حبس ابد بدون بخشش در انتظار قاتل ۱۱ ساله

حبس ابد بدون بخشش در انتظار قاتل ۱۱ ساله

جردن براون وقتی که تنها ۱۱ سال داشت با اسلحه ای که واسه خودش بود همسر باردار پدرش رو به قتل رساند

جردن براون وقتی که تنها ۱۱ سال داشت با اسلحه ای که واسه خودش بود همسر باردار پدرش رو به قتل رساند. حالا این نوجوون به دلیل جنایتی که مرتکب شده شاید باید بقیه عمرش رو پشت میله های زندان بگذراند. دادستان های آمریکایی واسه این پسربچه حکم حبس ابد بدون درخواست عفو در نظر گرفته ان اما وکلای براون می خوان به این حکم اعتراض کرده و قاضی پرونده رو راضی کنن چون این پسر موقع جنایت به سن قانونی نرسیده بوده باید جریمه ای سبک تر براش در نظر بگیرن.

اگه وکلای جردن براون که حالا ۱۳ سال داره نتونن قاضی پرونده رو راضی کنن با اون به حکم یه جوون برخورد می شه. در این صورت اون اگه محکوم شه به صورت خودکار حبس ابد در انتظارش هستش و به جوون ترین کودکی در آمریکا تبدیل می شه که با اینجور حکمی جریمه شده.

با در نظر گرفتن قانون« زندگی، زندگیه.» آمریکا تنها کشوریه که در اون کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال به حبس ابد محکوم می شن.

آمریکا و سومالی تنها کشورهایی هستن که کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق کودکان رو امضا نکرده و واسه افراد زیر ۱۸ سال جرایمی برابر جرم هایی که بزرگسالان مرتکب اون شده ان رو در نظر می گیرند.

براون متهمه در فوریه ۲۰۰۹، کنزی هوک رو در خونه اش در ۳۵ مایلی شمالغربی پیتزبورو کشته. به گفته دادستان ها براون این زن رو در حالی که خواب بوده با شلیک گلوله به سرش کشته.اون پس از این جنایت مثل هر روز با سرویس به مدرسه ابتدایی اش رفته.

هوک ۲۶ ساله ۹ ماهه باردار بود و پسر متولد نشده اش هم در این جنایت کشته شد. اینطوری دو قتل نفس در پرونده جردن براون ثبت شد. پس از این قتل براون اول مدعی شد راننده کامیونی رو دیده که در دور و بر خونه نامادری اش چرخ می زده، اون اینطوری ذهن پلیس رو منحرف کرده اما در آخر بازپرس ها به ضد و خلاف گویی های این پسر شک کرده و به این نتیجه رسیدن خود اون این جنایت رو رقم زده.

براون با اسلحه ای که در آمریکا مخصوص کودکان ساخته می شه این جنایت دلخراش رو مرتکب شد. دادستان ها می می گن: این کودک با قصد قبلی نامادری اش رو کشته. براون در اولین دادگاهش در حالی که دستبند به دست و پابند به مچ پا داشت حاضر شد.

در آمریکا ۲۴۰۰ زندانی با حکم حبس ابد بدون طلب بخشش به خاطر قتلی که در کودکی مرتکب شده ان وجود دارن. در ایالت پنسیلوانیا با کودکان اگر جرمی مرتکب شن مثل بزرگسالان برخورد می شه مگه اینکه قاضی تصمیم دیگری بگیره.

قتل خانوم هوک با عکس العمل های متفاوتی مواجه شده.کریس براون عقیده داره پسرش بی گناهه. اون می گوید:« یه بچه ۱۱ ساله از زندگی چه می فهمد که بتونه مسئولیت کارش رو به گردن بگیره.اگه از اون سوال کنین زندگی یعنی چه؟ مطمئنا نمی تونه جواب دهد.» این در حالیه که دبورا هوک مادر مقتول عقیده داره دادگاه باید سنگین ترین جریمه ممکن رو واسه این قاتل کوچیک در نظر بگیره.اون می گوید: « اون ۱۱ سالش بوده که بوده. به نظر من اون خوب می دونسته چیکار می کنه. اون دختر عزیز و نوه بی گناهم رو با سنگدلی تموم کشته و باید به سزای کاری که کرده برسه.»

 

جمع آوری: آلامتو

 

edame

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *