به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ محققان حالا باور دارن که ما نمی تونیم بیشتر از ۱۲۵ سال در این دنیا زندگی کنیم. از شروع قرن ۱۹ میلادی، امید به زندگی با در نظر گرفتن مواردی مانند افزایش بهداشت عمومی، ظهور رژیمای غذایی، داروها و شرایط محیطی همیشه روند افزایشی داشته. آدمایی که امروزه به دنیا میان، می تونن به صورت میانگین ۸۰ سال در این دنیا زندگی کنن. این در حالیه که رقم اعلام شده در قرن ۱۹ میلادی، تنها ۵۰ سال بود.

از سال ۱۹۷۰ هم بیشترین عمر در دنیا زیاد شده. براساس پژوهشای انجام گرفته، این روند تا جای مشخصی زیاد میشه. ما حالا به مرحله ای رسیدیم که دیگه بیشتر از اون نمیشه زندگی کرد. محققان کالج دارویی «آلبرت انیشتین» در نیویورک، باور دارن که امکان زندگی بیشتر از پیرترین افراد حال حاضر دنیا وجود نداره.

یافته های اونا تو یه ژورنال معتبر منتشر شده. اونا به بیشترین سن مرگ گزارش شده از پایگاه داده بین المللی طول عمر استناد کردن. محققان بین سالهای ۱۹۶۸ تا ۲۰۰۶ میلادی روی آدمایی از کشورای فرانسه، ژاپن و بریتانیا که بیشتر از ۱۱۰ سال یا بیشتر عمر کردن، متمرکز شدن.

سن مرگ این افراد بین دهه ۷۰ تا ۹۰ میلادی به سرعت زیاد شد، اما در سال ۱۹۹۵ به سقف خود رسید و نشون داد که این روند بیشتر از این قابل افزایش نیس.

در سال ۱۹۹۷، زنی فرانسوی به نام «ژانه کالمِنت» در سن ۱۲۲ سالگی درگذشت و بیشترین عمر در تاریخ رو به نام خود ثبت کرد. محققان بر این پایه، بیشترین حد عمر آدم رو ۱۲۵ سال اعلام کردن. «ژان ویگ» محقق ارشد و استاد ژنتیک در کالج آلبرت انیشتین میگه: “جمعیت شناسا مثل بیولوژیستا باور دارن که دلیلی واسه به اتمام رسیدن روند افزایشی طول عمر وجود نداره، اما اطلاعات ما نشون میدن که الان این مسئله به سقف خود رسیده.

“پیشرفت در مقابله با بیماریا ممکنه بتونه متوسط امید به زندگی رو افرایش دهد، اما قادر به بیشتر کردن بیشترین حد عمر نخواد بود. بنظر میاد که پیشرفتای درمانی می تونن مرزهای عمر بشر رو بشکنن، اما این حرکات رو به جلو به تغییرات بسیار ژنتیکی که عمر آدم رو تعیین می کنن نیاز داره.”

محققان اطلاعات مربوط به مرگ و میر و جمعیت بیشتر از ۴۰ کشور دنیا رو مورد تحلیل و بررسی قرار دادن.

وقتی که محققان شانش زنده موندن بیشتر واسه افراد بالای ۱۰۰ سال رو بعد از سال ۱۹۰۰ میلادی بررسی می کردن، به این نتیجه رسیدن که پیشرفتا در آخر به ۱۰۰ سال عمر ختم شده و بعد روند کاهشی به خود گرفته. این یافته های نشون میده که میشه سقفی رو بر ای بیشترین حد عمر آدم مشخص کرد. در آخر، امید به زندگی طی ۵۰ و ۱۰۰ سال گذشته رو با همدیگه بررسی می کنیم:

۲۰۱۶: مردها: ۷۹ – زنا: ۸۲

۱۹۶۶: مردها: ۶۹ – زنا: ۷۴

۱۹۱۶: مردها: ۵۳ – زنا: ۵۶

دیدن نیمه پر لیوان و نگاه مثبت در زندگی

مواد غذایی به درد بخور واسه افزایش طول عمر

افزایش طول عمر بازنشر ما