بهترین شکل محدود ساخته و هم اینکه به بدترین شکل، داغون کننده باشه. واقعیت اینه که شما باید بهترین ایده واسه حل مشکلات داشته باشین تا بتونین پول به دست بیارید. ایده های خلاقانه می تونن منابع کمیابی باشن؛ اما بیشتر مردم روی این موضوع تمرکز کرده ان که پول از کجا میاد و همین امر دلیل می شه تا ایده ها رو ندیده بگیرن.

افراد پولدار اول روی پیدا کردن و تکامل یه ایده ی خلاقانه تمرکز می کنن بعد به دنبال جیب افراد دیگری می روند تا بتونن سرمایه لازم واسه به تحقق نشاندن ایده هاشون رو به دست بیارن. سایبولد در این مورد می گوید:

افراد مستعد همیشه می دانند که پول در هر شرایطی حاضره چون افراد پولداری وجود دارن که دنبال یه سرمایه گذاری ایده آل هستن تا بتونن این ایده ها رو تبدیل به مخازن درآمد کنن.

پولدار شدن truths-millionaires

پول به دامان شما نمیفته باید به دنبال اون برید

خیلی از افراد می گن که بقیه شرایط مناسب زندگی رو براشون جفت و جور می کنن؛ اما به طور کامل اشتباه فکر می کنن. سایبولد می گوید:

قرار نیس کسی شما رو کشف کنه، نجات دهد یا یه شبه ثروتمندتان کنه. اگه می خواهید پول زیادی داشته باشین باید کار و کاسبی خود رو راه انداخته و این رو بدونین که کسی واسه نجات یا کمک به شما نمیاد.

این گفته به طور کامل صحت داره و مردم عادی مردم صبر می کنن تا شرایط و موقعیت خوبی واسه اونا جفت و جور شه. این در حالیه که افراد مستعد واسه موفقیت خود هدفی رو مشخص کرده و بعد از تموم قدرت خود استفاده می کنن تا به هدفشون برسن.

از دیگر خصایص افراد پولدار اینه که نه فقط واسه رسیدن به موفقیت تلاش می کنن بلکه نسبت به شرایط هم بسیار حواس جمع هستن. در کتاب سایبولد می خوانیم:

افراد پولدار از خود می پرسند: “به چه دلیل من موفق نباشم؟ من به اندازه بقیه خوب هستم و لیاقت پولدار شدن و موفقیت رو دارم. اگه من به بقیه کمک کنم که مشکلاتشون رو حل کنن به چه دلیل نباید در قبالش پاداشی بگیرم؟” و از اونجا که اینجور باوری رو در خود پرورش داده ان همین امر دلیل می شه تا بتونن به موفقیت برسن.

سریع ترین راه واسه پولدار شدن خوداشتغالیه

متوسط مردم براساس اندازه ساعات کاریشون حقوق می گیرند که به دو حالت کار براساس حقوق ثابت یا براساس ساعاتی که کار کرده ان تقسیم می شه. این در حالیه که ثروتمندان براساس نتیجه ای که دریافت می کنن درآمد دارن. جدا از این مسائل، افراد پولدار صاحبان شغلشون هستن و تسلط کامل بر درآمدشون دارن. سایبولد در این مورد می گوید:

درسته که آدمایی در دنیا وجود دارن که واسه کاری که انجام میدن حقوق بالایی دریافت می کنن؛ اما باید در نظر داشته باشین که این روش، طولانی ترین و شاید امن ترین راه رسیدن به ثروت باشه؛ اما ثروتمندان می دانند که خوداشتغالی سریع ترین روش واسه رسیدن به درآمد بالا هستش.

در حالی که ثروتمندان دنیا در حال رشد هستن متوسط آدما به حقوق ثابت خود دل خوش کرده ان و موقعیت های زندگی خود رو فدای درآمد ماهانه ای که دارن می کنن. در کتاب سایبولد می خونید:

بیشتر آدما به دنبال این هستن که رفاه جزئی رو در زندگی شون با بودن تو یه شغل و کسب حقوقی مکفی تضمین کنن و اگه شانس خوبی هم داشته باشن در کار خود پیشرفت یافته و درصدی به حقوق اولیه ای که دارن اضافه شه.

حقایق پولدار شدن truths-millionaires

پولدار شدن به چگونگی تفکر شما برمیگرده

سایبولد به این موضوع تاکید کرده که هر کسی می تونه پولدار شه:

پولدار شدن به چگونگی تفکر شما برمیگرده و اینکه در مورد درآمدزایی به چه چیزایی باور دارین. همیشه رمز موفقیت واسه همه ثروتمندان برابر بوده؛ تفکر.

اگه می خواهید مانند یه فرد پولدار فکر کنین، در موردشون بیشتر بدونین. سایبولد در ادامه می گوید:

به گفتن اینکه پولدار شدن تون خارج از کنترل شما هستش پایان بدید. پولدار شدن به باورها و تفکرات تون برمیگرده.

نظر شما در مورد گفته های سایبولد چیه؟ اونا رو قبول دارین؟ نظر خود رو با دیگه کاربران به اشتراک بذارین.

رشته های پردرآمد تجربی و ریاضی در ایران

چیجوری به پول برسیم؟

زومیت پولدار شدن