حسرت های لحظه مرگ

حسرت های لحظه مرگ

مرگ DIE

«شما روزی خواهید مرد». شاید این ۴ کلمه، قوی ترین کلماتی هستن که تا حالا به من گفته شده. مهم نیس در طول پستی و بلندی های زندگی چه قدر احساس جاودانگی می کنیم، هممون باید روزی در چشم مرگ که مشخص کننده زندگی خودمونه، خیره شیم. مطمئناً زندگی پیچیده س. یه هدیه س.

اما اگه شما واقعا واسه یه لحظه فکر کنین، به احتمال زیاد در زمان ملاقات با بستر مرگ خود، یکی از این دو احساس رو دارید: پیروزی و یا پشیمونی. حالا خوبیش اینه هر روز، روز بزرگی واسه بهتر زندگی کردنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ هر روز، یه روز عالی واسه تغییر راه زندگی تونه تا راه زندگی خود رو مشخص کنین.

 1. ای کاش خود رو با بقیه مقایسه نمی کردم

تقریبا همه با این مسئله درگیر هستن، اما هیچ رفتاری داغون کننده تر از این نیس. به جای مقایسه خود با دوستان، خونواده، و یا ایده آل ها، ببینین تا چه حد به عنوان یه فرد تغییر کرده اید حتی اگه تغییر شما از دیروز رقم خورده باشه.

 1. ای کاش عمل می کردم و ایده ام رو فقط در ذهنم نگه نمی داشتم

به شما یه راز کوچیک می گویم: هیچ «راه درستی» وجود نداره. خیلی از مردم، واسه خواسته خود هیچ کاری انجام نمی دن چون که فکر می کنند خواسته هاشون با سرعتی که میخوان، اتفاق نمی افتد. پس، اون اتفاق رخ نمی ده. چی بدتر از اینه که هر روز وقتی رو به رویای خود اختصاص بدید و تماشاگر پیشرفت حلزونی اون باشین؟ شما نمی خواهید زندگی تون رو واسه انجام اینجور کارایی تلف کنین. بهتره به ایده های خود ایمان داشته باشین و واسه اجرای اونا تلاش کنین.

 1. ای کاش کنترل سرنوشت خود رو بیشتر در دست می گرفتم

هر کسی که در دور و بر شما هستش، تلاش می کنه تا اون چه شما باید انجام بدین و یا فردی که باید باشین رو به شما دیکته کنه، اما این اتفاق به خاطر این اتفاق می افته که شما به اونا اجازه این کار رو می بدید. هیچ کس به جز خود شما اجازه نداره تا ارزش شما رو تعیین کنه.

شما روزی عمیقا پشیمون می شید اگه زندگی تون رو صرف خوشحالی جهان و دور وبریا تون کنین. در مورد خوشحالی والدین، دوستان و یا کارفرمایان خود نگران نباشین. شما همیشه باید در درجه اول، نگران خود باشین و به این توجه کنین که شما مانند هیچکی نیستین.

 1. ای کاش منتظر نمی ماندم که «از فردا شروع کنم»

بهونه ها فراوون هستن چون که بسیار آسون درست می شن. ما همیشه دلایلی واسه تنبلی و غیرفعال بودن خود پیدا می کنیم. این موضوع علتی شایع واسه تاسف در زمان مرگه. چیزایی که می خواهید فردا به انجام برسونین، با کمترین تلاش می تونستید ۵۰ سال پیش انجام داده باشین.

 1. ای کاش شانس بیشتری داشتم

ترس از رد شدن، مورد محبت قرار نگرفتن و یا حتی ترس از شکست در برابر ترس از مرگ، بی اهمیت شده و بدون دودلی رنگ می بازن. کاری که به دلیل احساس دارای شرایط نبودن واسه اون، به دنبالش نرفتید و یا اون رو رها کردین و یا حتی کار و کاسبی ای که به اون باور داشتین اما به دلیل سنگین بودن مسؤلیتش اون رو شروع نکردید، می تونه واسه شما در مقابل مرگ بی اهمیت شه.

اما یادتون باشه که اگه این کارا رو انجام می دادین، زندگی واسه شما بسیار قشنگ تر می شد. از سقوط نترسین، چون عقاب در حالت سقوط بالاترین درجه میگیره.

 1. ای کاش به راهم ادامه می دادم

حتی اگه شما به اندازه کافی واسه داشتن شانس پردل و جربزه باشین، «شکست» بازم می تونه اتفاق بیفته. بعضی وقتا ترس از شکست، می تونه به پشیمونی بزرگی تبدیل شه. وقتی که شما اجازه می بدید فشار شکست بر علاقه و تلاش شما غلبه کنه، در واقع یعنی شما شکست خوردین. از شکست نترسین و اگه به راهتون ایمان دارین، واسه رسیدن به هدف از هیچ تلاشی دست ورندارید.

این را هم حتما بخوانید :   حلزون از صداوسیما دل نمی کند!

 1. ای کاش به بقیه می گفتم که چه قدر اونا رو دوست دارم

هر کسی می خواد احساس تشکر رو در زندگی خود تجربه کنه و مورد محبت بقیه قرار بگیره، اما تعداد کمی از ما به بقیه می بگیم چه قدر از اونا متشکر هستیم. پس بیشتر ما در به دست آوردن عشق و هدیه دادن اون به آدمایی که به اونا اهمیت می بدیم، موفق نخوایم بود. بهتره همیشه به اونا بگید که دوستشون دارین، قبل از این که خیلی دیر شه.

 1. ای کاش به اون چه که داشتم، راضی بودم

داشتن پول بیشتر، به رسمیت شناختن بیشتر و … . ما همیشه بیشتر از چیزی که داریم، می خواهیم. تعداد بسیار کمی از ما قادر هستیم تا رو راست گامی به عقب ورداریم و تشخیص بدیم چیزی که داریم واسه ما کافیه یا خیر.

همیشه خوبه که از زندگی چیز بیشتری بخواین اما بدونین که در مرحله اول باید قدر اون چه رو داریم، بدونیم.

 1. ای کاش بیشتر مراقب بدنم می بودم

جامعه امروز به ما می گوید: «مراقبت خود باشین». انتخاب سالم در تموم جنبه های زندگی مهمه. نخوردن تنقلات، سیگار نکشیدن و ورزش کردن، ۳ راه بسیار آسون واسه شروع کردنه.

 1. ای کاش بیشتر به بقیه گوش می دادم

هر کسی فکر می کنه تموم مدت حق با اونه و هرکی عقیده داره بعضی وقتا باید نظراتش رو به بقیه تحمیل کنه. بحث و گفت و گو هیچ اشکالی نداره، اما مهم تر از اون، اینه که توانایی گوش دادن رو هم داشته باشیم. خود رو به گوش دادن به بقیه، بدون قضاوت کردن اونا عادت بدید.

 1. ای کاش کینه ای در دلم نگه نمی داشتم

وقتی که کسی به شما صدمه ای می زنه، بسیار ناراحت کننده س و معمولا در این شرایط آدم دچار افسردگی و آزردگی خاطر می شه، به خصوص اگه اون شخص اهمیت زیادی واسه شما داشته باشه. اما یادتون باشه که کینه نگه داشتن در دراز مدت، صدمه بیشتری به شما میزنه.

 1. ای کاش بیشتر سفر می کردم

مردم بیشتر فکر می کنن که «سفر» شامل رفتن به یه کشور خارجی و هزینه کردن چندین هزار دلار پول می شه. اما باید بدونین که شما می تونین در ماشین بشینین، تا شهرهای دور و بر یه ساعت رانندگی کنین و چیزی که قبل از این تجربه نکردین رو کشف کنین. از الان شروع کنین و خودتون رو در خونه زندانی نکنین.

 1. ای کاش بیشتر می خندیدم

شما خودتون رو زیادتر از اندازه جدی نشون می بدید. هممون کار می کنیم و مشکلات خاص زندگی خود رو داریم. یکی از بزرگ ترین تاسف های مردم در زندگی اینه که زندگی رو خیلی جدی می گیرند.

مطمئن باشین، رویدادهای بد حتماً رخ میدن. اما اونا همیشه به اون اندازه که در ذهنمون فکر می کنیم، بد نیستن. زندگی سرگرم کننده تره اگه ما همراه با اون بخندیم؟

 1. ای کاش کارم رو فقط در محل کار انجام می دادم و در خونه واسه اون وقت نمی گذاشتم

آدم ها خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار می کنن تا واسه آنایی که دوست دارن، رفاه جفت و جور کنن. با این حال، بیشتر در صرف زمان واسه عزیزانمون کوتاهی می کنیم. چون که ما زمان بسیاری رو واسه درست کردن کارها در محل کارمون صرف می کنیم و پس از اون هم وقت خود رو در منزل به انجام کارای متفرقه و اداری می گذرونیم.

این را هم حتما بخوانید :   حقیقی: منتظرم یاوری نظر نهایی را درباره انتقالم به پرسپولیس بدهد

یادتون باشه که وقتی می میرید کارتون هنوزم هست، اما صندلی شما در خونواده خالی مونده و شاید بدتر از اون کسی بخواد جای شما رو بگیره. پس بهتره واسه هر موقعیتی به اندازه ارزشش اهمیت بدین و اجازه ندین این اتفاق بیفته.

 1. ای کاش با دوستانم قطع رابطه نمی کردم

از دسترس خارج شدن واسه خیلی از افراد یه امر ساده و طبیعیه، اما بیشتر این کار از این تصور که «اونا با من تماس نمی گیرند، پس دلشون واسه من تنگ نمی شه» ناشی می شه. اگه شما واقعا دلتنگ کسی شید و بدونین که طرف دیگه هم همین احساس رو داره، بسیار حیرت زده میشین و احساس خوبی می کنین.

پس بیایید پیش قدم شید و اولین کسی باشین که تماس می گیرد، نامه می نویسد و یا به ملاقات می رود. با این کار، شما از کاری که کردین خوشحال هستین.

 1. ای کاش از دنیای واقعی دور و برم آگاه تر بودم

باور نمی کنم الان این یکی از بزرگترین نگرانی های مردم درباره بستر مرگشون باشه، اما واسه نسل هزاره این یه پشیمونی بزرگ هستش. ما هر جایی که می رویم همیشه به اینترنت وصل هستیم. این به طور ناخودآگاه ما رو تشویق می کنه تا زیبایی های دور و برمون رو ندیده بگیریم.

بعضی وقتا لازمه از تکنولوژیا جدا شید و به دور و بر و طبیعت دنیا نگاه کنین. مطمئنا از اون چه که پیدا می کنین، نسبت به فضای مجازی بیشتر راضی می شید.

 1. ای کاش اعتماد به نفس بیشتری داشتم

هر کسی شناختی از خود داره، به خصوص آدمایی که بسیار جسور و با اعتماد به نفس به نظر می رسند. یه اشتباه بزرگ که افراد در زندگی می کنن، باور نکردن توانایی هاشونه. این شرم آوره، چون شناخت خود و آزمایش تواناییا، کاری بسیار آسونه. فقط نیاز دارین تا با خود رو راست باشین و ارزش های خود رو تأیید کنین.

 1. ای کاش به بصیرتم اعتماد می کردم

به صدای درونتون گوش کنین. بدیش اینه، خیلی از ما به صدای درون خود توجهی نمی کنیم و بیشتر شکست می خوریم. موارد بسیاری هست که در اون صدای قلب بلنده و به شما می گوید که واقعا چه آرزویی دارین. پس به اون گوش بدید.

 1. ای کاش با افراد بهتری دوست بودم

شما مستقیماً با افراد دور و برتون رابطه دارین و به شکلی با اونا محاصره شده اید. اگه شما با احمق ها هستین، شانس بالایی دارین! که به یکی از اونا تبدیل شید. زیبایی زندگی در اینه که آگاهانه انتخاب کنیم تا زمانمان رو با چه آدمایی و واسه چه کاری صرف کنیم. به دنبال آدمایی باشین که همیشه با رقابت، تشویق، و فشار باعث رشد شما می شن.

 1. ای کاش واسه رسیدن به خواسته ام مقابله می کردم

تعدادی از مردم در رویا پردازی و به تصویر کشیدن ذهنی زندگی خود خوب هستن، اما از عملی کردن یه طرح و به انجام رسوندن اون ترس دارن. این کافی نیس که با صدای بلند و یا بی سر و صدا فقط در سر خود رویا داشته باشیم. شما باید اون ایده رو از ذهن خود خارج کنین و به اون عمل کنین.

ما می تونیم در تموم مبارزات و جنگ هایی که زندگی به ارمغان می آورد نقش داشته باشیم، اما این بدون معنا نیس که نقش منفی داشته باشیم. مطمئنا سخته، اما رسیدن به هر اتفاق با ارزشی این گونه س.

واقعا یه انتخاب ساده س!: مقابله واسه تحقق ایده ها الان و یا داشتن آرزو در لحظات پایانی زندگی. فقط شما می تونید تصمیم بگیرین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دانستنی مگلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *