20
سپتامبر

حاشیه های ورود اصغر فرهادی به ایران + عکس

برگشت اصغر فرهادی

با وجود گذشته حدود ده روز از اسکار گرفتن اصغر فرهادی  به واسطه فیام «جدایی نادر از سیمین» اخبار دور و بر این واقعه بازم مورد توجه اهالی سینما قرار داره.

 

به گزارش شفاف، از عصر دیروز دهن به دهن میان اهالی سینما خبر پیچید که اصغر فرهادی امشب وارد تهران می شه. هر چند علی سرتیپی قبل از این از تدارک مراسمی واسه اصغر فرهادی در روزای آخر سال خبر داده بود اما ورود اصغر فرهادی بازم واسه خیلیا در هاله ای از ابهام قرار داشت و راست و دروغ اون مشخص نبود تا اینکه اتفاق افتاد.

برنده جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۲ در حالی وارد فرودگاه امام خمینی شد که مردم بسیاری در ساعتای اولیه صبح در محوطه فرودگاه امام خمینی(ره)  با دسته گل منتظر حضورش بودن. مردمی که با تبلیغات دهن به دهن خود رو به اون جا رسونده بودن.

بهروز وثوقی راد، لیدر کلاه مخملی تیم فوتبال استیل آذین که در ورزشگاه ها مسئولیت شعار دادن رو رو دوش داشت، با حضور در میان جمعیت و سر دادن شعارهای استادیومی مشغول بیان احساسات واسه اصغر فرهادی شد.

برگشت اصغر فرهادی

حسین زند باف؛ امیر اثباتی، سید احمد میرعلایی (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی)، حسن حسندوست، محمدرضا شریفی نیا و امیر اسفندیاری از هنرمندان و مسئولانی هستن که به استقبال اصغر فرهادی و همسر و بچه هاش اومدن.

مسئولین بنیاد سینمایی فارابی که مسئول مسئولیت برگزاری مراسم استقبال از فرهادی رو رو دوش داشتن پس از عبور فرهادی از گیت خاص به دلیل ازدحام و بی نظمی خاصی، فرهادی و خونواده اش رو به سالن ایشون آی پی فرودگاه امام بردن و خبرنگاران و عکاسان نتونستن از نزدیک با اون گفت و گو کنن.

به دلیل ازدحام بیشتر از اندازه جمعیت، اصغر فرهادی بدون اینکه امکان دیدار با هواداران اش رو داشته باشه از در پشتی به یه ماشین منتقل شد و فرودگاه رو ترک کرد.

برنامه هفت که همزمان با ورود اصغر فرهادی روی آنتن شبکه سه در حال پخش بود بدون توجه به این اتفاق درباره سینمای عباس کیارستمی صحبت کرد و بدون هیچ گونه عکس العمل و فقط در حد یه سری جملات رد و بدل شده میان مجری و کارشناس اون به این موضوع پرداختن.

اصغر فرهادی به همراه خونواده اش می خوان ایام نوروز رو در ایران باشن و در بهار سال ۹۱ فرهادی پس از برگشت به فرانسه فیلم جدید خود فیلمبرداری کرده و به ایران برمیگرده.

قراره در روزای آخر سال مراسمی به همت بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فیلمیران و هیات مدیره خونه سینما در سینما آزادی برگزار شه و از اصغر فرهادی به خاطر موفقیتای اخیرش تشکر شه.