حتی ورزش هم تاثیری درخطرات پشت میز نشستن طولانی ندارد

حتی ورزش هم تاثیری درخطرات پشت میز نشستن طولانی ندارد

آلامتو : ممکنه خیلی از شما عزیزان به دلیل کار خود مجبور باشین ساعتا پشت میز بشینین ؟! مطمئناً همتون از خطرات پشت میز نشینی طولانی آگاهی دارین و شاید با خود فکر کنین با یه ورزش کردن مشکل رو حل میکنین اما در تحقیقات جدید محققان مشخص شده که حتی ورزش کردن هم نمی تونه اثرات مرگبار پشت میز نشستن رو خنثی کنه…

حتی ورزش هم تاثیری درخطرات پشت میز نشستن طولانی نداره

پزشکان تو یه مطالعه جدید تاکید کردن آدمایی که به دلیل نوع شغلشون ناچار هستن مدت های طولانی پشت میز بشینن در خطر مرگ زود رس هستن.

به گزارش آلامتو و به نقل از ایسنا، مطالعه روی بیشتر از ۲۰۰ هزار مرد و زن در دانشگاه سیدنی نشون داده که مردم هرچه مدت بیشتری از عمر خود رو پشت میز بشینن خیلی بیشتر به مرگ نزدیک می شن. این پزشکان اخطار دادن که حتی ورزش کردن هم نمی تونه اثرات مرگبار ساعت ها نشستن پشت میز رو جبران کنه و واسه خنثی کردن مشکلات کشنده پشت میز نشینی کافی نیس.

به نوشته روزنامه سیدنی مورنینگ والد، پروفسور آدریان بائومان، از کارشناسان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه سیدنی در این باره گفت: آدمایی که مشاغل با جنب و جوش تر مثل باغداری، ساختمون سازی و یا پرستاری از بچه ها رو دارن، کمتر با این خطر مواجه می شن و به دلیل فعالیت بدنی بیشتر، بیشتر عمر طولانی تری هم دارن.

این کارشناسان یادآور شدن: هرچه بیشتر فعالیت بدنی داشته باشین و کمتر بشینین، فرشته مرگ از شما دورتر می شه.

پروفسور بائومان توضیح داد: اتفاقاتی که در اثر زیاد نشستن رخ می دهد اینه که هر چی بیشتر می نشینید، هر وعده غذایی که می خورید به قند تبدیل می شه و در نتیجه قند خونتون همیشه افزایش می یابد. اگه فعالیت بدنی داشته باشین قند خون جذب عضلات و کبد می شه اما اگه بی جنب و جوش باشین قند در جریان خون باقی می موند و در نتیجه قند خونتون در سطح بالایی نگه داشته می شه.

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *