تقریبا دو سال از جنجالایی که بین «علی چراغعلی» و «محسن تنها» اتفاق افتاد، گذشته و این خواننده از وقتی که همکاری اش با شرکت جدید رو شروع کرده، اجراهای خوب، مسلط و پرتعدادی رو تو تهران و شهرستان روی صحنه برده بود. با منتشر کردن اخبار انتشار آلبوم «حباب» دوستداران این خواننده یواش یواش همه حواشی پر سر و صدای تنها رو از یاد برده بودن و در انتظار آلبوم جدید خواننده مورد علاقه شون، روزشماری می کردن.

همه چیز خوب و خوشی در حال گذروندن بود که خبر رسید «محسن تنها» بدون اطلاع مدیران شرکت کنسرت گذارش، قراردادی سنگین و جدید رو با یه شرکت دیگه به ثبت رسونده و ۱۲ اجرای آینده خود واگذار کرده.

این در حالیه که این قرارداد اوایل تیرماه به ثبت رسیده و خبرش سه ماه بعد به بیرون درز پیدا کرده. با این اوصاف محسن فقط در حالی که امتیاز مادی آلبوم «حباب» رو در اختیار شرکت قبلی قرار داده، اجرای جدیدش رو با کنسرت گذاران جدید روی صحنه میبره.

نکته خیلی مهم هم اینه که تنها اعلام کرده در این کنسرت قطعات آلبوم جدیدش «حباب» رو که هنوزوارد بازار موسیقی کشور نشده، اجرا می کنه.

ما احترام می ذاریم

واسه پیگیری این خبر سراغ شرکتایی رفتیم که محسن فقط با اونا طرف حساب بوده و حالا از بین اونا یکی رو واسه ادامه فعالیتای هنری اش انتخاب کرده.

علی نیکونیا، روابط عمومی شرکت آوای هنر (کنسرت گذار قبلی تنها) در این باره اظهارات جالبی داشت ولی آخرسر بیانیه رسمی این شرکت رو که به تایید مدیران ارشد این موسسه رسیده بود رو در اختیار ما قرار داد.

در متن این قرارداد اومده: «از اونجا که موسسه آوای هنر، تلاش بر پشتیبانی هنرمندان داشته و رضایت و موفقیت رو به رشد اونا رو کن اصلی ادامه فعالیتای خود می دونه، بنابر این احترام به انتخاب و نظر ایشون رو شرط عقل و ادب می دونه و اینم بگیم که طی این چند سال دوران همکاری بسیار خوبی هم داشته ایم و مثل همیشه آرزوی موفقیت بیشتر واسه تک تک هنرمندان عزیز این مرز و بوم رو از خدای بزرگ داریم… علی نیکونیا/ مدیر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر.»

شرایط مون بهتر بوده لابد!

«مجید عبدی» مدیر اجرایی شرکت «آوای فروهر» (شرکت طرف قرارداد جدید تنها) ضمن تایید این خبر گفت: «همه جای دنیا یه هنرمند و یه آرتیست بهترین شرایط بیزنسی رو واسه دوران بالاترین درجه هنری اش انتخاب می کنه و شرکتا هم در رقابتی نفس به نفس تلاش دارن گوی سبقت رو از همدیگه بربایند. اتفاق عجیبی نیفتاده. ما یه پیشنهاد خوب به این خواننده دادیم و اون هم قبول کرد. اصل ماجرا همینیه که گفت و بقیه صحبتا در حاشیه این قرارداده.»

این مدیر اجرایی هم اینکه درباره صحبتایی مبنی بر اینکه این شرکت با دادن پولای هنگفت، تقریبا همه خوانندهای پاپ رو به سمت خود جذب کرده هم گفت: «خوب این بیان کننده اینه که ما تونستیم شرایط روز بازار رو بهتر از بقیه دوستان پیش بینی کنیم و بازی رو برنده شده ایم. نگاهی که در بازار این روزای موسیقی کشوره، اینطور جا افتاده که بعضی دوستان تلاش در بهره کشی هنرمندان دارن ولی بازار امروز دیگه بازار ۱۰ سال پیش نیس. اون زمان فقط یکی دو جفت و جور کننده وجود داشت و آرتیستا هم مجبور بودن با هر شرایطی کنار بیان و صداشون هم از این شرایط بد درنیاید. الان شرایط فرق کرده. جفت و جور کننده های جوون وارد گود رقابت شدن و هنرمندان حق انتخاب دارن. اینکه اونا ما رو واسه ادامه همکاری انتخاب می کنن رو می ذارم به حساب شرایط خوبی که ما براشون آماده می کنیم نه فقط شرایط مالی خوب. شما می تونین از خود این هنرمندان درباره این شرایط سوال کنین. ما همیشه با اونا مشورت می کنیم و از اونا نظر می خوایم. کدوم جفت و جور کننده این کار رو می کنه؟ خیلیا به چشم یه کارمند به خواننده شون نگاه می کنن و ما مثل خیلیا نیستیم.»

محسن تنها