حساسیت غذایی و خارش پوست

حساسیت غذایی و خارش پوست

زن

کسی که به خوراکیا حساسیت داشته باشه، مکنه در پوستش تماشاگر خشکی یا جوش باشه. موسسه Food Allergy Solutionsاذعان داره که حساسیت به غذاها اولین دلیل جوش است. از طرفی اگه شخصی بدلیل عکس العملای آلرژیک دچار اگزما شه هم میشه گفت که خشکی پوستش می تونه به وجود اومده از طریق حساسیتای غذایی باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ به باور موسسه Mayo Clinicجدای از اگزما، خشکی پوست علامت حساسیت غذایی نیس. اما اگه پس از خوردن غذاهای خاصی اینجور نشونه هایی مشاهده کردین خوبه که واسه حساسیت به غذاها تستی انجام بدین.

حساسیتای غذایی

حساسیت غذایی، عکس العمل سیستم ایمنی بدن در برابر پروتئینای خاص غذاییه. به باور Mayo Clinicغذاهایی که خیلی آلرژیک حساب می شن از این قرارند: ماهی، آجیلا، گندم، تخم مرغ، شیر و سویا. مصرف غذایی که به اون حساسیت دارین باعث می شه تا سیستم ایمنی بدنتون با ساخت پادتنایی در برابر پروتئینای غذایی از خودش دفاع کنه. این عمل، باعث می شه تا سلولا هیستامین تولید کرده و باعث بوجود اومدن اینجور نشونه هایی شن.

جوش

به باور موسسه Food Allergy Solutions، حساسیتای غذایی باعث می شن عکس العملایی شیمیایی در بدن اتفاق بیفته که تولید کننده سموم هستن. بدن تلاش می کنه تا از شر چیزی که حساسیت ایجاد کرده و از طرفی از شر سموم خلاص شه، پس بر سیستم ایمنی بدن و از طرفی بر سطح پوست شما فشار وارد میاد.

نتیجه این فشار، افزایش جوش هستش. البته همه جوشا در نتیجه حساسیتای غذایی سبز نمی شن، اما این چیزیه که یه متخصص پوست باید تشخیص بده.

خشکی پوست

خشکی پوست بواسطه حساسیتای غذایی، بدلیل اگزما هستش. اگزما یه مریضی پوستی سخته که به باور Kids Healthعمدتا کودکان رو تحت تاثیر قرار میده. اگزما به شکل برآمدگیای قرمز و کوچکیه که می خارد و وقتی خراش داده شن اشک شما رو در میارن.

هم اینکه اگزما باعث می شه تا پوست به شکل تیکه تیکه در سراسر بدن فوق العاده خشک شه. خشکی پوست بواسطه حساسیت غذایی، با نبود مصرف غذاهای آلرژی زا واسه شما و مرطوب نگاه داشتن پوستتون، برطرف می شه.

علائم دیگه

علائم دیگری که با حساسیتای غذایی همراهند، مشکلات دستگاه گوارش، آسم، و مشکلات تنفسی هستن. مشکلات پوستی دیگری هم که ممکنه ایجاد شن، خارش و کهیره. مشکلات دستگاه گوارش شامل گرفتگی عضلات شکمی، دل آشوبه و گاز معده هستش.

بعضی از مردم که حساسیت غذایی دارن، ممکنه تنگی نفس، تنفس سخت، خس خس، سرفه و درد سینه رو هم تجربه کنن.به گفته mayo clinic مشکلات تنفسی دیگه مثل خارش چشما، احتقان بینی، و خارش گلو هم ممکنه بوجود آید.

توجه

آلرژیای غذایی معمولاً بدلیل علائم مشابه، با نبود تحمل غذایی اشتباه گرفته می شه. نبود تحمل غذایی هم می تونه باعث شعله ور شدن اگزما شه. پس واسه تشخیص درست، با پزشکتون در این مورد مشورت کنین.

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

سرخاب سفیداب سلامت پوست

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *