حرف زدن در رابطه زناشویی

حرف زدن در رابطه زناشویی

خیلی از زوجهای جوون به دلیل نبود آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره چگونگی برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستن، که بدیش اینه این مشکلات در بعضی از موارد تبدیل به بحرانای خانوادگی می گرد که آثار اون در معضلاتی مثل افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. میشه دید . با هدف پیش گیری از ایجاد این جور مشکلات و با احترام به حریم خونواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوون و کمک به بهتر شدن واستحکام روابط همسران مبادرت به جفت و جور و ارائه مطلب زیر پرداختیم.

رایج ترین مشکل جنسی بین زوج های خوشبخت چیه؟ چیزی نیس جز عامل “کافی نبودن” .

زوج ها معمولا در زندگی های زناشویی که محکوم با شدت و تکرار رابطه جنسیه سردرگم می شن. اما به نظر دکتر کیمبرلی شارکی دکتر جنسی این یه خبر خوبه. واقعیت اینه که، “مسائل جنسی در زندگی های زناشویی خوب و موفق معمولا قابل حل هستن.” اما باید در مورد رابطه جنسی با همسرتون صحبت کنین. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که واسه حرف زدن در این رابطه با همسرتون کمکتون می کنه.

۱. هیچوقت در تختخواب موضوع رو به میان نکشید

درست قبل و بعد از رابطه جنسی، اصلا زمان خوبی واسه بررسی اشتباهات و کارکرد جنسیتون نیس. دکتر شارکی می گوید، “در این زمان هممون بیشتر از زمان های دیگه آسیب پذیر هستیم.” علاوه بر این، اتاق خوابتون و مخصوصا تختخوابتان، باید محل آرامش شما باشه نه محلی واسه ایراد نارضایتی ها. باید محلی دلپذیر اما خنثی واسه این منظور پیدا کنین، مثل یه رستوران یا کافی شاپ که به اندازه کافی واسه ریلکس کردن عاشقونه و آرامش بخش باشه.

۲. واسه حرف زدن برنامه بریزین

درسته که می تونید در همون لحظه هم حرف بزنین اما الان شاید وقتش نباشه. اگه بی مهابا حرف بزنین، ممکنه باعث شه همسرتون حالت دفاعی بگیره. از قبل به اون بگید که می خواهید با اون حرف بزنین تا هر دو شما فرصت کافی واسه فکر کردن به چیزی که می خواهید بگید در اختیار داشته باشین.

۳. با عشق و علاقه به تشنگی و شور روابط جنسیتون در روزای اول ازدواج نگاه کنین

بعضی وقتا اوقات سهیم شدن تو یه حس نوستالژی از چیزی که قبلا انجام می دادین واسه اینکه بتونین آزادانه در مورد رابطه جنسی با هم حرف بزنین هدایتتان می کنه. می تونید بگید، ” اون موقع ها رو یادت هست که ساعت ها فقط همدیگه رو می بوسیدیم؟ ” یا ” وقت هایی که بغلم می کردی واقعا همش لذت می شدم.”

۴. بدونین که اون خود به خود نمی دونه که چیجوری باید به شما لذت بده

این روزا کمتر مردی هست که راه و رسم عشق بازی با همسرش رو بلد نباشه اما همیشه هم اینطور نیس. مشکل اینجاس که کارایی که قبلا براتون لذت بخش بودن ممکنه الان دیگه تاثیر نداشته باشن. دلیل اون می تونه بچه دار شدن یا بالاتر رفتن سنتون باشه. اگه خودتون به اون نگید که چه می خواهید، اون از کجا باید بفهمه؟

۵. در مورد چیزی که می خواهید رک و راست باشین

اگه ندونین چه چیز شور و میل جنسی شما رو تحریک می کنه به هیچ وجه نمی تونی اون رو به همسرتون حالی کنین. اگه قبلا یه راست وارد تختخواب می شدید و سر کار اصلی می رفتید ولی الان احساس می کنین دوست دارین وقت بیشتری رو صرف عشق بازی کنین باید این رو به همسرتون بگید. اگه یه قسمت خاص از بدنتون دیگه مثل قبل محل خوبی واسه تحریک شدن نیس باید اون رو به اطلاع اون برسونین.

۶. سرزنش یا تحقیرش نکنین

واسه اینکه به چیزی که می خواهید برسین لازم نیس بدجنس شید. با پذیرش ذهنی شروع کنین. این یعنی فرض کنین که همسرتون دوست داره بیشترین لذت ها رو به شما بده. پس به جای اینکه بگید، “باید درمورد روابط جنسی مسخره ای که داریم با هم حرف بزنیم:، بگید، “می دونم دوست داری من از رابطه مون لذت ببرم اما می خوام توئم لذت ببری به خاطر همین دوست دارم صحبت کنیم تا ببینیم چیجوری می تونیم هر دو لذت ببریم.”

۷. موضوع رو به خودتون برگردونین

زاویه صحبت رو طوری تغییر بدید که انگار موضوع درمورد شماس. مثلا بگید، “به این ربطی نداره که تو چه کاری رو اشتباه انجام میدی، موضوع اینکه که من چی دوست دارم.” پس به جای اینکه بگید، “هیچوقت به اندازه کافی با من عشق بازی نمی کنی” بگید، “دوست دارم قبل اینکه سراغ کار اصلی بریم کمی ناز و نوازشم کنی.”

۸. به ایما و اشاره های غیرکلامی خودتون دقت کنین

شاید در کلماتی که به کار می برید دقت کنین که به هیچ وجه فرد همسرتون رو مقصر نکنین اما زبون اندامتون چیجوری؟ زبون اندامتون هم راهی واسه بیان احساستانه! تلاش کنین تا می تونید آروم باشین و بدون عصبانیت و خستگی حرف بزنین. چند نفس عمیق بکشین، دقت کنین که دست به سینه نباشین و موقع حرف زدن نزدیک اون بشینین.

۹. در ذهنتون راه حل داشته باشین و از ایده های اون هم استقبال کنین

رسیدن به خواسته ها و نیازاتون درسته اما باید به حرف های اون هم گوش بدین. اولویت های اون هم ممکنه تغییر کرده باشه و نصف سهم لذت بردن از رابطه جنسی رو دوش شماس. با اون همفکری کنین و بهترین زمان ها رو واسه رابطه جنسی مشخص کنین. شاید هم بد نباشه با هم واسه مشاوره برید. مشاورین می تونن راه های بسیار خوبی واسه برگردوندن شور و عشق قدیم به زندگیتون به شما پیشنهاد کنن.

۱۰. یادتون باشه این صحبت یه طرفه نیس

حرف زدن در مورد زندگی جنسیتون چیزی نیس که یه بار در طول زندگیتون در مورد اون حرف بزنین. این بحثی همیشگیه. بعضی از زوج ها به طور منظم جلساتی رو با هم به حرف زدن درمورد مسائل دیگه زندگی مثل برنامه های مالی و برنامه های مربوط به بچه هاشون اختصاص میدن. به چه دلیل نباید وقتی رو هم واسه حرف زدن در مورد زندگی جنسیتون اختصاص بدید؟

مشکل نعوظ در مردان چیه؟ + راه های درمان اون

سلامت روانی و کیفیت زندگی زناشویی (جنسی)

سلامت نیوز مشکلات جنسی

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *