حراج بزرگ‌ ترین ناو آبی-خاکی روسیه + عکس

حراج بزرگ‌ ترین ناو آبی-خاکی روسیه + عکس

گزارشای رسیده نشون میده نیروی دریایی روسیه خود رو واسه مزایده یکی از بزرگ ترین ناوهای تهاجمی آبی خاکی خود جهت اسقاط کردن آماده کرده چون هزینه های مدرن کردن این ناوچه روسی بسیار بالا برآورد شده.

براساس این خبر، عملیاتای گسترده تهاجم دریایی که قرار بوده این ناو عملی کنه، هیچ وقت اتفاق نیفتادن.

 

یه منبع خبری در نیروی دریایی روسیه در این باره به روزنامه «ایزوستیا» اعلام کرده: مدرن کردن این ناو آبی خاکی به نام «میتروفان موسکالنکو» با در نظر گرفتن دلایل اقتصادی غیر عملیه؛ این ناو در عین حال از نظر فیزیکی و اصولی قدیمیه و هزینه مدرن کردن اون برابره با ساخت دست کم دو کشتی توپخانه ایه.

 

این منبع خبری آگاه در نیروی دریایی روسیه هم اینکه گفته: هم اینکه ضرورت به کار گیری این ناو از لحاظ هدف دار هم جای سوال داره چون روسیه هیچ برنامه ای واسه پیاده کردن نظامیان دریایی خود در هیچ جایی نداره.

 

در ادامه این خبر آمده که هر کدوم از این ناوها قادر به تامین خدمات حمل و نقل دریایی و خشکی واسه ۵۰ تانک و یا ۸۰ خودروی زرهی و یا ۱۲۰ کامیون و هم اینکه ۵۰۰ تنفگدار دریایی هستن؛ این کشتیای جنگی هم اینکه می تونن ۴ بالگرد جنگی و ترابری مدل « Ka-29»، موشکای دفاع هوایی و سیستمای شلیکای موشکی رو واسه پشتیبانی از عملیاتای زمینی حمل کنن.

«آندره فرولوف» کارشناس نیروی دریایی روسیه اعلام کرده که تموم ناوهای آبی خاکی روسیه در دوران شوروی ساخته شدن و دیگه کارآیی ندارن و تا دهه آینده، تموم این ناوها شاید اسقاط می شن.

 

براساس اعلام این کارشناس روسی، با اینحال ناوها، توانایی نیروی دریایی روسیه واسه انجام عملیاتای گسترده تهاجمی دریایی در بیرون مرز کشور به طور جدی محدود می شه.

این شبکه تلویزیونی در ادامه آورده که یه سری از ۶ ناو مدرن بزرگ موسوم به « Ivan Gren» در حال جانشین شدن با ناوهای قدیمی ساخت شوروی و از جمله ناو مدل « میتروفان موسکالنکو» هستن.

اولین سری این ناوها در تاریخ ۱۸ ماه مه سال ۲۰۱۲ میلادی وارد دریا شد و انتظار میره که سال آینده میلادی وارد نیروی دریایی روسیه شه.

 

در آخر این خبر آمده که روسیه به خاطر تسریع مدرن کردن نیروی دریایی خود دستور تحویل دو ناو هواپیمابر کلاس «میسترال» ساخت فرانسه رو که توانایی حمل بالگرد داره، صادر کرده و آماده ساخت دو کارخانه کشتی سازی روسی دیگه هم می شه.

روسیه

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *