حذف کنکور کارشناسی در کلیه رشته‌ ها دانشگاه آزاد

حذف کنکور کارشناسی در کلیه رشته‌ ها دانشگاه آزاد

خبرگزاری ایسنا: رییس دانشگاه آزاد از اعلام آمادگی دانشگاه واسه حذف کنکور در ۱۰۰ درصد رشته های کارشناسی این دانشگاه خبر داد.

 

فرهاد دانشجو در حاشیه تشکیل «نذر بزرگ دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز در مجتمع پیامبر بزرگ» با بیان اینکه دانشگاه آزاد آمادگی خود رو واسه حذف کنکور در رشته های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته اعلام کرده، اعلام کرد: دانشگاه آزاد آمادگی داره از بهمن ماه دانشجوی بدون کنکور کارشناسی جذب کنه ولی باید منتظر ارسال مجوز از طرف وزارت علوم باشیم.

ایشون با اشاره به طرح پیشنهاد حذف کنکور واسه رشته های دانشگاه آزاد در کارگروه ماده چهار کنکور، گفت: کارگروه با حذف آزمون در حدود ۷۰ – ۸۰ درصد رشته ها موافقت داره، ولی هنوز چیزی به ما اعلام نکرده ان.

رییس دانشگاه آزاد اضافه کرد: کارگروه تقریبا با حذف کنکور واسه ۳۰۰۰ رشته محل موافقت کرده، ولی هنوز کتبا چیزی اعلام نشده.

دانشجو با بیان اینکه با وجود ظرفیت سازی در خیلی از دانشگاه ها، الان ظرفیت بیشتر از تقاضاست، گفت: بر این پایه صندلی خالی زیادی در دانشگاه آزاد هست. پس می توان حذف کنکور رو در دوره های کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته اجرا کرد. البته رشته های پرطرفداری وجود دارن که واسه پذیرش دانشجو در اونا باید راهکارهای دیگری اندیشید.

ایشون اضافه کرد: در صورت حذف کنکور، می توان براساس ساختار های طراحی شده، دانشجو قبول کرد.

دانشجو در آخر با بیان اینکه ۹۰ درصد دانشجویان در سال ۹۱ به صورت بومی قبول شده ان، اعلام کرد: بر این پایه سیاستی اعمال شده که انتخاب رشته دانشجویان به سمتی هدایت شه تا داوطلبان در محل زندگی خود پذیرفته شن.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *