حذف اینترنت دایل آپ (dial up) از کشور!

حذف اینترنت دایل آپ (dial up) از کشور!

معاون ارسال پروانه رگولاتوری از حذف دایل آپ و تولد اپراتورهای مجازی با راه اندازی اپراتور چهارم خبر داد و گفت: قدم بعدی پس از تصویب رومینگ شبکه ها در کمیسیون تنظیم مقررات و راه اندازی اپراتور سوم، تعریف اپراتورهای مجازیه.

موضوعاتی از جمله امکان انحصار بازار از طرف اپراتور چهارم، ضرورت ورود اپراتورهای مجازی گوشی موبایل از محورهای گفت وگوی تفصیلی فارس با لطف الله سبوحی معاون بررسیای فنی و ارسال پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوییه که ایشون با تاکید بر اینکه شبکه فیبر نوری باعث حذف دیگه فعالان این بازار نمیشه، گفت: با این شبکه دیگه کسی به اینترنت دایل آپ نیاز نداره.

لطف الله سبوحی در گفت وگو با فارس در مورد اینکه تدوین پروانه اپراتور چهارم در چه مرحله ای قرار داره، گفت: مصوبه اپراتور چهارم از هیئت دولت رسیده و در کمیسیون تنظیم مقررات در حال طرحه.

ایشون اضافه کرد: کلیات پروانه در کمیسیون تنظیم مقررات مطرح شده و ان شاء الله پس از پایانی شدن و تصوب اون در کمیسیون، باقی کارا انجام می شه.

* کمترین مزییا اپراتور چهارم حذف اینترنت دایل آپه

سبوحی گفت: البته اگه فکر کنیم این شبکه به خونه ها میاد و پس از اون دیگه کسی نیاز نداره به روش دایل آپ سرویس اینترنت بگیره، درسته.

: منطقی نیس که بگم همه روی دایل آپ (dial up) بمونن، چون یه ISP ور شکست می شه و این دلیل منطقی ای واسه اینکه ما کار پیشرفت ای انجام ندیم، نیس.

ایشون در مورد اینکه “وقتی یه شبکه تموم چیزی که افراد یه خونواده نیاز داشتن باشن، از جمله فیلم، بازی، اینترنت و چیزای دیگه ای به جز اینا رو به صورت یه جا داشته باشه، دلیلی وجود نداره که یه مشترک واسه دریافت تک تک این موارد به صورت جداگونه اقدام کنه “، گفت: مثلا در سرویس ADSL، بستر انتقال خط تلفنه و مشتری سرویس دهنده رو انتخاب می کنه؛ در شبکه فیبر نوری، خط تلفن جانشین فیبر نوری می شه، اما بازم مشترک سرویس دهنده رو انتخاب می کنه.

سبوحی ادامه داد: اینطوری قدرت انتخاب مشترک بیشتر می شه و این شبکه هم باعث حذف کسی نمیشه.

معاون رگولاتوری گفت: هم اینکه ممکنه شبکه فیبر نوری اونقدر نیاز به اطلاعات رو در مبنای داخلی تأمین کنه که نیاز کاربر به اینترنت خیلی کم شه.

ایشون توضیح داد: کاربران در اینترنت بیشتر قصد به کار گیری منابع داخلی رو دارن و اگه از بسترای جور واجور دسترسی به منابع داخلی ایجاد شه، نیاز به اینترنت کم می شه.

منبع: asriran.com

جمع آوری: آلامتو

 

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *