حسرت دوران مجردی بعد از ازدواج

حسرت دوران مجردی بعد از ازدواج

حسرت روزای مجردی به طور کاملً طبیعیه و ممکنه واسه هرکسی پیش بیاد اما در صورت ازدواج اصولی و موفق اندازه و زمان این حسرت نباید زیاد باشه!

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ پس از به آخر رسیدن دست و جیغ و کل زدنا و برگشت عروس و داماد از ماه عسل، زندگی واقعی شروع می شه. زندگی که معمولاً مثل خیال پردازیا و قصها نیس: مسئولیتا و رقابتای خاص خود رو داره و سازگارشدن اساسی می خواد.

این مسائل در کنار متفاوت بودن زندگی متأهلی و مجردی، بعضی وقتا باعث می شه زن و شوهرا با حسرت به مجردها نگاه کنن و به خود بگن کاش به این زودیا تن به ازدواج نداده بودن و بیشتر مجردی کرده بودن.

این نگاه پر از حسرت، وقتی عمیق تر و پررنگ تره که زن یا شوهر به فکر باشن هول شدن و زود ازدواج کردن و یا مجردی نکرده، متأهل شدن. اگه شما یکی از زوجایی هستین که اینجور احساسی رو در مورد خود و زندگی مشترکتون دارین، در این مطلب می خوایم به شما در مورد علل ، اشتباهات و راه حل کنار اومدن با اون بگیم.

تقریبا همهٔ افراد ازدواج کرده، دوران مجردی و متأهلی خود رو باهم مقایسه می کنن و معمولاً دوران مجردی خود رو با تفریحات، لذتا و آزادیای بیشتر به یاد می یارن؛ اما همه، حتی اونایی که خیلی زود ازدواج کردن، حتما احساس نمی کنن که مجردی نکرده، متأهل شدن. در ادامه به دلایل تجربهٔ این احساس می پردازیم.

واسه ازدواج آماده نبوده اید

بعضی وقتا وقتی ازدواج کردین که هنوز نمی دونستید کی هستین و از زندگی خود چی می خواین.

شما قبل از ازدواج، مسئولیت زیادی نداشتین، ازدواج کردن که با شروع مسئولیتای زیادی مثل پرداخت هزینه هایی مثل اجاره خونه و خرید مایحتاج زندگی، انجام وظایف مربوط به خونه داری مثل پختن شام، شستن لباس و البته شرکت در مهمانیایی که در دوران مجردی، اجباری واسه شرکت در اونا نبود، همراه س، و اینا می تونه شما رو به یاد دوران بی نگرانیٔ مجردی تون بندازه.

انگیزه شما واسه ازدواج مناسب نبوده

وقتی شما به دلایلی مثل نظارتا و سختگیریای والدین، اختلافا و تنشای بین والدین و اعضای خونواده، تصمیم به ازدواج گرفتین؛ یا با موقعیت خوبی روبه رو شده و بدون اینکه به اون علاقه ای داشته باشین، فقط به دلیل ترس از این که ممکنه بهتر از این فرد پیدا نکنین، تن به ازدواج دادین؛ یا وقتی رویای ازدواج در سن خاصی دارین و چون خالی بودن صفحهٔ دوم شناسنامه تون آزارتون می داد، خواستین حتما ازدواج کنین؛ یا وقتی ازدواج کردین تا جای خالی کسی رو پرکنید یا عشقی رو از یاد ببرین؛ مخصوصا وقتی که ازدواج شما برابر رویاهایتون نباشه، ممکنه شما به خودتون بگید کاش واسه ازدواج عجله نکرده بودم.

شما دوستان مجردتان رو می بینین و خود رو با اونا مقایسه می کنین

از نظر شما اونا زندگی هیجان انگیزتر، نگرانیا و نگرانیای کمتر، علاقه مندان و طرفداران و دوستان بیشتر، آزادی، اوقات فراغت، خوش گذرانیا و تفریحات باحال تر، پیشرفتای تحصیلی و شغلی بزرگ تر، قدرت و اختیار اراده کردن بالاتری دارن. شما با خود فکر می کنین دوستان مجردتان دنیا رو تکون میدن.

پولشون رو خرج خودشون و لذت بردن از زندگی خود می کنن؛ بدون اینکه ناچار باشن به آینده و پس انداز فکر کنن. همه اینا، ممکنه این فکر رو به ذهن شما بیاره که اگه متأهل و معتقد به ازدواج خود نبودین، چه لذتایی که نمی بردین.

اشتباهاتی که همسران معمولاً در برابر این احساس مرتکب می شن

فراموش کردن و یا ندیده گرفتن این که شما ازدواج کردین و زندگی متأهلی با زندگی مجردی فرق داره، رو شاید بشه یکی از بزرگ ترین اشتباهات دونست.

در این حالت شما بازم همون زندگی مجردی خود رو ادامه می دین. مثلا شما بدون توجه به مسئولیتای زندگی متأهلی و بدون توافق با همسرتون، با دوستانتون به صورت مجردی قرار مسافرت و ماهیگیری و مهمانی می ذارین؛ یا وقتی با همسرتون جایی هستین اونو تنها گذاشته، با دوستانتون به تفریحات دورهٔ مجردی تون می پردازید.

درواقع شما به طور کاملً فراموش می کنین یه فرد متأهل هستین.

این فراموشی وقتی خطرناک تر می شه که شما در مقابل نگاه همسرتون و یا در حضور بقیه به کس دیگه ای از جنس مقابل توجه نشون می دین و یا در کنار رابطه با همسرتون رابطهٔ دیگری رو به بهونهای جور واجور شروع می کنین.

اشتباه دیگه می تونه فراموش کردن خودتون و خواسته هاتون درحالی که به طور کاملً به مجردی کردن بقیه رشک می برید، باشه. در این حالت شما با نگاه اشتباهی که نسبت به ازدواج دارین، اونو واسه خودتون دست و پاگیرتر ازآن چه هست، می کنین.

درحالی که از تموم خواسته ها و لذتای قبلی خود به دلیل این که فکر می کنین معنی زندگی مشترک همینه، دست می کشید، از درون احساس نارضایتی و باختن و ضرر کردن دارین و همیشه آرزو و اعتراف می کنین که کاش هنوز ازدواج نکرده بودین. در این وضعیت، انتظار اینکه شما از درون آسیب ببینین و منفجر شید، بعید نیس.
چیجوری با این موضوع مواجه شیم:

قبول کنین که دوران مجردی تموم شده و با اون خداحافظی کنین

شاید حق با شما باشه، شما خیلی زود و بدون اینکه معنی زندگی مشترک رو بدونین ازدواج کردین، اما وقتی مسئولیتی مثل ازدواج رو قبول می کنین، نمی تونین بین راه پشیمون شید. به قول معروف ازدواج لباس خریدن نیس که شما وقتی از اون خسته شدید، کنارش بذارین.

حتی اگه دوران مجردی، اون طور که شما تصور می کنین دوران خوشحال و بی نگرانی ای باشه، به هرحال شما اونو گذرونده اید. قبول کردن اینکه زندگی تون وارد مرحله جدیدی شده، اولین قدم واسه کنار اومدن با احساسیه که نسبت به متأهل بودن خود دارین. پس قبول کنین که دوران رفیق بازی، شیطنتای جوونی، از رابطه ای به رابطه دیگه رفتن و توجه نشون دادن یا جلب توجه کردن واسه جنس مقابل، پایان پیدا کرده.

نگاه خود رو اصلاح کنین

بعضی وقتا نگاه شما به زندگی مجردی و متأهلی نیاز به اصلاح شدن داره. معمولاً وقتی افراد متأهل هستن، فکر می کنن مجردها با آزادی، و استقلالی که دارن، فقط به خوش گذرانی و لذت بردن از زندگی مشغول ان و یا به دلیل وقت و فراغت بیشتری که دارن، در حال گذروندن بدون توقف پله های پیشرفت هستن. واقعیت اینه که این موضوع بیشتر به خیال بافی مثل س تا واقعیت.

از طرف دیگه زندگی متأهلی هم از امتیازات و لذتای خاص خود برخورداره؛ مثلا متأهل بودن با احساس تعلق داشتن و امنیت و صمیمیت بیشتری همراه س. شما با ازدواج به عنوان یه بزرگسال بالغ و پخته پذیرفته میشین و ضمن این که صاحب خونه و زندگی میشین، رابطهٔ جنسی سالم تری هم دارین.

پس متأهل بودن به معنی اون نیس که دنیا واسه شما پایان پیدا کرده. خیلی از افراد ازدواج کرده میگن، ازدواج مانعی واسه پیشرفت و لذت بردن از زندگی اونا نبوده و خیلی از آرزوهایی که در دوران مجردی داشتن، بعد از ازدواج اونا تحقق پیدا کرده. مثل خیلی از پیشرفتای تحصیلی و شغلی مخصوصا وقتی که همسر شما تشویق کننده شما باشه، خیلی راحت قابل رسیدنه. علاوه بر این، زن و شوهر راضی از ازدواج خود وقتی بعد از چند سال به داشته های خود نگاه می کنن، از مجردی نکردن خود پشیمون نیستن.

اونا به آرامشی که در کنار همسر و فرزندان خود داشتن فکر می کنن و از این که بهترین و پرانرژی ترین روزای زندگی شون رو صرف سرمایه گذاری واسه بهترین روابط خود و زندگی خودکرده ان، خوشحال ان.

واسه برآورده کردن خواسته هاتون با همسرتون به توافق برسین

درسته که شما ازدواج کردین؛ اما هنوز می تونین بعضی از تفریحات دوران مجردی خود رو داشته باشین. خیلی از تفریحات دوران مجردی شما با همسرتون قابل انجامه. این روش رو امتحان کنین ضمن این که شما و همسرتون می تونین واسه گذروندن زمانایی با دوستانتون و بقیه فعالیتا و لذتایی که در دوران مجردی داشتین به توافق برسین.

این که شما نباید هیچ تفریح و لذت و لحظهٔ خوبی بدون همسرتون داشته باشین، یه باور اشتباهه. شما و همسرتون می تونین بعضی وقتا بدون حضور دیگری همونجوریکه دوست دارین زندگی کنین و لذت ببرین؛ اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این نباید همیشگی شه و یا بیشتر اوقات شما و همسرتون رو در برگیرد، طوریکه به نظر برسه شما و همسرتون باهم تو یه خونه هستین؛ نه این که باهم زندگی کنین.

خیانت ممنوع

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که شروع یه رابطهٔ موازی به هر شکل و در هر سطحی خط قرمز ازدواجه. این که شما بعد از ازدواجتون افراد دیگری رو ببینین که جذابیتای بیشتری از همسر شما دارن و یا شما از اونا خوشتون بیاد، چیز عجیبی نیس؛ اما یکی از ابعاد مهم ازدواج تعهدداشتن نسبت به همسرتانه.

تلاش واسه جلب توجه و توجه نشون دادن به جنس مقابل حتی اگه به صورت نگاه کردن و یا لبخند زدن باشه، می تونه همسر شما رو آزار دهد و ضمن سست کردن بنیان زندگی مشترکتون، باعث شه که بقیه افراد قضاوت مناسبی در مورد شما نداشته باشن. در مورد اغواگری و شیطنت و شروع یه رابطهٔ عاطفی و جنسی که حرفی واسه گفتن نمی مونه.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *