حضور نوکیا در دادگاه جنجالی به نفع اپل

حضور نوکیا در دادگاه جنجالی به نفع اپل

در سال گذشته قاضی دادگاه جنجالی درخواست اپل واسه ممنوع کردن فروش ۲۶ محصول متخلف سامسونگ که پتنتای اپل رو انگار نقض کرده بودن، با این دلیل که اپل باید اول ثابت می کرد همین پتنتا بودن که عامل درخواست واسه اجناس شرکت کره ای شدن، رد کرد. اما حالا اپل دست به کار شده و در دادخواست استیناف این رای، ملاک وضع شده از راه قاضی رو زیادتر از اندازه سختگیرانه حساب کرده. باحال اینجاس که در این راه، یه دوست دور از ذهن -و یه دشمن قدیمی- هم به کمکش اومده: .

موبایل ساز فنلاندی به عنوان یه تماشاگر نخونده که هیچ کدوم از دو طرف دادگاه اونو دعوت نکرده ان، در همین هفته وکیل خود رو به دادگاه فرستاد تا در دفاع و پشتیبانی از اپل مطالب خود رو ارائه کنه. نوکیا حتماً پشتیبانی خود از درخواست اپل واسه ممنوع بودن فروش اجناس متخللف سامسونگ رو اعلام کرده.

به نظر نوکیا، قوانین پتنتا وسیله ایه واسه پیشرفت تکنولوژیا به خاطر فایده رسوندن به همه مردم ولی در عین حال می تونه واسه قدغن کردن قطعی فروش اجناس متخلف “در شرایط مقتضی” هم به کار رود. نوکیا عقیده داره درخواست و ملاک وضع شده از طرف قاضی کُه باعث وارد اومدن “صدمات گسترده به چشم انداز حراست از پتنتا در آمریکا” می شه.

نوکیا میگه علاوه بر این، طبق سنت محاکم امریکا اینجور رأیی می تونه در آینده به عنوان یه استاندارد بسیار سختگیرانه، از راه بقیه محاکم در پرونده های مشابه هم مورد استناد قرار گرفته و پذیرفته شه. استانداردی که تقریباً هیچوقت کسی از عهده پاسخگویی به اون بر نمیاد و اینم به نوبه خود، یه سیستم دادن لیسانس اجباری رو به شرکتا تحمیل می کنه که انگیزه واسه نوآوری رو نابود می کنه.

جالبه بدونین نوکیا و اپل که از رقبای مطرح بازار تلفنای هوشمند هستن خود در سال ۲۰۰۹ یه دادگاه پتنتی داشتن که با پرداخت مبلغی نامشخص از طرف اپل به نوکیا، پایان پیدا کرد. ولی نوکیا تازگیا در مورد پشتیبانی از حقوق پتنتا فعال تر شده و حالا هم به عنوان تنها شرکتی که حاضر به پشتیبانی داوطبانه از اپل شده، هیزم به تنور رقابت اپل و سامسونگ ریخته. تنوری که به نظر می رسه حالا حالاا سرد نمیشه.

پرفروش ترین گوشیای تاریخ

معرفی تبلت لومیا ۲۵۲۰ + عکس

اپل نارنجی نوکیا

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *