حشره هایی که نظافت می کنند / عکس

حشره هایی که نظافت می کنند / عکس
تحقیقی جدید نشون داده که زنهای جهان به صورت میانگین ۱/۵ سال از عمرشون رو صرف تمیز کردن خونه می کنن اما حالا با طرحی جدید قراره دیگه شرایط عوض شه و خونه تون با زدن یه کلید تمیز شه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: تو یه مسابقه طراحی بین المللی طرح یه مخترع جوون واسه تمیز کردن خودکار خونه برنده جایزه اول شده. آدریان پرز،از کلمبیا طرحی رو ارائه کرده که روبات های کوچیک پرنده وظیفه تمیز کردن خونه رو رو دوش می گیرند. این گجت جدید نظر خیلی ها رو به خودش جلب کرده و شرکت های مختلفی از طرح خلاقانه پرز استقبال کرده ان.

در این طرح دستگاهی که در خونه قرار می گیرد سطوح کثیف رو اسکن می کنه و بعد لشکری از روبات های کوچیک پرنده  واسه تمیز کردن محل ماموریت اعزام می شن. این روبات های پرنده که مانند حشره ها در خونه می بچرخن با سطوح اعلام شده از دستشویی گرفته تا آشپزخانه و کف اتاق رو تمیز می کنن و در بین کارشون هم از نور خورشید واسه شارژ شدن استفاه می کنن.

۹۰۸ روبات پرنده کوچیک تیم کارگرهای تمیز کاری خونه رو تشکیل میدن که حتی در نبود شما در خونه می تونن کارشون رو بکنن. این طراح جوون با برنده شدن در مسابقه بین المللی که در استکهلم برگزار شده جایزه ای ۵ هزار یورویی دریافت کرده اما هنوز طرحش تا تولید راهی طولانی در پیش داره.

noindex

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *