حذف ناگهانی برخی متقاضیان مسکن مهر

حذف ناگهانی برخی متقاضیان مسکن مهر

در حالی که دولت اول اعلام کرده بود، متقاضیانی که تا قبل از سال ۸۴ سندی به نام اونا زده شده باشه، می تونن مسکن مهر دریافت کنن اما حالا و در زمان تحویل واحدها به اونا اعلام شده که حذف شدن.

در اول اجرای طرح مسکن مهر، واسه ثبت نام شرایط خاصی از طرف دولت اعلام شد که براین پایه متاهل بودن، نبود دریافت زمین و تسهیلات دولتی از سال۵۷ و نداشتن سند مالکیت از سال ۸۴ تا الان جزو شرایط اصلی بود.

 

کنار این شرایط، خواهندگان در شهر تهران باید سابقه ۵ سال سکونت رو تو تهران داشته باشن تا بتونن از مسکن مهر شهرهای جدید دور و بر تهران استفاده کنن اما در اول ثبت نام مسکن مهر، مدارکی که ثابت می کرد خواهندگان شرایط مسکن مهر رو دارن خیلی راحت با جعل یه اجاره نامه قابل دسترس بود و تعداد زیادی تونستن با جعل مدارک، واسه مسکن مهر ثبت نام کنن.

آخرسر دولت در سال جاری اعلام کرد که اجاره نامه رو واسه گرفتن شرایط ۵ سال سکونت قبول نداره و باید مدارک از جمله شناسنامه بچه واسه اثبات سکونت به شرکتای عمران شهرهای جدید ارائه شه که با اجرای این طرح قسمت بزرگی از خواهندگان در آستانه تحویل واحدها حذف شدن اما  یکی دیگه از شرایط مسکن مهر هم در آستانه تحویل واحدها تغییر کرده.

براساس این گزارش، به نام بودن سند مالکیت که در اول تا قبل از سال ۸۴ واسه واجدین شرایط مسکن مهر بلامانع اعلام شده بود الان واسه واجدین شرایط ورداشته شده و در واقع این دسته از خواهندگان نمی تونن مسکن مهر دریافت کنن و فرم اونا قرمز شده.

این در حالیه که مدت خیلی از واریز پول این افراد میگذره و تا الان هم هیچ اخطاری به اونا داده نشده بود و این موضوع در روزای گذشته موجب پریشونی و گیجی تعداد خیلی از خواهندگان شده.

این دسته از خواهندگان که در این سالها معامله مسکن یا ساختمون نداشتن با مراجعه به شرکتای عمران و یا تعاونیا واسه مسکن مهر ثبت نام کردن و حتی بعضی از آدما که هنوز در اون زمان دارای شرایط نشده بودن هم با معرفی این آدما به جای خود تلاش کردن که از شرایط مسکن مهر استفاده کنن.

فرم قرمز خواهندگان در زمان تحویل مسکن مهر

پس از گذشت حدود ۳ سال از طرح مسکن مهر و واریز پول بوسیله خواهندگان، حالا دولت به اونا اعلام کرده که اگه سندی به نام اونا زده شده باشه نمی تونن آپارتمانی دریافت کنن، پس باید پول خود رو پس بگیرن و فرم اونا قرمز شده.

در واقع دولت چراغ خاموش در حال حذف بخشی از خواهندگان مسکن مهره که در طول این مدت هیچ گونه اخطاری در این مورد دریافت نکرده بودن و حالا که زمان تحویل آپارتمانای مسکن مهره از این طرح کنار گذاشته شدن.

یکی از این خواهندگان در این باره به مهر گفت: در اول به ما گفتن که اگه سندی قبل از سال ۸۴ به نام شما باشه مشکلی واسه دریافت مسکن مهر ندارین اما الان فرم ما قرمز شده و می گن مسکن به شما تعلق نمی گیره.

ایشون اضافه کرد: سئوال من اینه که واقعا در طول این مدت شرایط ما رو چک نکرده بودن که الان در مراحل پایانی به این نتیجه رسیدن.

این تقاضا کننده گفت: در این مدت قیمت مسکن زیاد شده اما پول ما در اختیار دولت بود و با اون مسکن می ساخت و الان که زمان تحویل واحدها هستش تصمیم گرفته که ما رو حذف کنه.

خبرآنلاین

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *