حذف ۴.۵ میلیون ایرانی از لیست پرداخت یارانه

حذف ۴.۵ میلیون ایرانی از لیست پرداخت یارانه

پول

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا ، دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: قبل از حذف بعضی اقشار از سیستم دریافت یارانه نقدی ۷۴.۵ میلیون نفر یارانه می گرفتن، اما این رقم الان به ۷۰ میلیون نفر کم شده.

محمدرضا فرزین ، درباره این که بازم تعداد دریافت کننده یارانه کاهش پیدا می کنه؟ گفت: ما الان در حال بررسی این موضوع هستیم.

ایشون با اشاره به این که بخشی از افراد حذف شده از فهرست دریافت کنندگان یارانه، ایرانیانی هستن که در بیرون مرز کشور زندگی می کنن، درباره چگونگی شناسایی افراد دارای تمکن مالی گفت: به هر حال ما از خیلی پایگاه های اطلاعاتی استفاده کردیم و نظام مشخصی واسه شناسایی این افراد داریم.

رییس هیات عامل صندوق پیشرفت ملی هم اینکه درباره اظهارات گذشته رییس کل بانک مرکزی مبنی بر امکان تخصیص منابع این صندوق به افزایش سرمایه بانکای دولتی توضیحاتی نشون داد.

ایشون با اشاره به این که اون چیزی که رییس کل بانک مرکزی مطرح کرده، مربوط به یکی از بندهای مصوبات هیات امنای صندوق پیشرفت ملیه، گفت: در این مصوبه اومده صندوق پیشرفت ملی می تونه تسهیلاتی رو به بانکای دولتی تخصیص دهد که اونا این تسهیلات رو در اختیار بخش خصوصی بذارن، اما اگه از این محل سودی بدست اومد، بانکا می تونن اون سود رو به افزایش سرمایه خود تبدیل کنن.

اون با تاکید بر این که این موضوع ارتباطی با تسهیلات صندوق پیشرفت ملی نداره، اضافه کرد: ما به دنبال این نیستیم که منابع خود رو واسه افزایش سرمایه به بانکای دولتی اختصاص بدیم.

فرزین اعلام کرد: به نظر می رسه استناد رییس کل بانک مرکزی به همین بند از مصوبه هیات امنا بوده.

ایسنا

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *