حد و مرز گفتن رازهای پیش از ازدواج

حد و مرز گفتن رازهای پیش از ازدواج

رازای قبل از ازدواج

در زندگی هر دختر و پسری مسائلی هست که ممکنه گفتنش هنگام ازدواج مشکل ساز باشه. بعضی وقتا آدما به دلیل ترس از دست دادن طرف مقابل بعضی مسائل رو بیان نمی کنن و بدون اینکه به عاقبت نگفتن این حقایق فکر کنن، تصمیم به ازدواج می گیرند.

رازهای خطرناک قبل از ازدواج

مریضی های مخفی شده

مسئله ی مهم دیگری که ممکنه ادما از گفتنش ترس داشته باشن، بیماریه. آدمایی که با صداقت تموم مسائل رو در مورد سلامتی و یا نبود سلامتی خود بیان می کنن، می تونن اعتماد طرف مقابل رو نسبت به خود جلب کرده و حتی به اون فرصت بدن اون هم اگه دچار مشکل و یا مریضی خاصیه بتونه خیلی راحت اون رو بگه. درسته این احتمال هست طرف مقابل پا پس بکشه اما ازدواجی که با مخفی کردن اینجور مسئله ی مهمی شکل بگیره دووم چندانی نخواد داشت.

خلق وخوی نگفته

شخصیت و رفتار دختر و پسر هم مورد دیگه ایه که احتمال داره از دید طرف مقابل مخفی بمونه. بسیاری افراد در جلسه خواستگاری واقعا اون کسی نیستن که نشون میدن. این افراد واسه جلب رضایت، مثل بازیگری توانا طوری رفتار می کنن که به طور کامل خود رو فرد ایده آل طرف مقابل نشون بدن. اما پس از گذشت زمان رفتارها و شخصیت واقعی اونا رو می شه. چون که حتی یه بازیگر ماهر هم روزی از نقش بازی کردن خسته می شه.

جیب های خالی

بعضی وقتا آدما به خصوص پسرها مشکلات مالی خود رو از خونواده ی همسر آینده شون مخفی می کنن. این مسئله به خصوص واسه آدمایی اتفاق می افتد که از شرایط مالی شباهت بهره مند نیستن. اونا از ترس اینکه طرف مقابل رو از دست بدن وضع مالی خود رو بهتر از اون چیزی که هست نشون میدن و تا وقتی که زندگی مشترک خود رو شروع نکرده ان، تلاش می کنن هر ترفندی رو در پیش گیرند تا رازشون معلوم نشه.

شاید اینجور آدمایی بتونن به کسی که واسه رسیدن به اون تلاش می کنن، برسن اما مطمئنا پس از ازدواج که شرایط واقعی واسه طرف مقابل رو شه، زندگی دچار مشکل می شه.

ناگفته های خطرناک

مواردی که نام بردیم بعضی وقتا جزو ناگفته های رابطه و ازدواج هستن و به خودی خود می تونن باعث پریشونی در روابط، از بین رفتن اعتماد و بهم خوردن ازدواج شن. اما موارد دیگری هم هستن که به شکل خطرناکی، معلوم شدن اونا می تونه جدایی رو به همراه داشته باشه.

مواردی که اصطلاح فقهی اش می شه تدلیس و در بیان خودمون، گنجشک رو رنگ کردن و جای قناری جا زدنه. ازدواج قبلی، بیماریای مهم و معلولیتای مخفی، اعتیاد، مشکلات روانی و… از جمله مسائلی هستن که ممکنه هر ازدواجی رو بهم بزنن.

خونه ای که براساس های دروغ و نقش و نقاب ساخته شه، لرزانه و احتمال فروریختن اون بسیاره. صداقت مهمترین مسئله ای ست که هر فرد واسه شروع زندگی مشترک باید به اون توجه داشته باشه. آدم های صادق، اعتقادات قلبی عمیقی دارن که در گفتار و رفتارشون پیداست و البته تحقیق هم مسئله ی مهمیه که باید اون رو در بین انتخاب مورد توجه داشت.

بسیاری افراد در جلسه خواستگاری واقعا اون کسی نیستن که نشون میدن. این افراد واسه جلب رضایت، مثل بازیگری توانا طوری رفتار می کنن که به طور کامل خود رو فرد ایده آل طرف مقابل نشون بدن. اما پس از گذشت زمان رفتارها و شخصیت واقعی اونا رو می شه

مواردی که میشه نگفت

در کنار همه این موارد، مسائلی هم هستن که می تونین درباره اونا سکوت کنین و با همسر آینده تون مطرح نسازید. این موارد عبارتند از:

  • اشتباهاتی که در گذشته انجام دادین و اونا رو جبران کردین و دیگه تاثیری در زندگی تون ندارن و مطمئنید دیگه معلوم نمی شن.
  • گناهانی که مرتکب شدین و توبه کردین و بین شما و خدایتان بوده.
  • اختلافات و مشکلاتی که در خونواده شما هست و تاثیری در زندگی مشترک تون نخواد داشت.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

ازدواج بازنشر تبیان

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *