حرف های زن و شوهری زوج های خوشبخت چگونه است؟

حرف های زن و شوهری زوج های خوشبخت چگونه است؟

حرفای زن و شوهری

مکالمات عادی روزانه بین زن و شوهر شاید در نظر شما بسیار عادی بنظر برسه اما همین مکالمات در تعیین کیفیت زندگی زناشویی بسیار اثربخشه، شما و همسرتون در طول روز درباره چی چیزایی صحبت میکنین؟

تو یه تحقیق مشخص شد که افراد وقتی درمورد موضوعات پرمفهوم حرف می زنند بسیار خوشحال تر از وقتی هستن که گفتگوهای روزمره انجام میدن.

به نقل از سایت مردمون؛ این تحقیق روی ۷۹ دانشجو انجام شد و مکالمات اونا ضبط شده و بوسیله محققان بررسی شد که در اون گفتگوهای روزمره درمورد غذا و آب وهوا رو با بحث های پرمفهوم درمورد فلسفه، تحصیلات و مذهب جدا کردن.

شرکت کنندگانی که بیشترین رضایت رو گزارش دادن، فقط ۱۰ درصد از گفتگوهای خود رو صرف مکالمات عادی روزمره می کردن درحالیکه مکالمات ۳/۲۸ درصد از ناراضی ترین و ناراحت ترین شرکت کنندگان دور موضوعات عادی بوده.

این تحقیق هنوز در حال پیگیریه و محققان در حال بررسی هستن که این مسئله باعث راضی و خوشحال بودن افراد شده که می تونن عمیق حرف بزنن یا به خاطر این عمیق حرف می زنند که آدمایی خوشحال هستن.

از بین موضوعات مختلفی که زوج ها معمولاً درمورد اون حرف می زنند، ۹ مورد رو انتخاب کرده ایم که باور داریم ازجمله موضوعات مورد بحث زوجای خوشبخت است.

  1. لحظات خاطره برانگیز.

اگه نتونین درمورد لحظات و اتفاقات شرم بیاری که مثلاً در دوران دبیرستان با دوست تون تجربه کردین با همسرتون حرف بزنین، با چه کس دیگه ای می تونی؟ اگه تا امروز این کار رو نکرده اید، از حرف زدن درمورد این موضوعات خجالت نکشید. شاید همسرتون هم به زبون آید و از اینکه اون خاطراتی باحال داشته، متعجب شید.

  1. دیدگاه سیاسی.

درمورد سیاست روز کشور چیجوری فکر می کنین؟ لازم نیس دیدگاه هاتون برابر باشه. یه رابطه خوب این امکان رو جفت و جور می کنه که هر دو طرف درمورد عقاید و دیدگاه های خود به آزادی و بدون این طرفشون موضوع رو به خود بگیره، حرف بزنن.

  1. ترس ها و ناامنی ها.

منظورمون از ترس، ترس شما از سوسک یا موش نیس. منظورمون چیزهاییه که نگرانتان می کنه؛ چیزایی که دوست دارین در خودتون بهتر کنین. ممکنه مورد قضاوت قرار گیرید اما این احتمال هم هست که درکتون کنه.

  1. کودکی.

از همسرتون سوال کنین وقتی بچه بوده چه شکلی بوده؟ راحت دوست پیدا می کرده؟ چه بازی هایی رو دوست داشته؟ در مدرسه مشکلی نداشته؟ خاطرات دوران کودکی موضوعات جالبی واسه گفتگو هستن اما می تونه کمکتون کنه بفهمین همسرتون چیجوری امروز به شخصیتی که هست تبدیل شده.

  1. روابط گذشته.

این موضوع بسیار حساسه چون هیچکی دوست نداره درمورد عشق های قبلی همسر خود چیزی بشنوه. اما با تمرین کافی، زوج ها می تونن یاد بگیرن چیجوری درمورد روابط گذشته خود حرف بزنن که بدون ایجاد حس حسادت طرف مقابل، چگونگی و دلیل به آخر رسیدن روابط قبلی خود رو توضیح بدن.

  1. زندگی خانوادگی.

دونستن چگونگی بزرگ شدن همسرتون و روابط اون رو پدرومادر و خونواده اش واسه درک رفتار امروز اون در مقابل اونا لازمه. اگه می خواهید رابطه تون با اون ادامه دار باشه، دونستن چگونگی کنار اومدن اون با خونواده اش کمک بسیاری به شما می کنه. به چه دلیل به آبجی خود نزدیک تر از برادرشه؟ به چه دلیل به نظر می رسد از دست مادر خود عصبانیه؟ چیجوری در میهمانی ها و دورهمی های خانوادگی شرکت می کنه؟

  1. اتفاقات روز.

بخاطر طغیان جریان اطلاعات، تقریباً شدنی نیس که درمورد همه اتفاقاتی که دور و برمون می افتد، آگاهی پیدا کنیم. اینجاس که کار گروهی وارد میدون می شه: از همسرتون درمورد علایقش سوال کنین، اقتصاد یا سیاست، و ببینین می تونید چیزی از اون یاد بگیرین یا نه. شاید بتونین علاقه اون به اخبار علمی یا امور بین المللی رو جلب کنین، کسی چه می دونه؟

  1. تلویزیون و فیلم.

شاید درمقابسه با سیاست و ترس های شخصی، حرف زدن درمورد تفریح و سرگرمی کمی سطحی به نظر برسه اما حرف زدن درمورد فیلم هم جزء موضوعات عمیق دسته بندی می شه، البته به شرط اینکه درمورد شخصیت ها و طرح و موضوع داستان صحبت شه.

  1. آینده.

لازمه سوال کنیم که چیزی از آینده ترسناک تر هست یا نه؟ بااینکه نمی بگیم به طرفتون فشار بیارین درمورد برنامه های خود با شما در آینده مثلاً واسه ازدواج یا بچه دار شدن حرف بزنه، اما باور داریم که باید درمورد اهداف، آرزوها و آرزو های اون بدونین.

چی اون رو به سمت موفقیت می کشوند؟ در پنج سال آینده خود رو در چه جایگاهی می بیند؟ کسی که خواهان رشد و پیشرفته و از نامعلوم های پیش روی خود ترسی نداره، مطمئناً شایسته شماس.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

خوشبختی زناشویی مردمون

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *